szukaj

Zaufało nam 51 818 firm, które zatrudniają 570 477 pracowników

Aktualności

KOMISJE SENACKIE WNOSZĄ O PODJĘCIE UCHWAŁY BEZ POPRAWEKDnia 21.11.2012. r. druga senacka Komisja, tym razem Gospodarki Narodowej, rozpatrywała uchwaloną przez Sejm RP dnia 09.11.2012. r. ustawę o umorzeniu przedsiębiorcom należności z tytułu ubezpieczeń społecznych za okres od 01.01.1999 r. do 28.02.2009. r. (druk senacki 233)

http://www.senat.gov.pl/transmisje/retransmisje/

http://senat.atmitv.pl/SenatConsole/TransmissionArchiveItem.go?timeFrom=1353504573751&timeTo=1353506436756&channel=4

Stanowisko ZPP i PP zostało zawarte i przedstawione Komisji Gospodarki pismem z dnia 17.11.2012 r. i zaprezentowane na stronie internetowej Komisji:

http://www.senat.gov.pl/prace/komisje-senackie/posiedzenia,2,1,komisja-gospodarki-narodowej.html

Zarówno Komisja Rodziny i Polityki Społecznej, jak i Komisja Gospodarki Narodowej wnoszą o podjęcie Uchwały przez Senat RP bez poprawek.

Sprawozdanie Komisji Rodziny i Polityki Społecznej, w którym wnosi o przyjęcie ustawy bez poprawek – druk 233 A.

Sprawozdanie Komisji Gospodarki Narodowej, w którym również wnosi o przyjęcie ustawy bez poprawek – druk 233 B.

Sprawozdania będą rozpatrywane i Uchwała Senatu RP podejmowana na 22. posiedzeniu wg porządku na dzień 29 i 30 listopada 2012 r.

http://www.senat.gov.pl/prace/senat/posiedzenia/tematy,31,1.html

Najnowsze artykuły

Polski handel przeciw zaostrzaniu ustawy o zakazie handlu oraz trybowi jej procedowania

Planowana obecnie nowelizacja ustawy o ograniczaniu handlu w niedziele i święta oraz niektóre inne dni jest kolejnym przykładem nieprzemyślanych działań legislacyjnych, których negatywne skutki odczują zarówno przedsiębiorcy, jak i konsumenci. Wciąż nie przedstawiono analiz ekonomicznych dotychczasowego wpływu ustawy na gospodarkę, a już są planowane zaostrzenia. Co więcej, ich wejście w życie pokryje się z kolejnym etapem wprowadzania ustawy i zakazem handlu w trzy niedziele w miesiącu, który zacznie obowiązywać od początku 2019 r.

Stanowisko Związku Przedsiębiorców i Pracodawców ws. e-zwolnień

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców bardzo pozytywnie ocenia wszelkie działania zmierzające do postępującej cyfryzacji systemu opieki zdrowotnej. Tym samym, zgodnie ze stanowiskiem z lutego bieżącego roku, z aprobatą przyjęliśmy likwidację papierowych zwolnień lekarskich i wprowadzenie od 1 grudnia obowiązku wystawiania zwolnień elektronicznych. Jest to krok na drodze ku bardziej zinformatyzowanej i sprawniejszej służbie zdrowia, a jednocześnie istotne uszczelnienie systemu.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda powołał ZPP w skład Rady Dialogu Społecznego

10 grudnia 2018 roku Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda powołał w skład Rady Dialogu Społecznego przedstawicieli Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Jest to zwieńczenie kilkuletnich wysiłków, zmierzających, w pierwszej kolejności, do uzyskania statusu organizacji reprezentatywnej, co udało się już w marcu bieżącego roku, a następnie wyegzekwowania przewidzianego w ustawie prawa do wyłonienia swoich reprezentantów do Rady.

ZPP

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter - ZPP w Brukseli
Kliknij tutaj

Zostań członkiem ZPP.

Dołącz do nas!

Podając swójj adres e-mail wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji od Związku Przedsiębiorców i Pracodawców

Nasze strony

Nasze newslettery

Facebook
www.linkedin.com/company/związek-przedsiębiorców-i-pracodawców/