szukaj

Zaufało nam 51 841 firm, które zatrudniają 576 141 pracowników

Aktualności

Jarosław Gowin laureatem Nagrody Gospodarczej ZPP!Za skuteczne przeprowadzenie ustawy deregulującej zawody, w kategorii Polityk, Nagrodę Gospodarczą ZPP otrzymał Jarosław Gowin.

Uroczysta Gala wręczenia nagród odbyła się 26 czerwca w Hotelu Polonia Palace.

Jarosław Gowin, absolwent studiów filozoficznych na Uniwersytecie Jagiellońskim, przez wiele lat redaktor naczelny miesięcznika „Znak”, od 2005 roku aktywny w polityce. Pełnił mandat Senatora VI kadencji, a w wyborach parlamentarnych w 2007 roku zyskał mandat poselski. Od listopada 2011 do maja 2013 roku pełnił urząd Ministra Sprawiedliwości.

Nagrody Gospodarcze ZPP mają charakter wyróżnienia za wybitne osiągnięcia w zakresie wspierania małych i średnich przedsiębiorstw. Nominacje do nagród zgłaszają Członkowie Związku, a przyznają je statutowe władze – Zarząd i Rada Nadzorcza.

Laureatowi konkursu, serdecznie gratulujemy!

 

 

Najnowsze artykuły

ZPP o handlu w niedziele w Europie: polskie regulacje wyjątkowo restrykcyjne

W Europie standardem jest raczej swobodny handel w niedziele, niż jakiekolwiek ograniczenia, a polskie regulacje w tym zakresie, są w docelowym kształcie wyjątkowo restrykcyjne – to podstawowe wnioski z raportu Związku Przedsiębiorców i Pracodawców dotyczącego handlu w niedziele w Europie.

Rewolucja 5G czyli historyczny dylemat Polski – między polityką a rozwojem cywilizacyjnym. Wnioski z zamkniętej debaty ekspertów Związku Przedsiębiorców i Pracodawców

Sieć 5G, czyli kolejna piąta już generacja, łączy zalety wielu technologii, które w tej chwili dynamicznie się rozwijają m.in sztuczną inteligencję, internet rzeczy, bezzałogowy transport itp. Jeżeli nie podejmie się szybkich działań, przepaść między nami a Zachodem  będzie się powiększać zamiast maleć. Polska nie może dłużej zwlekać z jasnym określeniem swojej strategii, w tym jak wyważyć swoje interesy w sporze między Chinami a Ameryką. To najważniejsze wnioski płynące z debaty Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, która odbyła się 13 lutego w warszawskiej Świetlicy Wolności.

Plusy ujemne: Wsparcie termomodernizacji

Opis ustawy: Ustawa pozwala uruchomić pilotażowy program termomodernizacji jednorodzinnych budynków mieszkalnych i wymiany wysokoemisyjnych źródeł ciepła dla osób objętych ubóstwem ekonomicznym. Budżet programu do 2024 roku wyniesie 1,2 mld złotych. Skierowany on będzie wpierw do miejscowości z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem.

ZPP

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter - ZPP w Brukseli
Kliknij tutaj

Zostań członkiem ZPP.

Dołącz do nas!

Podając swójj adres e-mail wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji od Związku Przedsiębiorców i Pracodawców

Nasze strony

Nasze newslettery

Facebook
www.linkedin.com/company/związek-przedsiębiorców-i-pracodawców/