• PL
  • EN
  • szukaj

    Aktualności

    Ostateczny wyrok w sprawie Pruszczyński przeciw Kaźmierczakowi i Gwiazdowskiemu



    Warszawa, 13 września 2021 r. 

     

    Ostateczny wyrok w sprawie Pruszczyński przeciw Kaźmierczakowi i Gwiazdowskiemu

     

    W Sądzie Apelacyjnym w Katowicach zapadł ostateczny wyrok w sprawie o ochronę dóbr osobistych jaką Tomasz Pruszczyński wytoczył Cezaremu Kaźmierczakowi oraz Robertowi Gwiazdowskiemu.

    Pretekstem do oskarżenia było jedno zdanie w oświadczeniu dotyczącym zwolnienia Pruszczyńskiego z ZPP: „Nie mamy prawa nadużywać zaufania naszych członków i wypłacać wynagrodzenia osobie nie wywiązującej się należycie ze swojej pracy, a zgłaszającej jedynie rosnące i agresywne roszczenia finansowe”.
     
    Sąd oddalił pozew Pruszczyńskiego i nakazał zapłatę na korzyść pozwanych 11 tysięcy złotych tytułem kosztów postepowania sądowego i zastępstwa sądowego. 
     
    Sprawę uważamy za zamkniętą i w normalnych warunkach nie zajmowalibyśmy tym nikomu czasu, ani miejsca na oficjalnej  stronie ZPP. Ponieważ jednak Rzeczony przez wiele miesięcy podejmował usilnie próby zainteresowania mediów i naszych członków swoimi żalami, przy okazji szkalując dobre imię Związku, czujemy się zobowiązani poinformować o ostatecznej decyzji Sadu. 
     
    Z naszej strony na bieżąco odpowiadaliśmy na wszystkie wątpliwości i pytania mediów . Wszystkie poważne tytuły po zapoznaniu się z dokumentacją, albo zrezygnowały z zajęcia się sprawą albo ograniczały się do zdawkowych rzetelnych informacji. Nie mniej czujemy się w obowiązku formalnie zamknąć ten żenujący rozdział, nie zostawiając jednocześnie żadnego pola do spekulacji w przyszłości.  Poniżej publikujemy odpis wyroku apelacyjnego w Katowicach jak również przypominamy treść skarżonego oświadczenia. 
     
     
    Najnowsze artykuły

    Komentarz ZPP: należy walczyć z nielegalną imigracją, ale pracodawcy nie powinni ponosić odpowiedzialności za nielegalne pochodzenie dokumentów przedkładanych przez pracowników

    ZPP popiera propozycję Ministerstwa Rozwoju i Technologii zawartą w Artykule 22 tzw. „ustawy deregulacyjnej”, w myśl której przedsiębiorca nie będzie odpowiadać karnie za to, że pracujący u niego cudzoziemiec ma fałszywy lub uzyskany bezprawnie tytuł do pobytu…

    Stanowisko ZPP w sprawie projektu ustawy o zmianie ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną oraz niektórych innych ustaw

    Związek Przedsiębiorców i Pracodawców z zadowoleniem przyjmuje rozpoczęcie konsultacji dotyczących długo wyczekiwanego projektu nowelizacji ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, który ma wdrożyć przepisy unijnego Aktu o usługach cyfrowych (DSA). Od samego początku byliśmy aktywnym uczestnikiem procesu legislacyjnego, mającego na celu kształtowanie ostatecznej wersji DSA.

    Raport ZPP Bruksela |Focus on Europe| – Konkurencyjność UE w perspektywie globalnej

    Filarem integracji europejskiej przez dziesięciolecia była współpraca gospodarcza (w szczególności utworzenie unii celnej oraz stworzenie wspólnego rynku opartego na likwidowaniu barier w przepływie osób, usług, towarów oraz kapitału). Takie podejście, wraz z dalszym rozszerzaniem Wspólnoty o nowe kraje członkowskie, przyniosło Unii Europejskiej znaczące korzyści gospodarcze, o czym świadczy fakt, że w latach 1970-1980 PKB Unii Europejskiej istotnie wzrosło i osiągnęło poziom wyższy niż PKB Stanów Zjednoczonych.

    Dla członków ZPP

    Nasze strony

    Subskrybuj nasze newslettery