• PL
  • EN
  • szukaj

    Aktualności

    University College London przedstawia drugą edycję konferencji LEADERS



    25.01.2017

     

    Druga edycja konferencji LEADERS: Poland in a Global World, zorganizowana przez stowarzyszenie polskich studentów na University College London (UCL), odbędzie się 3 lutego 2018 roku w Londynie.

    Związek Przedsiębiorców i Pracodawców dołączył do grona partnerów tegorocznego wydarzenia.

    Czy ambicja Polski żeby dołączyć do grupy G20, przedstawicieli 19 najpotężniejszych gospodarek świata oraz Unii Europejskiej, jest realnym celem? W jaki sposób sztuczna inteligencja może zmienić oblicze zarządzania oraz polskiej gospodarki? Co to znaczy ‘być Polakiem’? To tegoroczne hasła jednodniowej, interdyscyplinarnej konferencji LEADERS: Poland in a Global World, która odbędzie się 3 lutego w Londynie.

    Konferencja LEADERS, organizowana na jednej z czołowych uczelni w Wielkiej Brytanii, ma za cel stworzenie platformy do wymiany myśli pomiędzy głównymi przedstawicielami polskiej gospodarki, nauki i kultury oraz studentami z najlepszych brytyjskich uczelni. Dyskusja będzie się odbywać na temat aktualnych możliwości i wyzwań stojących przed Polską w kontekście globalnej sytuacji gospodarczej i politycznej.

    Konferencja będzie się składać z paneli: gospodarczego, naukowego i kulturalnego, które będą stanowić pole do dyskusji między ekspertami z różnych dziedzin. Gośćmi specjalnymi tegorocznej konferencji będą: były premier Jan Krzysztof Bielecki, Michał Pękała (szef działu odpowiedzialnego za wzrost serwisu DocPlanner), oraz Gosia Baczyńska – jedna z najbardziej cenionych polskich projektantek mody, która weźmie udział w panelu kulturalnym. Na konferencji, po raz drugi, pojawi się między innymi wieloletni dyrektor Instytutu Adama Mickiewicza – Paweł Potoroczyn i Michał Kobosko, który jest obecnie szefem polskiego oddziału waszyngtońskiego think-tanku Atlantic Council.

    Tematem tegorocznego panelu kulturalnego na konferencji będzie dyskusja o tym, czym jest tożsamość współczesnych Polaków i co jest jej istotą: czy polska kultura jest homogeniczna czy też raczej przedstawia kulturową złożoność? Obserwując setki polskich studentów za granicą, warto się zastanowić czy migracje i napływ innych kultur odnawia polską tożsamość, czy raczej stanowi zagrożenie dla “polskości.” 

    W zeszłorocznej edycji LEADERS, Paweł Potoroczyn uczestniczył w panelu kulturalnym podczas dyskusji o polskiej sztuce na międzynarodowej scenie, razem z Andą Rottenberg oraz prof. Krzysztofem Zanussi. “Duma bez pychy, wolność bez warcholstwa, powaga bez zadęcia, mądrość bez nieomylności i humor bez rechotu. Byłoby koszmarną stratą, gdyby zostały z tego pycha, zadęcie i rechot,” powiedział Pawel Potoroczyn podczas panelu kulturalnego w kontekście polskich wartości kultury.

    “Chcemy pokazać siłę polskiej gospodarki oraz innowacje polskich naukowców i przedsiębiorców. Ponadto, poprzez zadanie pytania „czym jest polskość” w panelu kulturalnym chcemy wywołać dyskusję na temat tego czym jest polska tożsamość i z czego ona wynika,” mówi przewodniczący stowarzyszenia polskich studentów na UCL, Jan Kędzior.

    Konferencja LEADERS: Poland in a Global World, która jest we współpracy z EY Poland, Goldman Sachs i Ambasadą Rzeczypospolitej Polski w Londynie, stanowi nie tylko pole do dyskusji dla studentów i czołowych przedstawicieli świata ekonomii, nauki i biznesu, ale także służy jako platforma do budowania wizerunku Polski.

    “Konferencja UCL LEADERS ma na celu pokazanie, że Polska ma swoje miejsce w dzisiejszym zglobalizowanym świecie i że jest to pozycja w czołówce. Polska często jest niedoceniana. Jako Polacy, dumni ze swego kraju i z bycia Polakami, nie zgadzamy się z tymi, często nieprawdziwymi uwagami. Dlatego mamy nadzieję, że poprzez tę konferencję poprawimy zarówno wizerunek Polski, jak i uświadomimy sobie i innym na co Polskę stać,” mówi wiceprzewodnicząca Alexandra Wojtaszewska.


    Więcej informacji: UCL Leaders: Poland in a Global World

    Dostępne bilety: studentsunionucl.org

    Dla członków ZPP

    Nasze strony

    Subskrybuj nasze newslettery