szukaj

Zaufało nam 51 841 firm, które zatrudniają 576 141 pracowników

Wydarzenia

11.02.2019

ZPP oraz WEI zapraszają na prezentację raportu w ramach projektu Agenda Polska: 50 milionów mieszkańców Polski. Konkretne działania, a nie tylko marzenia

4.02.2019

 

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców oraz Warsaw Enterprise Institute zapraszają na
prezentację raportu w ramach projektu Agenda Polska:

50 milionów mieszkańców Polski. Konkretne działania, a nie tylko marzenia

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji prasowej, podczas której zaprezentowany zostanie raport w ramach projektu Agenda Polska: 50 milionów mieszkańców Polski. Konkretne działania, a nie tylko marzenia.

Konferencja odbędzie się 11 lutego br. (poniedziałek) o godzinie 12:30 w Świetlicy Wolności, ul. Nowy Świat 6/12 C, Warszawa (były Dom Partii).

W wydarzeniu udział wezmą:

  • Tomasz Wróblewski – Prezes WEI
  • Aleksandra Fandrejewska-Tomczyk – autorka raportu, Redaktor Biuletynu Prawa i Legislacji ZPP

Polska nie będzie rozwijać się bez dostatecznej liczby mieszkańców, nawet jeśli stworzymy wyśmienite instytucjonalne i podatkowe warunki dla przedsiębiorczości. Na razie mamy kłopot z jednym i drugim. Biurokracja trzyma się dobrze. Trendy demograficzne są złe. W Polsce od wielu lat rodzi się za mało dzieci, aby zapewnić zastępowalność pokoleń.

A to oznacza, że kolejne pokolenia są mniej liczne od poprzednich. Poza granicami kraju jest już ponad 2,5 mln Polaków, z których większość wyjechała, bo nie mogła w kraju zaspokoić aspiracji dotyczących poziomu życia.

I dlatego przedstawiamy koncepcję, której realizacja ma skutkować tym, że w Polsce za 30 lat mieszkać będzie 50 mln osób.

Raport „50 milionów mieszkańców polski. Konkretne działania, a nie tylko marzenia” został przygotowany w ramach Agendy Polskiej, projektu realizowanego przez środowisko ZPP/WEI, którego celem jest wypracowanie strategii rozwoju Polski oraz rozwiązań ustrojowych i prawnych w najważniejszych dla Polski obszarach.

Serdecznie zapraszamy!

 

Fot. Anemone 123/pixabay.com

ZPP

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter - ZPP w Brukseli
Kliknij tutaj

Zostań członkiem ZPP.

Dołącz do nas!

Podając swójj adres e-mail wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji od Związku Przedsiębiorców i Pracodawców

Nasze strony

Nasze newslettery

Facebook
www.linkedin.com/company/związek-przedsiębiorców-i-pracodawców/