szukaj

Zaufało nam 51 818 firm, które zatrudniają 570 477 pracowników

Wydarzenia

26.01.2018

WEI oraz ZPP zapraszają na prezentację raportu w ramach projektu Agenda Polska STRATEGIA BEZPIECZEŃSTWA POLSKI

10.01.2018

 

Warsaw Enterprise Institute oraz Związek Przedsiębiorców i Pracodawców zapraszają na prezentację raportu w ramach projektu Agenda Polska
STRATEGIA BEZPIECZEŃSTWA POLSKI


Serdecznie zapraszamy przedstawicieli mediów do udziału w konferencji prasowej, podczas której zaprezentowany zostanie raport w ramach projektu Agenda Polska: Strategia bezpieczeństwa Polski.


Konferencja odbędzie się 26 stycznia br. (piatek) o godzinie 11:00 w siedzibie WEI, ul. Nowy Świat 33 w Warszawie.


W spotkaniu udział wezmą:

Tomasz Wróblewski – Prezes WEI
Andrzej Talaga – autor raportu, Dyrektor ds. Strategii


Minęły bezpowrotnie czasy, kiedy można było bezkarnie zakładać, że w Europie nie wybuchnie klasyczna wojna konwencjonalna. Musimy liczyć się z możliwością konfliktu zbrojnego i stosownie się do niego przygotowywać. Oznacza to budowanie potencjału odstraszania i obrony opartego na wysiłku całego społeczeństwa. Niestety, brakuje nam strategii generalnej, która wyznaczałaby warunki brzegowe bezpieczeństwa Polski. Powinna być ona wypracowana i zaakceptowana przez wszystkie siły polityczne, którym jest bliskie przetrwanie oraz rozwój państwa Polskiego.


Raport jest próbą odpowiedzi na zdefiniowane fundamentalne wyzwania stojące przed polską obronnością, a jego celem jest wskazanie efektywnych kierunków oraz skutecznych rekomendacji dla wzmocnienia krajowego systemu bezpieczeństwa i zwiększenia jego potencjału.


Raport „Strategia bezpieczeństwa Polski” został przygotowany w ramach programu Agendy Polskiej , projektu realizowanego przez środowisko ZPP/WEI, którego celem jest wypracowanie strategii rozwoju Polski oraz rozwiązań ustrojowych i prawnych w najważniejszych dla Polski obszarach.


W dniu wydarzenia transmisja on-line z wydarzenia na naszym fan page’u  (Facebook): www.facebook.com/zwiazekprzedsiebiorcow

 

Fot. Jayel Aheram/ Flickr.com/ na lic. Creative Commons

Ładuję… Ładuję…

ZPP

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter - ZPP w Brukseli
Kliknij tutaj

Zostań członkiem ZPP.

Dołącz do nas!

Podając swójj adres e-mail wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji od Związku Przedsiębiorców i Pracodawców

Nasze strony

Nasze newslettery

Facebook
www.linkedin.com/company/związek-przedsiębiorców-i-pracodawców/