szukaj

Zaufało nam 51 815 firm, które zatrudniają 522 689 pracowników

Aktualności

UCHWAŁA SENATU O PRZYJĘCIU USTAWY UMORZENIOWEJ BEZ POPRAWEKUchwała Senatu RP o przyjęciu ustawy umorzeniowej dla przedsiębiorców bez poprawek, podjęta przez Senat RP w dniu 30.11.2012. r. na 22. posiedzeniu, została już opublikowana pod poniższym linkiem:

http://www.senat.gov.pl/prace/senat/uchwaly/page,2.html

Jej treść brzmi:

„UCHWAŁA SENATU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ z dnia 30 listopada 2012 r.
w sprawie ustawy o umorzeniu należności powstałych z tytułu nieopłaconych składek
przez osoby prowadzące pozarolniczą działalność.

Senat, po rozpatrzeniu uchwalonej przez Sejm na posiedzeniu w dniu 9 listopada 2012 r.
ustawy o umorzeniu należności powstałych z tytułu nieopłaconych składek przez osoby
prowadzące pozarolniczą działalność, przyjmuje tę ustawę bez poprawek.

MARSZAŁEK SENATU
Bogdan BORUSEWICZ”

Zgodnie z procedurą od ogłoszenia ustawy umorzeniowej dla przedsiębiorców w Dzienniku Ustaw i jej wejścia w życie dzieli nas od tej chwili jedynie podpis Pana Prezydenta, któremu z pewnością  leży głęboko na sercu los ok. 500 tysięcy poszkodowanych przez ZUS lub znajdujących się w rozpaczliwej sytuacji finansowej jej beneficjentów.

Najnowsze artykuły

Otwieramy Świetlicę Wolności

W doskonałej lokalizacji, w centrum Warszawy, przy ulicy Nowy Świat 6/12 (butik C), w pobliżu Placu Trzech Krzyży, otwieramy Świetlicę Wolności. Lokal przeznaczony jest dla prawicowej, zdroworozsądkowej młodzieży. W tym miejscu organizacje młodych będą mogły nieodpłatnie organizować swoje wydarzenia, korzystać ze studia video, spotykać się w celach towarzyskich i rozrywkowych oraz rozwijać profesjonalną karierę, w czym będziemy pomagać.

Stanowisko Związku Przedsiębiorców i Pracodawców w sprawie rosnących cen energii

Ceny energii elektrycznej stanowią bardzo istotny dla wszystkich uczestników gospodarki parametr. Dla przedsiębiorców w sposób naturalny wydatki ponoszone na energię elektryczną stanowią koszt, dotkliwy w szczególności w przypadku przedsiębiorstw produkcyjnych cechujących się dużym zużyciem. Dla dystrybutorów, rosnące ceny energii elektrycznej oznaczają większe ryzyka (te podmioty stają się w zasadzie zakładnikami sytuacji – rozprowadzają bowiem produkt, którego ceny rosną w sposób całkowicie niezależny od nich).

Stanowisko Związku Przedsiębiorców i Pracodawców ws. projektu dyrektywy dot. produktów jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych

Projekt dyrektywy w sprawie produktów jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych autorstwa Komisji Europejskiej budzi zdecydowane obawy środowiska przedsiębiorców. W długofalowy i silnie negatywny sposób wpłynie on bowiem na wiele polskich podmiotów, w istotnym stopniu pogarszając ich sytuację.

ZPP

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter - ZPP w Brukseli
Kliknij tutaj

Zostań członkiem ZPP.

Dołącz do nas!

Podając swójj adres e-mail wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji od Związku Przedsiębiorców i Pracodawców

Nasze strony

Nasze newslettery

Facebook
www.linkedin.com/company/związek-przedsiębiorców-i-pracodawców/