• PL
  • EN
  • szukaj

    Aktualności

    E. IWONA CHEŁKOWSKA-KAMIONKA PRAWNIKIEM ZPP



    Miło nam poinformować, że w marcu br. współpracę z ZPP rozpoczęła Kancelaria Prawna R. Comi, E. I. Chełkowska-Kamionka, R. Worobiej, Sp. J.

    Specjalizacją kancelarii jest prawo żywnościowe, prawo własności intelektualnej i przemysłowej, prawo zamówień publicznych, prawo Unii Europejskiej, obsługa prawna cudzoziemców, obsługa prawna przedsiębiorców, prawo nieruchomości, sprawy sądowe z zakresu prawa spadkowego i rodzinnego, sprawy z zakresu prawa budowlanego i zagospodarowania przestrzennego, prawo pracy, prawo podatkowe i dopłaty unijne, legislacja oraz prawo administracyjne.

    E. Iwona Chełkowska – Kamionka, reprezentującą kancelarię we współpracy z ZPP specjalizuje się w prawie cywilnym, handlowym, gospodarczym oraz prawie pracy i ubezpieczeń społecznych. Posiada doświadczenie w zakresie prawa inwestycji zagranicznych w Polsce. Jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego, ukończyła kurs prawa gospodarczego w Kopenhadze w 1993r. Odbyła praktykę w Hamline University Law School (Minneapolis, MN, USA) oraz praktykę w firmie prawniczej Oppenheimer Wolf & Donnelly w St. Paul, Minnesota, USA w 1991r. Na listę Radców Prawnych Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie wpisana została w 1978r. Do 1989 była radcą prawnym w przedsiębiorstwach przemysłu kosmetycznego „Pollena”, w Zakładzie Doświadczalnym Polskiej Akademii Nauk w Jabłonnej oraz w Instytucie Melioracji Użytków Zielonych Falenty. W latach 2005-2011r. była członkiem zarządu TELFA – Trans European Law Firm Alliance. Do 2011 roku była też członkiem zarządu Polsko-Hiszpańskiej Izby Gospodarczej. Od 1989 do 2012r. była Wspólnikiem w Kancelarii Radców Prawnych „Kalwas i Wspólnicy” s.c.

    Od 2012 roku p. E. Iwona Chełkowska-Kamionka jest Wspólnikiem w Kancelarii R. Comi, E. I. Chełkowska-Kamionka, R. Worobiej Kancelaria Prawna Sp.j.

    Najnowsze artykuły

    Stanowisko ZPP: System kaucyjny do poprawy

    Głównym założeniem wejścia w życie nowych regulacji dotyczących kształtu systemu kaucyjnego w Polsce miało być wsparcie branży napojowej we wdrożeniu mechanizmów mających na celu stworzenie efektywnego modelu gospodarki odpadami. Jego konstrukcja – w myśl pierwotnych koncepcji – miała być przyjazna zarówno konsumentom jak i środowiskom przedsiębiorców, racjonalnie implementując unijne wymogi dotyczące poziomu wykorzystania surowców wtórnych w wytwarzaniu nowych opakowań.

    Apel ZPP oraz FOR: Nowy porządek (de)regulacyjny – 5 rozwiązań poprzedniej władzy, które należy jak najszybciej uchylić

    Trzeci kwartał 2015 roku był początkiem zmiany podejścia polityków do roli państwa. Jedną z jego cech było coraz śmielsze przekonanie o słuszności interwencji państwa w wiele dziedzin życia gospodarczego, czego wyrazem były kolejne ustawy. Często zmiany te nie były oparte na rzetelnych danych i dowodach, a nowe regulacje wprowadzano z naruszeniem podstawowych wymogów procesu legislacyjnego  i z pominięciem głosu obywateli.

    Informacja prasowa – Debata: NIS2: Czy jesteśmy gotowi na nowe zasady cyberbezpieczeństwa w kluczowych sektorach gospodarki?

    Dyrektywa NIS2 zbliża się wielkimi krokami, stawiając przed wieloma sektorami gospodarki szerokie wyzwania w zakresie cyberbezpieczeństwa, szczególnie w obszarze healthcare. Czy jesteśmy gotowi na nowe zasady, które mają podnieść poziom ochrony sieci i systemów informatycznych?

    Dla członków ZPP

    Nasze strony

    Subskrybuj nasze newslettery