szukaj

Zaufało nam 51 818 firm, które zatrudniają 570 477 pracowników

Aktualności

UCHWAŁA SENATU O PRZYJĘCIU USTAWY UMORZENIOWEJ BEZ POPRAWEKUchwała Senatu RP o przyjęciu ustawy umorzeniowej dla przedsiębiorców bez poprawek, podjęta przez Senat RP w dniu 30.11.2012. r. na 22. posiedzeniu, została już opublikowana pod poniższym linkiem:

http://www.senat.gov.pl/prace/senat/uchwaly/page,2.html

Jej treść brzmi:

„UCHWAŁA SENATU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ z dnia 30 listopada 2012 r.
w sprawie ustawy o umorzeniu należności powstałych z tytułu nieopłaconych składek
przez osoby prowadzące pozarolniczą działalność.

Senat, po rozpatrzeniu uchwalonej przez Sejm na posiedzeniu w dniu 9 listopada 2012 r.
ustawy o umorzeniu należności powstałych z tytułu nieopłaconych składek przez osoby
prowadzące pozarolniczą działalność, przyjmuje tę ustawę bez poprawek.

MARSZAŁEK SENATU
Bogdan BORUSEWICZ”

Zgodnie z procedurą od ogłoszenia ustawy umorzeniowej dla przedsiębiorców w Dzienniku Ustaw i jej wejścia w życie dzieli nas od tej chwili jedynie podpis Pana Prezydenta, któremu z pewnością  leży głęboko na sercu los ok. 500 tysięcy poszkodowanych przez ZUS lub znajdujących się w rozpaczliwej sytuacji finansowej jej beneficjentów.

Najnowsze artykuły

Rządzie – nie ulegaj presji korporacji aptekarskiej – apelują przedsiębiorcy. Karta Dużej Rodziny na razie nie wejdzie do aptek

Z projektu nowelizacji Prawa farmaceutycznego skierowanego pod obrady rządu zniknął zapis umożliwiający aptekom udział w programie rządowym Karta Dużej Rodziny, w ramach którego rodziny wielodzietne otrzymują zniżki na zakup szeregu towarów i usług. Organizacje pracodawcze apelują o powrót do prac umożliwiających udział aptek w programie i nieuleganie presji korporacji aptekarskiej.

Najwyższa Izba Kontroli i organizacje przedsiębiorców wskazują na zaniechania w zwalczaniu nielegalnego wywozu leków

Jak wynika z najnowszego raportu NIK, działania Ministra Zdrowia oraz Inspekcji Farmaceutycznej, zmierzające do likwidacji nielegalnego wywozu leków z Polski, były nieskuteczne. Business Centre Club, Konfederacja Lewiatan, Pracodawcy RP, Związek Pracodawców Aptecznych PharmaNET oraz Związek Przedsiębiorców i Pracodawców wskazują, że od lat starały się bezskutecznie wpłynąć na decydentów w celu podjęcia bardziej zdecydowanych kroków w celu likwidacji mafii lekowej w Polsce.

Plusy Dodatnie, Plusy Ujemne – podsumowanie polskiej legislacji 2018

W rankingu określającym najlepsze jakościowo ustawy w 2018 roku, pierwsze miejsce zajęła Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwiga Emilewicz. W ramach platformy „Plusy ujemne” przez cały poprzedni rok ocenialiśmy ustawy, które stały się częścią polskiego systemu prawnego. Każda z naszych ocen była poprzedzona analizą ustawy, pod kątem skutków jakie może przynieść dla gospodarki, funkcjonowania państwa czy wolności osobistych. Ogólna jakość naszej legislacji stoi na podobnym poziomie co w roku ubiegłym.

ZPP

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter - ZPP w Brukseli
Kliknij tutaj

Zostań członkiem ZPP.

Dołącz do nas!

Podając swójj adres e-mail wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji od Związku Przedsiębiorców i Pracodawców

Nasze strony

Nasze newslettery

Facebook
www.linkedin.com/company/związek-przedsiębiorców-i-pracodawców/