• PL
  • EN
  • szukaj

    Aktualności

    Wspieramy Młodych Przedsiębiorczych!



    Związek Przedsiębiorców i Pracodawców objął patronatem honorowym akcję „Przedsiębiorczość na fali”. Młodzi – Organizacja Studencka PANEUROPA, dla młodych, zorganizowali cykl warsztatów, których celem jest wzbogacenie wiedzy merytorycznej studentów z zakresu przedsiębiorczości.

    W dniach 20-27 maja br., na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, odbędą się szkolenia o następujących tematach: coaching menadżerski, savoir-vivre w biznesie, strategia błękitnego oceanu, informacyjne narzędzia wspierania przedsiębiorczości, zarządzanie zespołem, szkolenie strategicznego myślenia oraz kształtowanie umiejętności przywódczych.

     

    Więcej informacji: http://paneuropa.eu.org/pnf/

     

    Zainteresowanych studentów zapraszamy do Katowic!

    Adam Raducha – rzecznik ZPP w województwie warmińsko-mazurskim, absolwent Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, przedsiębiorca i księgowy.

    Po kilkuletniej pracy w kancelariach podatkowych i w komórkach księgowo-finansowych firm z innych branż, obecnie współwłaściciel firmy One Tax, zajmującej się obsługą księgową i kadrowo-płacową podmiotów gospodarczych z sektora MSP. Odpowiedzialny za rozwój i operacyjne zarządzanie.

    Najnowsze artykuły

    Stanowisko ZPP: System kaucyjny do poprawy

    Głównym założeniem wejścia w życie nowych regulacji dotyczących kształtu systemu kaucyjnego w Polsce miało być wsparcie branży napojowej we wdrożeniu mechanizmów mających na celu stworzenie efektywnego modelu gospodarki odpadami. Jego konstrukcja – w myśl pierwotnych koncepcji – miała być przyjazna zarówno konsumentom jak i środowiskom przedsiębiorców, racjonalnie implementując unijne wymogi dotyczące poziomu wykorzystania surowców wtórnych w wytwarzaniu nowych opakowań.

    Apel ZPP oraz FOR: Nowy porządek (de)regulacyjny – 5 rozwiązań poprzedniej władzy, które należy jak najszybciej uchylić

    Trzeci kwartał 2015 roku był początkiem zmiany podejścia polityków do roli państwa. Jedną z jego cech było coraz śmielsze przekonanie o słuszności interwencji państwa w wiele dziedzin życia gospodarczego, czego wyrazem były kolejne ustawy. Często zmiany te nie były oparte na rzetelnych danych i dowodach, a nowe regulacje wprowadzano z naruszeniem podstawowych wymogów procesu legislacyjnego  i z pominięciem głosu obywateli.

    Informacja prasowa – Debata: NIS2: Czy jesteśmy gotowi na nowe zasady cyberbezpieczeństwa w kluczowych sektorach gospodarki?

    Dyrektywa NIS2 zbliża się wielkimi krokami, stawiając przed wieloma sektorami gospodarki szerokie wyzwania w zakresie cyberbezpieczeństwa, szczególnie w obszarze healthcare. Czy jesteśmy gotowi na nowe zasady, które mają podnieść poziom ochrony sieci i systemów informatycznych?

    Dla członków ZPP

    Nasze strony

    Subskrybuj nasze newslettery