szukaj

Zaufało nam 51 841 firm, które zatrudniają 576 141 pracowników

Aktualności

ZPP pozostaje apolityczneWarszawa, 29 stycznia 2019 r.

 

ZPP pozostaje apolityczne

 

Inicjatywa polityczna prof. Roberta Gwiazdowskiego wywoła sporo pytań co do naszego zaangażowania w projekt. ZPP wielokrotnie deklarowało swoją apolityczność. Zapewniamy, że zasady ZPP nie ulegają zmianie:

  1. ZPP nie popiera ani nie zwalcza żadnej partii ani organizacji politycznej.
  2. ZPP popiera pomysły, postulaty i inicjatywy polityczne, które uznaje za słuszne, niezależnie od źródła ich pochodzenia.

Informujemy również, że prof. Robert Gwiazdowski złożył rezygnację z funkcji przewodniczącego Rady Nadzorczej ZPP.

W imieniu całego zespołu oraz członków Związku składamy podziękowania dla Pana Profesora za wieloletnie przewodniczenie Radzie Nadzorczej oraz wkład w budowę i rozwój Związku. Życzymy również samych sukcesów w nowym projekcie.

 

Cezary Kaźmierczak
Prezes

Najnowsze artykuły

ZPP o handlu w niedziele w Europie: polskie regulacje wyjątkowo restrykcyjne

W Europie standardem jest raczej swobodny handel w niedziele, niż jakiekolwiek ograniczenia, a polskie regulacje w tym zakresie, są w docelowym kształcie wyjątkowo restrykcyjne – to podstawowe wnioski z raportu Związku Przedsiębiorców i Pracodawców dotyczącego handlu w niedziele w Europie.

Rewolucja 5G czyli historyczny dylemat Polski – między polityką a rozwojem cywilizacyjnym. Wnioski z zamkniętej debaty ekspertów Związku Przedsiębiorców i Pracodawców

Sieć 5G, czyli kolejna piąta już generacja, łączy zalety wielu technologii, które w tej chwili dynamicznie się rozwijają m.in sztuczną inteligencję, internet rzeczy, bezzałogowy transport itp. Jeżeli nie podejmie się szybkich działań, przepaść między nami a Zachodem  będzie się powiększać zamiast maleć. Polska nie może dłużej zwlekać z jasnym określeniem swojej strategii, w tym jak wyważyć swoje interesy w sporze między Chinami a Ameryką. To najważniejsze wnioski płynące z debaty Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, która odbyła się 13 lutego w warszawskiej Świetlicy Wolności.

Plusy ujemne: Wsparcie termomodernizacji

Opis ustawy: Ustawa pozwala uruchomić pilotażowy program termomodernizacji jednorodzinnych budynków mieszkalnych i wymiany wysokoemisyjnych źródeł ciepła dla osób objętych ubóstwem ekonomicznym. Budżet programu do 2024 roku wyniesie 1,2 mld złotych. Skierowany on będzie wpierw do miejscowości z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem.

ZPP

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter - ZPP w Brukseli
Kliknij tutaj

Zostań członkiem ZPP.

Dołącz do nas!

Podając swójj adres e-mail wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji od Związku Przedsiębiorców i Pracodawców

Nasze strony

Nasze newslettery

Facebook
www.linkedin.com/company/związek-przedsiębiorców-i-pracodawców/