• PL
  • EN
  • szukaj

    Aktualności

    Ogólnopolska Federacja Stowarzyszeń Kupców i Producentów nowym Członkiem ZPP



    14.02.2018


    Ogólnopolska Federacja Stowarzyszeń Kupców i Producentów to kolejna organizacja, która zasiliła szeregi ZPP. Celem współpracy są działania ukierunkowane na poprawę warunków prowadzenia biznesu w Polsce.

    OFSKiP istnieje od 2006 roku i reprezentuje interesy wielu tysięcy polskich firm, które prowadzą działalność w dziedzinie produkcji i dystrybucji towarów różnych branż oraz usług na terenie Polski i pozostałych państw Unii Europejskiej. W swoich działaniach zmierza do integracji tego środowiska w celu skutecznej obrony jego interesów i efektywnego reprezentowania go wobec organów państwowych i samorządowych.

    Organizacja inicjuje przedsięwzięcia promujące postawy obywatelskie i patriotyczne, a także zasady uczciwej konkurencji i etyki w biznesie. Dąży do ustanowienia zasady realnego i partnerskiego konsultowania przez władze państwowe i samorządowe ze środowiskiem polskich firm mikro, małych i średnich wszystkich projektów prawa dotyczących jego interesów.

    Przedsiębiorcy w naszym kraju potrzebują silnej reprezentacji, dlatego konsekwentnie rozbudowujemy strukturę ZPP. Biznes w naszym kraju zmaga się z wieloma problemami spośród, których największymi są niestabilne prawo i nadmiar obowiązków biurokratycznych. Wierzymy, że jako stabilna organizacja jesteśmy w stanie realnie wpływać na poprawę warunków prowadzenia firm w Polsce – mówi Cezary Kaźmierczak, Prezes ZPP. – Innym organizacjom polskiego biznesu przyświecają podobne założenia. Tym bardziej cieszy fakt, że ich reprezentanci są otwarci na rozmowy i decydują się na podjęcie współpracy.

    Najnowsze artykuły

    Stanowisko ZPP: System kaucyjny do poprawy

    Głównym założeniem wejścia w życie nowych regulacji dotyczących kształtu systemu kaucyjnego w Polsce miało być wsparcie branży napojowej we wdrożeniu mechanizmów mających na celu stworzenie efektywnego modelu gospodarki odpadami. Jego konstrukcja – w myśl pierwotnych koncepcji – miała być przyjazna zarówno konsumentom jak i środowiskom przedsiębiorców, racjonalnie implementując unijne wymogi dotyczące poziomu wykorzystania surowców wtórnych w wytwarzaniu nowych opakowań.

    Apel ZPP oraz FOR: Nowy porządek (de)regulacyjny – 5 rozwiązań poprzedniej władzy, które należy jak najszybciej uchylić

    Trzeci kwartał 2015 roku był początkiem zmiany podejścia polityków do roli państwa. Jedną z jego cech było coraz śmielsze przekonanie o słuszności interwencji państwa w wiele dziedzin życia gospodarczego, czego wyrazem były kolejne ustawy. Często zmiany te nie były oparte na rzetelnych danych i dowodach, a nowe regulacje wprowadzano z naruszeniem podstawowych wymogów procesu legislacyjnego  i z pominięciem głosu obywateli.

    Informacja prasowa – Debata: NIS2: Czy jesteśmy gotowi na nowe zasady cyberbezpieczeństwa w kluczowych sektorach gospodarki?

    Dyrektywa NIS2 zbliża się wielkimi krokami, stawiając przed wieloma sektorami gospodarki szerokie wyzwania w zakresie cyberbezpieczeństwa, szczególnie w obszarze healthcare. Czy jesteśmy gotowi na nowe zasady, które mają podnieść poziom ochrony sieci i systemów informatycznych?

    Dla członków ZPP

    Nasze strony

    Subskrybuj nasze newslettery