• PL
  • EN
  • szukaj

    Aktualności

    PROJEKT PODATKOWY ZPP



    Rozpoczęła prace Komisja Podatkowa ZPP. Uczestniczą w niej przedsiębiorcy , prawnicy, ekonomiści, księgowi oraz dziennikarze ekonomiczni. Jej celem jest przygotowanie dobrego systemu podatkowego, czyli podatków prostych, tanich w poborze i nie do uniknięcia. Systemu, który da rządowi mniej wiecej tyle samo co teraz, ale bez dręczenia ludzi. W najwiekszej mierze system opiera sie na prostych podatkach ryczałtowych.

    Gotowy projekt zaprezentujemy w maju z pełną oceną skutków finansowych zmiany systemu dla budżetu Państwa.

    Projekt w dużej mierze opiera się na koncepcji wypracowanej w kręgu Centrum im. Adama Smitha pod kierownictwem Krzysztofa Dzierżawskiego.

    Projekt najprawdopodobniej zostanie opracowany i wyliczony w dwóch wariantach – tj. zgodnych z ograniczeniami narzucanymi Polsce przez Unię Europejską oraz w wariancie, gdybysmy mogli ustalić system podatkowy bez tych ograniczeń.

    Najnowsze artykuły

    Raport ZPP Bruksela |Focus on Europe| – Konkurencyjność UE w perspektywie globalnej

    Filarem integracji europejskiej przez dziesięciolecia była współpraca gospodarcza (w szczególności utworzenie unii celnej oraz stworzenie wspólnego rynku opartego na likwidowaniu barier w przepływie osób, usług, towarów oraz kapitału). Takie podejście, wraz z dalszym rozszerzaniem Wspólnoty o nowe kraje członkowskie, przyniosło Unii Europejskiej znaczące korzyści gospodarcze, o czym świadczy fakt, że w latach 1970-1980 PKB Unii Europejskiej istotnie wzrosło i osiągnęło poziom wyższy niż PKB Stanów Zjednoczonych.

    Raport ZPP Bruksela |Focus on Europe| – Niedostateczna reprezentacja regionu Europy środkowo-wschodniej w instytucjach UE

    Unia Europejska (UE), złożona mozaika narodów i polityk, nieustannie zmienia swoje oblicze, aby dostosować się do zmieniającej się dynamiki geopolitycznej i wewnętrznej. Europa Środkowo-Wschodnia (EŚW), ze swoją bogatą historią, różnorodnością kulturową i rozwijającymi się gospodarkami, stanowi kluczowy filar tej europejskiej narracji.

    Stanowisko ZPP w sprawie założeń dotyczących polityki partycypacji i transparentności Ministerstwa Cyfryzacji

    Od ponad dwudziestu lat obserwujemy dynamiczny rozwój cyfryzacji, charakteryzujący się szerokim wykorzystaniem nowych technologii przez praktycznie wszystkie sektory gospodarki. Od przedsiębiorstw po instytucje publiczne, aż po organizacje pozarządowe i obywateli.  Ta cyfrowa rewolucja, choć zakorzeniona w świecie internetu, znacznie wykracza poza jego ramy.

    Dla członków ZPP

    Nasze strony

    Subskrybuj nasze newslettery