• PL
  • EN
  • szukaj

    Aktualności

    Kolejna Debata Publiczna ZPP za nami



    Obniżenie opłat interchange dla małych i średnich przedsiębiorstw – oto jedna z propozycji jakie padły podczas dzisiejszej debaty „Kto zyska a kto straci na regulacji interchange”, zorganizowanej przez Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.

    Celem debaty było podsumowanie prac legislacyjnych nad zmianą ustawy o usługach płatniczych oraz próba recenzji aktualnego projektu ustawy. Wspólnie staraliśmy się opisać, jak będzie wyglądał rynek usług płatniczych oraz relacje kluczowych uczestników rynku, tj. konsumenta, akceptanta, agentów rozliczeniowych, organizacji kartowych oraz banków.

    W debacie wzięli udział:

    •    Olesia Frączak, Wiceprezes Federacji Konsumentów

    •    Paweł Rychliński, Cluster Head Poland, Ukraine, Romania, Bulgaria and Balkans, MasterCard Europe

    •    Mieczysław Groszek, Wiceprezes Związku Banków Polskich

    •    Marcin Nowacki, Dyrektor ds. Relacji Publicznych, Związek Przedsiębiorców i Pracodawców

    Tymczasem Komisja Finansów Publicznych rozpatrzy jutro sprawozdanie podkomisji nadzwyczajnej o poselskich i senackim projektach ustaw o zmianie ustawy o usługach płatniczych.



    Najnowsze artykuły

    Stanowisko ZPP w sprawie projektu ustawy o zmianie ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną oraz niektórych innych ustaw

    Związek Przedsiębiorców i Pracodawców z zadowoleniem przyjmuje rozpoczęcie konsultacji dotyczących długo wyczekiwanego projektu nowelizacji ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, który ma wdrożyć przepisy unijnego Aktu o usługach cyfrowych (DSA). Od samego początku byliśmy aktywnym uczestnikiem procesu legislacyjnego, mającego na celu kształtowanie ostatecznej wersji DSA.

    Raport ZPP Bruksela |Focus on Europe| – Konkurencyjność UE w perspektywie globalnej

    Filarem integracji europejskiej przez dziesięciolecia była współpraca gospodarcza (w szczególności utworzenie unii celnej oraz stworzenie wspólnego rynku opartego na likwidowaniu barier w przepływie osób, usług, towarów oraz kapitału). Takie podejście, wraz z dalszym rozszerzaniem Wspólnoty o nowe kraje członkowskie, przyniosło Unii Europejskiej znaczące korzyści gospodarcze, o czym świadczy fakt, że w latach 1970-1980 PKB Unii Europejskiej istotnie wzrosło i osiągnęło poziom wyższy niż PKB Stanów Zjednoczonych.

    Raport ZPP Bruksela |Focus on Europe| – Niedostateczna reprezentacja regionu Europy środkowo-wschodniej w instytucjach UE

    Unia Europejska (UE), złożona mozaika narodów i polityk, nieustannie zmienia swoje oblicze, aby dostosować się do zmieniającej się dynamiki geopolitycznej i wewnętrznej. Europa Środkowo-Wschodnia (EŚW), ze swoją bogatą historią, różnorodnością kulturową i rozwijającymi się gospodarkami, stanowi kluczowy filar tej europejskiej narracji.

    Dla członków ZPP

    Nasze strony

    Subskrybuj nasze newslettery