szukaj

Zaufało nam 51 815 firm, które zatrudniają 522 689 pracowników

Aktualności

SENAT PRZYJĄŁ USTAWĘ UMORZENIOWĄ BEZ POPRAWEKZgodnie z naszymi dążeniami i złożonymi przez Związek Przedsiębiorców i Pracodawców wnioskami, w dniu 30 listopada 2012 r. na 22. posiedzeniu, po rozpatrzeniu sprawozdań Komisji senackich, Senat RP przyjął ustawę umorzeniową dla przedsiębiorców bez poprawek.

Przy 81 senatorach obecnych podczas głosowania:

66 senatorów głosowało za przyjęciem ustawy bez poprawek,
15 senatorów wstrzymało się od głosu,
nikt nie głosował przeciw.

Informacje, stenogram oraz retransmisję potwierdzające przyjęcie ustawy o umorzeniu należności można znaleźć pod poniższymi linkami:

Senat w dniu 30 listopada 2012 r. przyjął ustawę z dnia 9 listopada 2012 r. bez poprawek (retransmisja 2 dnia posiedzenia cz.1.):

http://www.senat.gov.pl/prace/senat/posiedzenia/tematy,31,1.html

Cyt.: „Senat, zgodnie z wnioskiem Komisji Rodziny i Polityki Społecznej oraz Komisji Gospodarki Narodowej, przyjął bez poprawek ustawę o umorzeniu należności powstałych z tytułu nieopłaconych składek przez osoby prowadzące pozarolniczą działalność. Ustawa, uchwalona przez Sejm 9 listopada 2012 r. na podstawie projektu poselskiego, przewiduje umorzenie niezapłaconych składek na ubezpieczenie emerytalne, rentowe i wypadkowe osób prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą. Umorzenie ma następować na wniosek osoby podlegającej obowiązkowo tym ubezpieczeniom w okresie od 1 stycznia 1999 r. do 28 lutego 2009 r.”

http://www.senat.gov.pl/aktualnosci/art,2178,zakonczylo-sie-22-posiedzenie-senatu.html

Stenogram z 22. posiedzenia ws. w/w ustawy można znaleźć pod poniższym linkiem:

http://www.senat.gov.pl/prace/senat/posiedzenia/przebieg,31,2.html

A wyniki głosowania nad ustawą umorzeniową można zobaczyć pod poniższym linkiem (poz. 58):

http://www.senat.gov.pl/prace/senat/posiedzenia/przebieg,31,2,glosowania.html

Wstrzymało się od głosu 14 senatorów z PIS i 1 senator niezależny. 

Najnowsze artykuły

Wymierna sprawiedliwość. Projekt reformy sądownictwa

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców oraz Warsaw Enterprise Institute w ramach projektu „Agenda Polska” przedstawia swoje propozycję reform ustrojowych w państwie. Tym razem kolej przyszła na kwestie dotyczące wymiaru sprawiedliwości, które od kilkunastu miesięcy są jednym z najbardziej gorących tematów w polskiej debacie publicznej.

Stanowisko ZPP w sprawie projektu nowelizacji Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi z 13.11.2017 (UD302)

Projekt z punktu widzenia polskich przedsiębiorców należy ocenić negatywnie. Najwyższe zdumienie budzi inicjatywa, by Polska jako pierwszy i jedyny kraj w Unii Europejskiej wprowadziła jednostronnie przepisy dotyczące etykietowania napojów alkoholowych. Intencja, by konsumenci mieli rzetelną informację o składzie i wartości odżywczej napojów alkoholowych, jest słuszna. Branża alkoholowa w porozumieniu z Komisją Europejską od kilku lat pracuje nad wprowadzeniem odpowiednich regulacji w tej sprawie.

Stanowisko ZPP ws. projektu ustawy o ochronie danych osobowych z dn. 3 marca 2018 roku

Dostosowanie przepisów krajowych do nowej rzeczywistości prawnej, wykreowanej na poziomie Unii Europejskiej za pomocą rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, z pewnością stanowi duże wyzwanie dla ustawodawcy.

ZPP

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter - ZPP w Brukseli
Kliknij tutaj

Zostań członkiem ZPP.

Dołącz do nas!

Podając swójj adres e-mail wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji od Związku Przedsiębiorców i Pracodawców

Facebook