• PL
  • EN
  • szukaj

    Aktualności

    GWAŁTOWNY SPADEK POPARCIA DLA PO WŚRÓD PRZEDSIĘBIORCÓW



    Dom Badawczy Maison na zlecenie ZPP przeprowadził badanie poparcia przedsiębiorców dla partii politycznych. Z badania wynikają dwie kluczowe informacje:

    • Gwałtowny spadek poparcia dla PO – z 49% w sierpniu 2011 do 15% w styczniu 2013
    • Znaczny wzrost osób niezdecydowanych i osób, które nie zamierzają głosować w ogóle –  aż 52% w styczniu 2013 wobec 35% w sierpniu 2011.

     

    Wśród pozostałych partii zmiany są niewielkie i wyraźnie widać, że ich działania wobec przedsiębiorców nie przynoszą efektów – PIS – 9% wobec  8% wcześniej, SLD – 5% wobec 6% wcześniej. PSL nie zmienił swojego stanu posiadania i zamierza na niego głosować 2% przedsiębiorców. Nienotowany wcześniej Ruch Palikota cieszy się poparciem 5% przedsiębiorców.

    GWAŁTOWNY SPADEK POPARCIA DLA PO WŚRÓD PRZEDSIĘBIORCÓW

    Badanie zostało przeprowadzone przez Dom Badawczy Maison na reprezentatywnej próbie przedsiębiorców z sektora MSP. Total N=576 (w styczniu  2013) . Metoda: CAWI.

    „Myślę, że  z tego badania można wyciągnąć kilka wniosków – powiedział Prezes ZPP, Cezary Kaźmierczak. – Po pierwsze przedsiębiorcy odwrócili się od PO i jeżeli chce odzyskać ich zaufanie musi dokonać poważnych jakościowo zmian i żadne sztuczki propagandowe już nie wystarczą. To muszą być już istotne konkrety. Po drugie – prawie połowa nie wierzy już nikomu, co z pewnością nie jest dobre dla kraju, bo przy tym poziomie nieufności, to zarządzanie jest możliwe już tylko przy pomocy metod pół-policyjnych. Po trzecie wreszcie – żadna inna partia – mimo wysiłków – nie jest w stanie przekonać do siebie przedsiębiorców”

    BADANIE Z SIERPNIA 2011

    GWAŁTOWNY SPADEK POPARCIA DLA PO WŚRÓD PRZEDSIĘBIORCÓW

    Najnowsze artykuły

    Stanowisko ZPP w sprawie projektu ustawy o zmianie ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną oraz niektórych innych ustaw

    Związek Przedsiębiorców i Pracodawców z zadowoleniem przyjmuje rozpoczęcie konsultacji dotyczących długo wyczekiwanego projektu nowelizacji ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, który ma wdrożyć przepisy unijnego Aktu o usługach cyfrowych (DSA). Od samego początku byliśmy aktywnym uczestnikiem procesu legislacyjnego, mającego na celu kształtowanie ostatecznej wersji DSA.

    Raport ZPP Bruksela |Focus on Europe| – Konkurencyjność UE w perspektywie globalnej

    Filarem integracji europejskiej przez dziesięciolecia była współpraca gospodarcza (w szczególności utworzenie unii celnej oraz stworzenie wspólnego rynku opartego na likwidowaniu barier w przepływie osób, usług, towarów oraz kapitału). Takie podejście, wraz z dalszym rozszerzaniem Wspólnoty o nowe kraje członkowskie, przyniosło Unii Europejskiej znaczące korzyści gospodarcze, o czym świadczy fakt, że w latach 1970-1980 PKB Unii Europejskiej istotnie wzrosło i osiągnęło poziom wyższy niż PKB Stanów Zjednoczonych.

    Raport ZPP Bruksela |Focus on Europe| – Niedostateczna reprezentacja regionu Europy środkowo-wschodniej w instytucjach UE

    Unia Europejska (UE), złożona mozaika narodów i polityk, nieustannie zmienia swoje oblicze, aby dostosować się do zmieniającej się dynamiki geopolitycznej i wewnętrznej. Europa Środkowo-Wschodnia (EŚW), ze swoją bogatą historią, różnorodnością kulturową i rozwijającymi się gospodarkami, stanowi kluczowy filar tej europejskiej narracji.

    Dla członków ZPP

    Nasze strony

    Subskrybuj nasze newslettery