• PL
  • EN
  • szukaj

    Aktualności

    8. edycja Tygodnia Odpowiedzialnego Biznesu (#TOB2022) za nami!



    8. edycja Tygodnia Odpowiedzialnego Biznesu (#TOB2022) za nami!

    W ubiegły piątek zakończył się Tydzień Odpowiedzialnego Biznesu 2022 organizowany przez CSRinfo. Związek Przedsiębiorców i Pracodawców był Partnerem tego wydarzenia. Ponad 30 prelegentek i prelegentów dzieliło się swoją praktyczną wiedzą oraz doświadczeniem biznesowym z obszarów związanych z ESG, CSR i zrównoważonym zarządzaniem. Na webinary, które łącznie trwały ponad 13 godzin, zapisało się 1 500 uczestników – menedżerów oraz przedstawicieli biznesu.

    Mocną stroną wydarzenia były merytoryczne rozmowy z przedstawicielami biznesu, którzy otwarcie mówili o szansach, ale i wyzwaniach pojawiających się w zarządzaniu odpowiedzialnością organizacji. Podczas pięciu dni odbyły się liczne spotkania oraz prezentacje dotyczące najnowszych trendów, sprawdzonych metod i narzędzi, czy case study dobrych praktyk rynkowych.

    W tym roku podjęto szerokie spektrum zagadnień tak, aby każdy znalazł wartościową wiedzę dla swojego obszaru działań. Pojawiły się takie tematy jak zrównoważone finansowanie, raportowanie ESG i ryzyka klimatyczne, w tym waga bioróżnorodności oraz dekarbonizacji działalności. Omówiono rolę kryteriów społecznych w ocenie spółek, w tym polityki dotyczące inkluzywności i przestrzegania praw człowieka oraz zarządzanie kwestiami ESG w organizacji.

    Dla tych, którzy nie mogli wziąć udziału w webinarach TOB2022, CSRinfo na swoim kanale YouTube będzie publikowało nagrania paneli i prelekcji, które odbyły się podczas wydarzenia. Zapraszamy pod linkiem: https://www.youtube.com/c/CSRinfo

    Więcej informacji o realizowanych przez CSRinfo projektach poświęconych budowaniu świadomości i edukacji w zakresie odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju można znaleźć na stronie www.csrinfo.org 

    Organizatorem Tygodnia Odpowiedzialnego Biznesu 2022 jest działająca od 15 lat firma doradczo-edukacyjna CSRinfo.

    Patroni honorowi: Giełda Papierów Wartościowych, Główny Urząd Statystyczny, Ministerstwo Finansów, Polska Agencja Nadzoru Audytowego, UN Global Compact.

    Partnerzy strategiczni: LPP, ROBYG.

    Partnerzy: ABSL, AICPA&CIMA, Association of Chartered Certified Accountants ACCA, Business Center Club, Centrum PISOP, Fairtrade Polska, Karta Różnorodności, Krajowa Izba Gospodarcza, Brytyjsko-Polska Izba-Handlowa, Polska Federacja Producentów Żywności Związek Pracodawców, Polska Federacja Rynku Nieruchomości, Polska Izba Biegłych Rewidentów, Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji, Polska Izba Nieruchomości Komercyjnych, Polski Instytut Praw Człowieka i Biznesu, Polsko-Francuska Izba Gospodarcza, Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa, Polsko-Szwajcarska Izba Gospodarcza, Polsko-Szwedzka Izba Gospodarcza, Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza, Pracodawcy RP, Przedsiębiorstwo Fair Play, PZFD Polski Związek Firm Deweloperskich, Skandynawsko-Polska Izba Gospodarcza, The Netherlands-Polish Chamber of Commerce, Związek Banków Polskich, Związek Przedsiębiorców i Pracodawców.

    Patroni medialni: As Biznesu, Audycja Bizon – Biznes Odpowiedzialny i Nowoczesny, ICAN Institute, Instytut Monitorowania Mediów, Mediaplanet, My Company Polska, Odpowiedzialnybiznes.pl, Proto.pl.

    Najnowsze artykuły

    Stanowisko ZPP: System kaucyjny do poprawy

    Głównym założeniem wejścia w życie nowych regulacji dotyczących kształtu systemu kaucyjnego w Polsce miało być wsparcie branży napojowej we wdrożeniu mechanizmów mających na celu stworzenie efektywnego modelu gospodarki odpadami. Jego konstrukcja – w myśl pierwotnych koncepcji – miała być przyjazna zarówno konsumentom jak i środowiskom przedsiębiorców, racjonalnie implementując unijne wymogi dotyczące poziomu wykorzystania surowców wtórnych w wytwarzaniu nowych opakowań.

    Apel ZPP oraz FOR: Nowy porządek (de)regulacyjny – 5 rozwiązań poprzedniej władzy, które należy jak najszybciej uchylić

    Trzeci kwartał 2015 roku był początkiem zmiany podejścia polityków do roli państwa. Jedną z jego cech było coraz śmielsze przekonanie o słuszności interwencji państwa w wiele dziedzin życia gospodarczego, czego wyrazem były kolejne ustawy. Często zmiany te nie były oparte na rzetelnych danych i dowodach, a nowe regulacje wprowadzano z naruszeniem podstawowych wymogów procesu legislacyjnego  i z pominięciem głosu obywateli.

    Informacja prasowa – Debata: NIS2: Czy jesteśmy gotowi na nowe zasady cyberbezpieczeństwa w kluczowych sektorach gospodarki?

    Dyrektywa NIS2 zbliża się wielkimi krokami, stawiając przed wieloma sektorami gospodarki szerokie wyzwania w zakresie cyberbezpieczeństwa, szczególnie w obszarze healthcare. Czy jesteśmy gotowi na nowe zasady, które mają podnieść poziom ochrony sieci i systemów informatycznych?

    Dla członków ZPP

    Nasze strony

    Subskrybuj nasze newslettery