szukaj

Zaufało nam 51 818 firm, które zatrudniają 570 477 pracowników

Aktualności

SENAT PRZYJĄŁ USTAWĘ UMORZENIOWĄ BEZ POPRAWEKZgodnie z naszymi dążeniami i złożonymi przez Związek Przedsiębiorców i Pracodawców wnioskami, w dniu 30 listopada 2012 r. na 22. posiedzeniu, po rozpatrzeniu sprawozdań Komisji senackich, Senat RP przyjął ustawę umorzeniową dla przedsiębiorców bez poprawek.

Przy 81 senatorach obecnych podczas głosowania:

66 senatorów głosowało za przyjęciem ustawy bez poprawek,
15 senatorów wstrzymało się od głosu,
nikt nie głosował przeciw.

Informacje, stenogram oraz retransmisję potwierdzające przyjęcie ustawy o umorzeniu należności można znaleźć pod poniższymi linkami:

Senat w dniu 30 listopada 2012 r. przyjął ustawę z dnia 9 listopada 2012 r. bez poprawek (retransmisja 2 dnia posiedzenia cz.1.):

http://www.senat.gov.pl/prace/senat/posiedzenia/tematy,31,1.html

Cyt.: „Senat, zgodnie z wnioskiem Komisji Rodziny i Polityki Społecznej oraz Komisji Gospodarki Narodowej, przyjął bez poprawek ustawę o umorzeniu należności powstałych z tytułu nieopłaconych składek przez osoby prowadzące pozarolniczą działalność. Ustawa, uchwalona przez Sejm 9 listopada 2012 r. na podstawie projektu poselskiego, przewiduje umorzenie niezapłaconych składek na ubezpieczenie emerytalne, rentowe i wypadkowe osób prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą. Umorzenie ma następować na wniosek osoby podlegającej obowiązkowo tym ubezpieczeniom w okresie od 1 stycznia 1999 r. do 28 lutego 2009 r.”

http://www.senat.gov.pl/aktualnosci/art,2178,zakonczylo-sie-22-posiedzenie-senatu.html

Stenogram z 22. posiedzenia ws. w/w ustawy można znaleźć pod poniższym linkiem:

http://www.senat.gov.pl/prace/senat/posiedzenia/przebieg,31,2.html

A wyniki głosowania nad ustawą umorzeniową można zobaczyć pod poniższym linkiem (poz. 58):

http://www.senat.gov.pl/prace/senat/posiedzenia/przebieg,31,2,glosowania.html

Wstrzymało się od głosu 14 senatorów z PIS i 1 senator niezależny. 

Najnowsze artykuły

Rządzie – nie ulegaj presji korporacji aptekarskiej – apelują przedsiębiorcy. Karta Dużej Rodziny na razie nie wejdzie do aptek

Z projektu nowelizacji Prawa farmaceutycznego skierowanego pod obrady rządu zniknął zapis umożliwiający aptekom udział w programie rządowym Karta Dużej Rodziny, w ramach którego rodziny wielodzietne otrzymują zniżki na zakup szeregu towarów i usług. Organizacje pracodawcze apelują o powrót do prac umożliwiających udział aptek w programie i nieuleganie presji korporacji aptekarskiej.

Najwyższa Izba Kontroli i organizacje przedsiębiorców wskazują na zaniechania w zwalczaniu nielegalnego wywozu leków

Jak wynika z najnowszego raportu NIK, działania Ministra Zdrowia oraz Inspekcji Farmaceutycznej, zmierzające do likwidacji nielegalnego wywozu leków z Polski, były nieskuteczne. Business Centre Club, Konfederacja Lewiatan, Pracodawcy RP, Związek Pracodawców Aptecznych PharmaNET oraz Związek Przedsiębiorców i Pracodawców wskazują, że od lat starały się bezskutecznie wpłynąć na decydentów w celu podjęcia bardziej zdecydowanych kroków w celu likwidacji mafii lekowej w Polsce.

Plusy Dodatnie, Plusy Ujemne – podsumowanie polskiej legislacji 2018

W rankingu określającym najlepsze jakościowo ustawy w 2018 roku, pierwsze miejsce zajęła Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwiga Emilewicz. W ramach platformy „Plusy ujemne” przez cały poprzedni rok ocenialiśmy ustawy, które stały się częścią polskiego systemu prawnego. Każda z naszych ocen była poprzedzona analizą ustawy, pod kątem skutków jakie może przynieść dla gospodarki, funkcjonowania państwa czy wolności osobistych. Ogólna jakość naszej legislacji stoi na podobnym poziomie co w roku ubiegłym.

ZPP

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter - ZPP w Brukseli
Kliknij tutaj

Zostań członkiem ZPP.

Dołącz do nas!

Podając swójj adres e-mail wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji od Związku Przedsiębiorców i Pracodawców

Nasze strony

Nasze newslettery

Facebook
www.linkedin.com/company/związek-przedsiębiorców-i-pracodawców/