• PL
  • EN
  • szukaj

    Aktualności

    OMNI INNOWACYJNIE.



    13-12-2013

    Spółka Omni3D z Poznania – zrzeszona w ZPP – dla swoich drukarek i ich oprogramowania zdobyła opinię o innowacyjności. Dzięki niej klienci mogą skorzystać z ulgi technologicznej i odliczyć dodatkowo 50% wartości kosztu wdrożenia technologii druku 3D w swojej firmie jeszcze w 2013 roku.

    Opinia o innowacyjności jest niezależną opinią na temat danej technologii, którą przedsiębiorca chce u siebie wdrożyć. Zgodnie z wymogiem stawianym przez Ministerstwo Gospodarki, taka opinia jest dowodem na to, że inwestycja zakłada zastosowanie nowoczesnej technologii, dającej w efekcie nowy produkt.

    Od 2006 r. każda firma wdrażająca u siebie innowacyjną technologię może skorzystać ze wsparcia ze strony państwa. Dzięki ustawie o niektórych formach wspierania działalności innowacyjnej z 29 lipca 2005 r. (Dz. U. nr 179, poz. 1484), przedsiębiorcy inwestujący w nowe technologie mogą skorzystać ze wsparcia ze strony państwa. Ustawa wprowadza instrument ulgi podatkowej z tytułu nabycia nowych technologii, która polega na odliczeniu od podstawy opodatkowania części wydatków na nabycie nowej technologii. Odliczenie nie może przekroczyć 50% kwoty wydatków związanych z zakupem technologii i jest możliwe tylko za ten rok rozliczeniowy, w którym dokonano zakupu.

    Firma  Omni3D  jest  najbardziej  rozpoznawalną i  najszybciej  rozwijającą się firmą dostarczającą technologię  druku  przestrzennego  oraz  produkującą drukarki 3D w Polsce.  Opinię o innowacyjności zdobyła w grudniu 2013 r. Dokument wydał Instytut Technologii Mechanicznej Politechniki Poznańskiej. 

    Więcej informacji:
    Anna Mikołajczak
    Email/ anna.mikolajczak@kolko.com.pl
    Tel/ 602 15 19 19

    Najnowsze artykuły

    Raport ZPP Bruksela |Focus on Europe| – Konkurencyjność UE w perspektywie globalnej

    Filarem integracji europejskiej przez dziesięciolecia była współpraca gospodarcza (w szczególności utworzenie unii celnej oraz stworzenie wspólnego rynku opartego na likwidowaniu barier w przepływie osób, usług, towarów oraz kapitału). Takie podejście, wraz z dalszym rozszerzaniem Wspólnoty o nowe kraje członkowskie, przyniosło Unii Europejskiej znaczące korzyści gospodarcze, o czym świadczy fakt, że w latach 1970-1980 PKB Unii Europejskiej istotnie wzrosło i osiągnęło poziom wyższy niż PKB Stanów Zjednoczonych.

    Raport ZPP Bruksela |Focus on Europe| – Niedostateczna reprezentacja regionu Europy środkowo-wschodniej w instytucjach UE

    Unia Europejska (UE), złożona mozaika narodów i polityk, nieustannie zmienia swoje oblicze, aby dostosować się do zmieniającej się dynamiki geopolitycznej i wewnętrznej. Europa Środkowo-Wschodnia (EŚW), ze swoją bogatą historią, różnorodnością kulturową i rozwijającymi się gospodarkami, stanowi kluczowy filar tej europejskiej narracji.

    Stanowisko ZPP w sprawie założeń dotyczących polityki partycypacji i transparentności Ministerstwa Cyfryzacji

    Od ponad dwudziestu lat obserwujemy dynamiczny rozwój cyfryzacji, charakteryzujący się szerokim wykorzystaniem nowych technologii przez praktycznie wszystkie sektory gospodarki. Od przedsiębiorstw po instytucje publiczne, aż po organizacje pozarządowe i obywateli.  Ta cyfrowa rewolucja, choć zakorzeniona w świecie internetu, znacznie wykracza poza jego ramy.

    Dla członków ZPP

    Nasze strony

    Subskrybuj nasze newslettery