• PL
  • EN
  • szukaj

    Aktualności

    WNIOSEK O NOTYFIKACJĘ USTAWY UMORZENIOWEJ PRZESŁANY DO KOMISJI EUROPEJSKIEJ



    W wyniku podjętych w ostatnim tygodniu przez Związek Przedsiębiorców i Pracodawców oraz Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów działań, wniosek w sprawie notyfikacji ustawy umorzeniowej dla przedsiębiorców z dnia 9 listopada 2012 r. został wreszcie przesłany specjalnym systemem do Komisji Europejskiej w dniu 8 lutego 2013 r. – bez dalszego oczekiwania na uwagi Marszałek Sejmu, których termin na złożenie upłynął dnia 29 stycznia 2013 r.

    Jednakże w dniu dzisiejszym do UOKiK-u wpłynęło jednak pismo od Marszałek Sejmu (w zasadzie z jedną uwagą), co zostanie najprawdopodobniej uwzględnione, ale w późniejszym terminie.

    Treść wniosku nie uległa zmianie i jest zgodna z wcześniejszymi ustaleniami.

    Do chwili obecnej nie przyszło jeszcze potwierdzenie wpływu wniosku do KE, co z pewnością wkrótce nastąpi.

    Zgodnie z procedurą Komisja Europejska ma czas na rozpatrzenie wniosku o notyfikację naszej ustawy do 8 kwietnia br. (2 miesiące od dnia jego wpływu). Teoretycznie.
    Z doświadczenia jednak wynika, że czas ten ulega znacznemu, często wielokrotnemu przedłużeniu przez dodatkowe pytania KE i wyjaśnienia, które należy składać w trakcie trwania notyfikacji.

    Związek Przedsiębiorców i Pracodawców będzie nadal starał się o jak najszybsze uznanie w/w umorzenia dla czynnych przedsiębiorców za pomoc niepubliczną, jednak nie było jeszcze takiego przypadku by notyfikacja zakończyła się faktycznie po 2 miesiącach, dlatego czynni przedsiębiorcy, niestety, muszą trochę uzbroić się w cierpliwość.

    Najnowsze artykuły

    Stanowisko ZPP w sprawie projektu ustawy o zmianie ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną oraz niektórych innych ustaw

    Związek Przedsiębiorców i Pracodawców z zadowoleniem przyjmuje rozpoczęcie konsultacji dotyczących długo wyczekiwanego projektu nowelizacji ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, który ma wdrożyć przepisy unijnego Aktu o usługach cyfrowych (DSA). Od samego początku byliśmy aktywnym uczestnikiem procesu legislacyjnego, mającego na celu kształtowanie ostatecznej wersji DSA.

    Raport ZPP Bruksela |Focus on Europe| – Konkurencyjność UE w perspektywie globalnej

    Filarem integracji europejskiej przez dziesięciolecia była współpraca gospodarcza (w szczególności utworzenie unii celnej oraz stworzenie wspólnego rynku opartego na likwidowaniu barier w przepływie osób, usług, towarów oraz kapitału). Takie podejście, wraz z dalszym rozszerzaniem Wspólnoty o nowe kraje członkowskie, przyniosło Unii Europejskiej znaczące korzyści gospodarcze, o czym świadczy fakt, że w latach 1970-1980 PKB Unii Europejskiej istotnie wzrosło i osiągnęło poziom wyższy niż PKB Stanów Zjednoczonych.

    Raport ZPP Bruksela |Focus on Europe| – Niedostateczna reprezentacja regionu Europy środkowo-wschodniej w instytucjach UE

    Unia Europejska (UE), złożona mozaika narodów i polityk, nieustannie zmienia swoje oblicze, aby dostosować się do zmieniającej się dynamiki geopolitycznej i wewnętrznej. Europa Środkowo-Wschodnia (EŚW), ze swoją bogatą historią, różnorodnością kulturową i rozwijającymi się gospodarkami, stanowi kluczowy filar tej europejskiej narracji.

    Dla członków ZPP

    Nasze strony

    Subskrybuj nasze newslettery