Wiadomości z Brukseli

  Początek XXI wieku to czas internetu. Dynamiczny rozwój technologii skutkuje szybko postępującymi zmianami w obrębie różnych dziedzin gospodarki, w tym również na rynku medialnym. Prawodawca, starając się nadążać za tym procesem, opisuje go i wyznacza jego granice za pomocą przepisów prawnych. Niestety czyniąc to, posuwa się zbyt daleko. Restrykcyjne ponad miarę regulacje, nie tylko […]

Strona 1 z 8

ZPP NEWS BRUKSELA

Zapisz się i otrzymuj najnowsze informacje

Wydarzenia

Spotkania i webinaria w ramach Dialogu Obywatelskiego organizowanego przez Komisję Europejską (Citizens’ Dialogue). Najbliższe spotkanie odbędzie się 10 maja w Kobylnicy z udziałem Jakuba Boratyńskiego, Head of Unit for Cybersecurity and Digital Privacy, DG CONNECT. Więcej informacji na temat wydarzenia wraz z linkiem do oglądania spotkania na żywo oraz lista kolejnych spotkań dostępna jest w […]

Data: 2018-05-10
Miejsce: Kobylnica, Polska

ZPP współorganizuję debatę podczas European Sustainable Energy Week (EUSEW) zatytułowaną: “Shaping an integrated market with hot findings and cool solutions” wraz z Aalborg University, H-DisNet (KU Leuven) i Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska. Zapraszamy do rejestracji na stronie EUSEW. Konferencja odbędzie się 7 czerwca w godzinach 11.00-12.30. 

Data: 2018-06-07
Miejsce: Bruksela

Kolejne spotkanie już 19 czerwca. Następne odbędą się 25 września i 22 listopada. Każdy z koktajli jest okazją do spotkania, rozmowy, a także poznania reprezentantów firm, organizacji europejskich, mediów, organizacji pracodawców, ekspertów i naukowców, a także Europejskich Instytucji.  Zapraszamy serdecznie – tego wieczoru również na wspólne oglądanie meczu z udziałem reprezentacji Polski w piłce nożnej. 

Data: 2018-06-19
Miejsce: Radisson Red przy Rue d'Idalie 35 koło Parlamentu Europejskiego w Brukseli

Regulacje

Komisja proponuje przyjęcie długoterminowego budżetu wynoszącego 1 135 mld euro w środkach na zobowiązania w okresie od 2021 r. do 2027 r., co stanowi równowartość 1,11 proc. dochodu narodowego brutto. Obecny poziom finansowania będzie musiał zostać zwiększony, aby zapewnić środki na nowe priorytety – inwestycje w takie obszary, jak badania naukowe i innowacje, młodzież, gospodarka […]


Celem konsultacji jest zgromadzenie opinii na temat środków zaproponowanych w zaleceniu Rady dotyczącym integracji osób długotrwale bezrobotnych na rynku pracy (2016/C 67/01) oraz na temat wdrażania tych środków.  Kwestionariusz jest dostępny na stronie Komisji Europejskiej.


Europejska Agencja Leków (EMA) jest centralnym organem regulacyjnym Unii Europejskiej zajmującym się obsługą procedur poprzedzających wydanie pozwolenia w odniesieniu do produktów leczniczych stosowanych u ludzi oraz do celów weterynaryjnych na terytorium całej UE i Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG) oraz procedur realizowanych po wydaniu pozwolenia.  Kwestionariusz dostępny jest na stronie Komisji Europejskiej.


Stanowiska, prezentacje, deklaracje

Stanowisko dostępne jest na naszej stronie internetowej. 


Prezentacja Stowarzyszenia Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych ze spotkania roboczego organizowanego przez Stowarzyszenie we współpracy z Panem Posłem Andrzejem Grzybem w Parlamencie Europejskim 24 kwietnia.  Tematem spotkania były normy emisji CO2 i wyzwania przed producentami części motoryzacyjnych z Polski.


ZPP bierze udział w konsultacjach dotyczących projektu Komisji Europejskiej i EASME o wsparciu rozwoju wyspecjalizowanych umiejętności: Big Data, Internetu Rzeczy i Cyberbezpieczeństwa dla MŚP– “Supporting specialized skills development: Big Data, Internet of Things and Cybersecurity for SMEs”.


Informacje i noty prasowe

Politico o wyścigu do znalezienia kandydata/kandydatki na stanowisko Przewodniczącego Komisji Europejskiej w 2019 roku – „Race is on to find the next European Commission President”. 


Manifest polskich wydawców internetowych opracowany przez Forum Wydawców Internetowych ZPP. 


Raport dostępny jest na naszej stronie internetowej.  


Związek Przedsiębiorców i Pracodawców
Przedstawicielstwo ZPP w Unii Europejskiej
Square de Meeûs 38/40, 1000 Bruxelles

Dyrektor Przedstawicielstwa ZPP w UE
Agata Boutanos
Email: a.boutanos@zpp.net.pl
Tel:  + 32 476 590 602