• PL
  • EN
  • szukaj

    Aktualności

    KONIEC PRAC SEJMOWYCH NAD PROJEKTEM USTAWY UMORZENIOWEJ DLA PRZEDSIĘBIORCÓW



    Zgodnie z dążeniami Związku Przedsiębiorców i Pracodawców dla jak najszybszego rozwiązania problemu drobnych przedsiębiorców, w dniu 7 listopada 2012 r. na 25. posiedzeniu Sejmu VII kadencji w punkcie 4 porządku dziennego przedstawiono Sprawozdanie Komisji Polityki Społecznej i Rodziny o poselskim projekcie ustawy o umorzeniu należności powstałych z tytułu niezapłaconych składek na ubezpieczenia społeczne osób prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą (druki nr 382 i 790), które zaprezentowała jako sprawozdawca Komisji – Pani poseł Izabela Katarzyna Mrzygłocka wraz z wnioskiem o jego przyjęcie.

    W imieniu klubów oświadczenia przedstawili posłowie: Agnieszka Hanajczyk (PO), Stanisław Szwed (PiS), Zofia Popiołek (RP), Piotr Walkowski (PSL), Zbigniew Matuszczak (SLD), Tomasz Górski (SP).
    Wszystkie kluby parlamentarne, ponad podziałami, poparły ustawę umorzeniową, o co Związek Przedsiębiorców i Pracodawców zabiegał od wielu miesięcy dla dobra jej przyszłych beneficjentów.

    Link do transmisji z 25. posiedzenia Sejmu VII kadencji (pkt.4 od godz.12.20. – 13.20.):

    http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/transmisje.xsp?unid=B50B7F65A8852821C1257AA8002A68F2

    Na 9 listopada 2012 r. (w bloku głosowań) zaplanowano III już czytanie projektu, głosowanie i w efekcie zakończenie nad ustawą umorzeniową prac w Sejmie.

    W związku ze zbliżającym się terminem zakończenia w Sejmie prac nad ustawą umorzeniową dla przedsiębiorców (III czytanie w piątek 09.11.2012.r.) i planowane przekazanie jej do dalszego procedowania w Senacie, Związek Przedsiębiorców i Pracodawców skoncentrował swoje działania na lobbowaniu na rzecz jak najszybszego skierowania projektu ustawy pod obrady Senatu oraz do prac w Komisji Rodziny i Polityki Społecznej.

    O ile nie wystąpią nieprzewidziane okoliczności, projekt ustawy umorzeniowej będzie mógł być procedowany już na kolejnym posiedzeniu senackiej Komisji Rodziny i Polityki Społecznej, którego planowany termin przypada w okolicach połowy listopada 2012 r., a wówczas głosowanie nad ustawą mogłoby się odbyć na następnym 21. lub 22. posiedzeniu Senatu jeszcze z końcem tego miesiąca.

    Pragnę również poinformować, że otrzymaliśmy zapewnienie, że Komisja przyjęła z pełnym zrozumieniem i bardzo życzliwie potrzebę jak najszybszego ustawowego uregulowania sytuacji przedsiębiorców poszkodowanych przez ZUS.  

    Najnowsze artykuły

    Raport ZPP Bruksela |Focus on Europe| – Konkurencyjność UE w perspektywie globalnej

    Filarem integracji europejskiej przez dziesięciolecia była współpraca gospodarcza (w szczególności utworzenie unii celnej oraz stworzenie wspólnego rynku opartego na likwidowaniu barier w przepływie osób, usług, towarów oraz kapitału). Takie podejście, wraz z dalszym rozszerzaniem Wspólnoty o nowe kraje członkowskie, przyniosło Unii Europejskiej znaczące korzyści gospodarcze, o czym świadczy fakt, że w latach 1970-1980 PKB Unii Europejskiej istotnie wzrosło i osiągnęło poziom wyższy niż PKB Stanów Zjednoczonych.

    Raport ZPP Bruksela |Focus on Europe| – Niedostateczna reprezentacja regionu Europy środkowo-wschodniej w instytucjach UE

    Unia Europejska (UE), złożona mozaika narodów i polityk, nieustannie zmienia swoje oblicze, aby dostosować się do zmieniającej się dynamiki geopolitycznej i wewnętrznej. Europa Środkowo-Wschodnia (EŚW), ze swoją bogatą historią, różnorodnością kulturową i rozwijającymi się gospodarkami, stanowi kluczowy filar tej europejskiej narracji.

    Stanowisko ZPP w sprawie założeń dotyczących polityki partycypacji i transparentności Ministerstwa Cyfryzacji

    Od ponad dwudziestu lat obserwujemy dynamiczny rozwój cyfryzacji, charakteryzujący się szerokim wykorzystaniem nowych technologii przez praktycznie wszystkie sektory gospodarki. Od przedsiębiorstw po instytucje publiczne, aż po organizacje pozarządowe i obywateli.  Ta cyfrowa rewolucja, choć zakorzeniona w świecie internetu, znacznie wykracza poza jego ramy.

    Dla członków ZPP

    Nasze strony

    Subskrybuj nasze newslettery