szukaj

Program Rozwiązania

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców wraz ze swoją Fundacją Warsaw Enterprise Institute oraz ekspertami prowadzi Program Rozwiązania. Jego celem jest przygotowywanie rozwiązań systemowych, punktowej naprawy prawa oraz składanie skarg konstytucyjnych w celu uporządkowania sprzecznych przepisów i ich interpretacji.

ROZWIĄZANIA SYSTEMOWE

Gotowe:

W przygotowaniu:

  • Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej.
    Zespół pod kierownictwem prof. Roberta Gwiazdowskiego.
  • System emerytalny
  • Służba Zdrowia
  • Edukacja
  • Wymiar Sprawiedliwości.


ROZWIĄZANIA PUNKTOWE

Aktualnie pracujemy nad kilkoma rozwiązaniami (kilkanaście dalszych mamy zinwentaryzowanych). Prac nad tymi projektami nie ujawniamy publicznie przed zapoznaniem z ich treścią decydentów. Z naszego punktu widzenia ważniejsze jest ich wdrożenie w życie niż sława i chwała z tego tytułu. Kilka razy już się to udało. Przepraszamy - parówek nie robi się przy ludziach.

SKARGI KONSTYTUCYJNE

W polskim prawie narosło szereg sprzecznych ze sobą regulacji i przepisów, sprzecznych wyroków sądów w tych samych sprawach oraz sprzecznych interpretacji prawa. Będziemy starali się te sprawy wyjaśniać korzystając ze skarg konstytucyjnych. Żeby takową skargę złożyć – będziemy musieli również przekonać odpowiednią instytucję, która taka skargę może złożyć. Aktualnie pracujemy nad skargą w zakresie przedawnień zobowiązań podatkowych, gdzie panuje już kompletny chaos.

Osoby zainteresowane współpracą z nami w tym programie proszone są o kontakt:

Jakub Bińkowski
Sekretarz Departamentu Badań i Analiz 
tel./ 22 826 08 31
e-mail/ j.binkowski@zpp.net.pl


ZPP

Zostań członkiem ZPP.

Dołącz do nas!

Podając swój adres e-mail wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji od Związku Przedsiębiorców i Pracodawców

Facebook