szukaj

Zaufało nam 51 815 firm, które zatrudniają 522 689 pracowników

Aktualności

STRATERA MED. – Związek Pracodawców dołączył do ZPPWarszawa, 9 stycznia 2018 r.

 

Do grona Członków ZPP dołączył STRATERA MED. – Związek Pracodawców na rzecz równości stron w postępowaniach o zamówienia publiczne.

STRATERA MED. jest pierwszą i jedyną organizacją na rynku polskim reprezentującą interesy dostawców towarów i usług do szpitali lub innych podmiotów publicznych, której nadrzędnym celem jest  dążenie do równości podmiotów w  ramach postępowań o zamówienia publiczne.

Od kilku lat trwają publiczne dyskusje na temat regulacji prawa zamówień publicznych. Mimo częstych zmian w przepisach wciąż nie udaje się osiągnąć standardów gwarantujących zdrową konkurencję i przejrzyste zasady postępowania (w tym zniesienie dogmatu najniższej ceny, czego efektem jest często drastyczne pogorszenie jakości).  Niestety na marginesie toczącej się debaty pozostają zamówienia publiczne w obszarze usług zdrowotnych. Tymczasem ze względu na wagę społeczną problemów ochrony zdrowia Polaków, sprawy te powinny być traktowane priorytetowo. W odpowiedzi na problemy dotykające zarówno dostawców, szpitali, jak i pacjentów oraz potrzebę zagwarantowania jak najwyższej jakości usług zdrowotnych w Polsce powstał Związek Pracodawców STRATERA MED.

Biorąc pod uwagę wyzwania stojące przed sektorem ochrony zdrowia w Polsce, w tym m.in. starzenie się społeczeństwa oraz rozwój chorób cywilizacyjnych, jako oczywista jawi się potrzeba  wprowadzenia gwarancji ciągłości świadczenia usług medycznych. STRATERA MED. to organizacja branżowa, która apeluje o podjęcie szerokiej dyskusji na temat zamówień publicznych w sektorze zdrowotnym na rzecz określenia jasnych i klarownych procedur, wpływających na jakość świadczenia usług medycznych przez podmioty publiczne.

ZPP

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter - ZPP w Brukseli
Kliknij tutaj

Zostań członkiem ZPP.

Dołącz do nas!

Podając swójj adres e-mail wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji od Związku Przedsiębiorców i Pracodawców

Nasze strony

Nasze newslettery

Facebook
www.linkedin.com/company/związek-przedsiębiorców-i-pracodawców/