• PL
  • EN
  • szukaj

    Aktualności

    Oddajcie Nasze Złoto



    – Kluczem do sukcesu każdej ewentualnej waluty opartej na złocie jest pomysł, że dostarczenie złota na żądanie (ogółu społeczeństwa) ma kluczowe znaczenie – w taki sposób wagę dostępności złota podkreśla John P. Cochran z Business School przy Metropolitan State University w Denver. Związek Przedsiębiorców i Pracodawców wspiera akcję Oddajcie Nasze Złoto.

    109 ton – tyle wynoszą oficjalne polskie rezerwy złota przechowywane poza granicami kraju. Większość polskiego złota zdeponowana jest obecnie w Banku Anglii, gdzie trafiła jeszcze przed wojną.

    W obliczu trwającego kryzysu finansowego i zaostrzających się konfliktów walutowych, każdy poważny kraj powinien przechowywać złoto w miejscu dostępnym w każdej chwili. Ważna jest gwarancja, że nie będzie ono nikomu „leasingowane”, a jego zasoby będą zawsze precyzyjnie określone. Posiadanie odpowiednich rezerw złota w kraju jest podstawą do przeprowadzenia wszelkich reform monetarnych.

    Związek Przedsiębiorców i Pracodawców wspiera redakcję portalu RynekZlota24.pl, inicjatora akcji, w działaniach na rzecz sprowadzenia kruszcu do kraju.

    Więcej informacji na stronie internetowej:
    http://oddajcienaszezloto.pl/

    Najnowsze artykuły

    Stanowisko ZPP: System kaucyjny do poprawy

    Głównym założeniem wejścia w życie nowych regulacji dotyczących kształtu systemu kaucyjnego w Polsce miało być wsparcie branży napojowej we wdrożeniu mechanizmów mających na celu stworzenie efektywnego modelu gospodarki odpadami. Jego konstrukcja – w myśl pierwotnych koncepcji – miała być przyjazna zarówno konsumentom jak i środowiskom przedsiębiorców, racjonalnie implementując unijne wymogi dotyczące poziomu wykorzystania surowców wtórnych w wytwarzaniu nowych opakowań.

    Apel ZPP oraz FOR: Nowy porządek (de)regulacyjny – 5 rozwiązań poprzedniej władzy, które należy jak najszybciej uchylić

    Trzeci kwartał 2015 roku był początkiem zmiany podejścia polityków do roli państwa. Jedną z jego cech było coraz śmielsze przekonanie o słuszności interwencji państwa w wiele dziedzin życia gospodarczego, czego wyrazem były kolejne ustawy. Często zmiany te nie były oparte na rzetelnych danych i dowodach, a nowe regulacje wprowadzano z naruszeniem podstawowych wymogów procesu legislacyjnego  i z pominięciem głosu obywateli.

    Informacja prasowa – Debata: NIS2: Czy jesteśmy gotowi na nowe zasady cyberbezpieczeństwa w kluczowych sektorach gospodarki?

    Dyrektywa NIS2 zbliża się wielkimi krokami, stawiając przed wieloma sektorami gospodarki szerokie wyzwania w zakresie cyberbezpieczeństwa, szczególnie w obszarze healthcare. Czy jesteśmy gotowi na nowe zasady, które mają podnieść poziom ochrony sieci i systemów informatycznych?

    Dla członków ZPP

    Nasze strony

    Subskrybuj nasze newslettery