Media

Absurd polskiego prawa. Przedsiebiorcy płacą, by być kontrolowanymi

O tym, że polskie prawo pełne jest absurdów wiadomo od dawna. Początkiem ich likwidacji ma być wchodząca 30 kwietnia w życie ustawa prawo przedsiębiorców. Zdaniem Cezarego Kaźmierczaka, prezesa Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, jeśli nie pójdą za nią kolejne reformy będzie to “smutny koniec” walki z absurdami. 

“Money. To się liczy”. Absurdalne przepisy w Polsce oraz odszkodowania za opóźniony lot

Pierwszym gościem “Money. To się liczy” jest Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Porozmawiamy z nim o nowych planach premiera Morawieckiego, a także dowiemy się, po co ZPP tworzy listę absurdów prawnych. 

ZPP ocenia “piątkę Morawieckiego”

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców pozytywnie ocenia zaproponowane przez premiera Mateusza Morawieckiego zmiany dla mikro, małego i średniego biznesu, jak obniżenie stawki CIT oraz wysokości składek na ubezpieczenia społeczne i wsparcie budowy dróg lokalnych. 

Obniżenie podatku CIT z 15 do 9 proc. i niższy ZUS dla małych firm. W Polskim biznesie szykują się spore zmiany

Zdaniem Prezesa ZPP Cezarego Kaźmierczaka propozycja Premiera Mateusza Morawieckiego dotycząca obniżenia CIT z 15 do 9 proc. dla małych i średnich firm przyniesie im bardzo dobre efekty, pod warunkiem, że reżim sprawozdawczości dla tych spółek zostanie zmieniony.

Polska gospodarka – trudności i perspektywy

Gospodarka jest nierozerwalnie związana z polityką. Wszyscy bowiem uczestnicy rynku, zarówno przedsiębiorcy, jak i konsumenci, funkcjonują w ramach ściśle określonych uwarunkowań prawnych, o których decyduje nie kto inny, tylko właśnie politycy. 

“Prawo pracy powinno być zmienione”. Opinie ekspertów

Goście audycji Rządy pieniądza w Polskim Radiu 24 Agnieszka Durlik (Krajowa Izba Gospodarcza), Kamil Maliszewski (MBank) oraz Mariusz Pawlak (Związek Pracodawców i Przedsiębiorców) ocenili propozycje zmian w prawie pracy.