• PL
  • EN
  • szukaj

    Aktualności

    Indeks Wolności Gospodarczej 2014



    09-01-2014

    We wtorek, 14 stycznia 2014 r. w Warszawie odbędzie się regionalna premiera Indeksu Wolności Gospodarczej 2014 The Heritage Foundation i Wall Street Journal. Wyłącznym Partnerem tego projektu na region CEE jest Warsaw Enterprise Institute – fundacja Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

    Zapraszamy do udziału!

    W ramach wydarzenia przewidziane zostały: prezentacja Raportu wraz z konferencją prasową (godzina 10.00), debata z udziałem przedstawicieli think tanków – Aleksandra Łaszka z Forum Obywatelskiego Rozwoju, Marcina Chludzińskiego z Fundacji Republikańskiej, Pawła Dobrowolskiego z Warsaw Enterprise Institute oraz Mariusza Pawlaka ze Związku Przedsiębiorców i Pracodawców (godzina 11.00) oraz debata przedstawicieli partii politycznych o wolności gospodarczej i pozycji konkurencyjnej Polski w tym zakresie (godzina 12.00).

    Wydarzenie odbędzie we wtorek, 14 stycznia 2014 r. w godzinach 10.00-13.00 w Bibliotece Uniwersyteckiej przy ulicy Dobrej 56/66 w Warszawie (sala 315). Poprowadzi je Tomasz Wróblewski, redaktor portalu To Co Ważne.

    Zapraszamy!

    Prosimy o potwierdzenie udziału:
    Joanna Nowek
    Email/ j.nowek@zpp.net.pl
    Tel/ 504 28 78 17

    Fot. Indeks Wolności Gospodarczej 2013.
    Źródło: The Heritage Foundation.

    Najnowsze artykuły

    Raport ZPP Bruksela |Focus on Europe| – Konkurencyjność UE w perspektywie globalnej

    Filarem integracji europejskiej przez dziesięciolecia była współpraca gospodarcza (w szczególności utworzenie unii celnej oraz stworzenie wspólnego rynku opartego na likwidowaniu barier w przepływie osób, usług, towarów oraz kapitału). Takie podejście, wraz z dalszym rozszerzaniem Wspólnoty o nowe kraje członkowskie, przyniosło Unii Europejskiej znaczące korzyści gospodarcze, o czym świadczy fakt, że w latach 1970-1980 PKB Unii Europejskiej istotnie wzrosło i osiągnęło poziom wyższy niż PKB Stanów Zjednoczonych.

    Raport ZPP Bruksela |Focus on Europe| – Niedostateczna reprezentacja regionu Europy środkowo-wschodniej w instytucjach UE

    Unia Europejska (UE), złożona mozaika narodów i polityk, nieustannie zmienia swoje oblicze, aby dostosować się do zmieniającej się dynamiki geopolitycznej i wewnętrznej. Europa Środkowo-Wschodnia (EŚW), ze swoją bogatą historią, różnorodnością kulturową i rozwijającymi się gospodarkami, stanowi kluczowy filar tej europejskiej narracji.

    Stanowisko ZPP w sprawie założeń dotyczących polityki partycypacji i transparentności Ministerstwa Cyfryzacji

    Od ponad dwudziestu lat obserwujemy dynamiczny rozwój cyfryzacji, charakteryzujący się szerokim wykorzystaniem nowych technologii przez praktycznie wszystkie sektory gospodarki. Od przedsiębiorstw po instytucje publiczne, aż po organizacje pozarządowe i obywateli.  Ta cyfrowa rewolucja, choć zakorzeniona w świecie internetu, znacznie wykracza poza jego ramy.

    Dla członków ZPP

    Nasze strony

    Subskrybuj nasze newslettery