szukaj

Zaufało nam 51 815 firm, które zatrudniają 522 689 pracowników

Aktualności

SENAT PRZYJĄŁ USTAWĘ UMORZENIOWĄ BEZ POPRAWEKZgodnie z naszymi dążeniami i złożonymi przez Związek Przedsiębiorców i Pracodawców wnioskami, w dniu 30 listopada 2012 r. na 22. posiedzeniu, po rozpatrzeniu sprawozdań Komisji senackich, Senat RP przyjął ustawę umorzeniową dla przedsiębiorców bez poprawek.

Przy 81 senatorach obecnych podczas głosowania:

66 senatorów głosowało za przyjęciem ustawy bez poprawek,
15 senatorów wstrzymało się od głosu,
nikt nie głosował przeciw.

Informacje, stenogram oraz retransmisję potwierdzające przyjęcie ustawy o umorzeniu należności można znaleźć pod poniższymi linkami:

Senat w dniu 30 listopada 2012 r. przyjął ustawę z dnia 9 listopada 2012 r. bez poprawek (retransmisja 2 dnia posiedzenia cz.1.):

http://www.senat.gov.pl/prace/senat/posiedzenia/tematy,31,1.html

Cyt.: „Senat, zgodnie z wnioskiem Komisji Rodziny i Polityki Społecznej oraz Komisji Gospodarki Narodowej, przyjął bez poprawek ustawę o umorzeniu należności powstałych z tytułu nieopłaconych składek przez osoby prowadzące pozarolniczą działalność. Ustawa, uchwalona przez Sejm 9 listopada 2012 r. na podstawie projektu poselskiego, przewiduje umorzenie niezapłaconych składek na ubezpieczenie emerytalne, rentowe i wypadkowe osób prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą. Umorzenie ma następować na wniosek osoby podlegającej obowiązkowo tym ubezpieczeniom w okresie od 1 stycznia 1999 r. do 28 lutego 2009 r.”

http://www.senat.gov.pl/aktualnosci/art,2178,zakonczylo-sie-22-posiedzenie-senatu.html

Stenogram z 22. posiedzenia ws. w/w ustawy można znaleźć pod poniższym linkiem:

http://www.senat.gov.pl/prace/senat/posiedzenia/przebieg,31,2.html

A wyniki głosowania nad ustawą umorzeniową można zobaczyć pod poniższym linkiem (poz. 58):

http://www.senat.gov.pl/prace/senat/posiedzenia/przebieg,31,2,glosowania.html

Wstrzymało się od głosu 14 senatorów z PIS i 1 senator niezależny. 

Najnowsze artykuły

Otwieramy Świetlicę Wolności

W doskonałej lokalizacji, w centrum Warszawy, przy ulicy Nowy Świat 6/12 (butik C), w pobliżu Placu Trzech Krzyży, otwieramy Świetlicę Wolności. Lokal przeznaczony jest dla prawicowej, zdroworozsądkowej młodzieży. W tym miejscu organizacje młodych będą mogły nieodpłatnie organizować swoje wydarzenia, korzystać ze studia video, spotykać się w celach towarzyskich i rozrywkowych oraz rozwijać profesjonalną karierę, w czym będziemy pomagać.

Stanowisko Związku Przedsiębiorców i Pracodawców w sprawie rosnących cen energii

Ceny energii elektrycznej stanowią bardzo istotny dla wszystkich uczestników gospodarki parametr. Dla przedsiębiorców w sposób naturalny wydatki ponoszone na energię elektryczną stanowią koszt, dotkliwy w szczególności w przypadku przedsiębiorstw produkcyjnych cechujących się dużym zużyciem. Dla dystrybutorów, rosnące ceny energii elektrycznej oznaczają większe ryzyka (te podmioty stają się w zasadzie zakładnikami sytuacji – rozprowadzają bowiem produkt, którego ceny rosną w sposób całkowicie niezależny od nich).

Stanowisko Związku Przedsiębiorców i Pracodawców ws. projektu dyrektywy dot. produktów jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych

Projekt dyrektywy w sprawie produktów jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych autorstwa Komisji Europejskiej budzi zdecydowane obawy środowiska przedsiębiorców. W długofalowy i silnie negatywny sposób wpłynie on bowiem na wiele polskich podmiotów, w istotnym stopniu pogarszając ich sytuację.

ZPP

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter - ZPP w Brukseli
Kliknij tutaj

Zostań członkiem ZPP.

Dołącz do nas!

Podając swójj adres e-mail wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji od Związku Przedsiębiorców i Pracodawców

Nasze strony

Nasze newslettery

Facebook
www.linkedin.com/company/związek-przedsiębiorców-i-pracodawców/