• PL
  • EN
  • szukaj

    Aktualności

    Kongres Organizacji MSP



    Kongres Organizacji MSP to pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce, którego celem jest zintegrowanie sektora mikro, małych i średnich firm, pod sztandarem wspólnej walki o lepsze warunki prowadzenia firm. Porusza tematy roli i znaczenia sektora MSP w gospodarce narodowej; warunków prowadzenia firm oraz barier, przed którymi wciąż stają polscy przedsiębiorcy. 

    Kongres Organizacji MSP zgromadzi przedsiębiorców, pracodawców, ekspertów, przedstawicieli rządu i samorządów, oferując bogatą ofertę merytoryczną oraz platformę dialogu i budowania relacji.

    Podczas Kongresu Organizacji MSP zaprezentowane zostaną badania Domu Badawczego Maison & Partners, poświęcone kondycji sektora MSP w Polsce oraz raporty Związku Przedsiębiorców i Pracodawców: „Sektor MSP w Polsce 2016”; „Warunki prowadzenia firm w Polsce 2016”.

    Kongres Organizacji MSP został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

    15 czerwca 2016, Pałac Prezydencki, Warszawa

    AGENDA:

    10.30-11.00 – Rejestracja

    11.00-11.30 – Wystąpienie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy

    11.30-11.50 – Mariusz Pawlak, Główny Ekonomista ZPP
    Sektor MSP w Polsce 2016

    11.50-12.10 – prof. Dominika Maison, Uniwersytet Warszawski
    Prezentacja wyników badania „Bariery rozwoju MSP 2016”

    12:10-12:20 – Przerwa

    12.20-12.40 – Cezary Kaźmierczak, Prezes ZPP
    Dlaczego i do czego potrzebna jest nam reprezentatywna organizacja MSP?

    Panel 1.

    12.40-13.40 Rola lokalnych organizacji przedsiębiorców w gospodarce

    Prowadzenie: Tomasz Wróblewski, redaktor naczelny Wprost
    Wprowadzenie: Robert Bodendorf, Koszalińska Izba Przemysłowo-Handlowa

    Paneliści:

    Małgorzata Jacyna-Witt – Zachodniopomorski Związek Przedsiębiorców i Pracodawców
    Zbigniew Kaczor – Klub Przedsiębiorców Powiatu Grodziskiego
    Marek Domagała – Związek Przedsiębiorców i Pracodawców Częstochowa
    Grzegorz Sobota –  Związek Przedsiębiorców i Pracodawców Libertus Województwa Opolskiego

    13:40-14:00 Dyskusja

    Panel 2.

    14:00-15.00 – Sukcesy polskiej gospodarki w wybranych branżach

    Prowadzenie: Marcin Nowacki, Wiceprezes ZPP
    Wprowadzenie: Marcin Nowacki, Wiceprezes ZPP

    Paneliści:

    Witold Zińczuk –Związek Pracodawców Gospodarki Odpadami
    Marcin Piskorski – Prezes Związku Pracodawców Aptecznych PharmaNET
    Konrad Płochocki – Polski Związek Firm Developerskich
    Łukasz Kiczma – Izba Gospodarki Elektronicznej eCommerce Polska

    15:00-15:20 Dyskusja

    15.30 – Lunch w ogrodach Pałacu Prezydenckiego

    Najnowsze artykuły

    KONGRES ZDROWIA 360: CAŁKOWITA TRANSFORMACJA SYSTEMU OCHRONY ZDROWIA ALBO IMPROWIZACJA W CZASIE KRYZYSU

    Czy polski system ochrony zdrowia jest w stanie przetrwać kolejny kryzys o charakterze geopolitycznym lub epidemiologicznym? Jak skutecznie leczyć choroby przewlekłe, które dotykają miliony Polaków? Te pytania zdominowały trzecią edycję Kongresu Zdrowia 360, zorganizowanego przez Związek Przedsiębiorców i Pracodawców (ZPP). Hasło przewodnie tegorocznego spotkania – „Zdrowie i profilaktyka w kontekście bezpieczeństwa państwa” – bezpośrednio nawiązuje do ogłoszonego przez Sejm RP Roku Profilaktyki Zdrowotnej 2026.

    „Chiński szok 2.0” uderza w polski i europejski przemysł. Wspólny raport ZPP i OSW ujawnia miliardowe straty. ZPP uruchamia liczniki strat

    Warszawa, 06.07.2026 Dramatyczny bilans ekspansji Chin: każdego dnia około 500 osób w Unii Europejskiej traci pracę w sektorze przemysłowym ze względu na chińską ekspansję gospodarczą. Raport analityczny Związku Przedsiębiorców i Pracodawców (ZPP) oraz Ośrodka Studiów Wschodnich (OSW) ostrzega przed strukturalnym uzależnieniem Europy od gospodarki ChRL. Modelowanie makroekonomiczne wykazuje, że tylko w 2025 roku z europejskiego […]

    Stanowisko ZPP ws. projektu ustawy o zmianie ustawy o prawach konsumenta oraz niektórych innych ustaw (UC154)

    Związek Przedsiębiorców i Pracodawców (ZPP) pozytywnie ocenia wytyczany przez projekt ustawy UC154 kierunek zmian mających na celu zwiększenie ochrony konsumentów. Jednocześnie wskazujemy, że regulacja wymaga lepszego dostosowania do realiów gospodarki cyfrowej.

    Dla członków ZPP

    Nasze strony

    Subskrybuj nasze newslettery