• PL
  • EN
  • szukaj

    Aktualności

    PROTEST PRZECIW \”SOLIDARNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI\” ZA VAT



    Rząd w konspiracji – projekt zawieszono w mało dostępnym miejscu na stronach Rządowego Centrum Legislacji z tygodniowym terminem „konsultacji społecznych” – przygotowuje zmiany w ustawie od podatków i usług (VAT) oraz Ordynacji podatkowej, które dotyczą „solidarnej odpowiedzialności podatkowej” nabywców za długi wobec Skarbu Państwa dostawców niektórych towarów i usług.

    Przedsiębiorca ma odpowiadać „solidarnie” jeśli ktoś od kogo coś kupił nie zapłacił podatku VAT na konto Urzędu Skarbowego.

    W przypadku wejścia tej regulacji np. nabywając paliwo na stacji benzynowej – będziemy mogli być pociągnięci do odpowiedzialności, jeżeli dana stacja nie zapłaci podatku VAT!

    Przedsiębiorcy protestujcie!

    Wzywamy wszystkie organizacje przedsiębiorców, think-tanki, indywidualnych przedsiębiorców do sprzeciwu wobec tej nieuczciwej, nieetycznej, wrogiej wobec obywateli regulacji.

    Treść protestu znajduje sie poniżej.

    Apelujemy o jego podpisywanie i wysyłanie:

    Drogą elektroniczna: kontakt@kprm.gov.pl

    Pocztą:

    Kancelaria Prezesa Rady Ministrów
    00-583, Warszawa
    Al. Ujazdowskie 13

    Zachęcamy też do rozpowszechniania informacji (szczególnie memów) ze strony www.facebook.com /zwiazekprzedsiebiorców

    Wykorzystajmy też Twittera: @premiertusk, @premierRP , @janrostowski ,@pawelgras, @piechocinski

    Apelujemy do wszystkich o aktywność! Spróbujmy zatrzymać tę absurdalną i wrogą regulację.

    OTO TREŚĆ LISTU:

    …………………, …………….marca 2013

    Pan Premier

    Donald Tusk

    Warszawa

    Szanowny Panie Premierze,

    Zwracamy się do Pana z prośbą o powstrzymanie szkodliwej i nieuczciwej regulacji przygotowywanej przez Ministerstwo Finansów.

    Ministerstwo w pewnej tajemnicy  – projekt zawieszono w mało dostępnym miejscu na stronach Rządowego Centrum Legislacji z tygodniowym terminem „konsultacji społecznych” – przygotowuje zmiany w ustawie od podatków i usług (VAT) oraz Ordynacji podatkowej, które dotyczą „solidarnej odpowiedzialności podatkowej” nabywców za długi wobec Skarbu Państwa dostawców niektórych towarów i usług.

    Odpowiedzialność nabywcy ma powstawać wówczas jeżeli nabywca „wiedział lub miał uzasadnione podstawy do przypuszczenia, że podatek nie zostanie wpłacony przez jego dostawcę”. Projekt przewiduje również domniemanie działania w złej wierze przez nabywcę jeżeli cena odbiega od ceny rynkowej.

    Innymi słowy: Przedsiębiorca ma odpowiadać „solidarnie” jeśli ktoś od kogo coś kupił nie zapłacił podatku VAT na konto Urzędu Skarbowego.

    Skąd mamy wiedzieć czy ktoś od kogo kupujemy zapłaci podatek czy nie? Jaki mamy na to wpływ? Skąd mamy wiedzieć, co to jest „cena rynkowa” wg Ministerstwa Finansów?

    Zmiany mają wejść od 1 lipca 2013 roku.

    W przypadku wejścia tej regulacji np. nabywając paliwo na stacji benzynowej – będziemy mogli być pociągnięci do odpowiedzialności, jeżeli dana stacja nie zapłaci podatku VAT!

    Panie Premierze!

    Sprawa wydaje nam się tak oczywista, regulacja tak niesprawiedliwa i nieuczciwa, że nie wymaga dalszego uzasadnienia. Apelujemy do Pana powstrzymanie groźnych dla Państwa i niemoralnych  zakusów Ministerstwa Finansów

    /-/ podpis

    List ZPP wysłany do Premiera Donalda Tuska czytaj

    Najnowsze artykuły

    Komentarz ZPP: należy walczyć z nielegalną imigracją, ale pracodawcy nie powinni ponosić odpowiedzialności za nielegalne pochodzenie dokumentów przedkładanych przez pracowników

    ZPP popiera propozycję Ministerstwa Rozwoju i Technologii zawartą w Artykule 22 tzw. „ustawy deregulacyjnej”, w myśl której przedsiębiorca nie będzie odpowiadać karnie za to, że pracujący u niego cudzoziemiec ma fałszywy lub uzyskany bezprawnie tytuł do pobytu…

    Stanowisko ZPP w sprawie projektu ustawy o zmianie ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną oraz niektórych innych ustaw

    Związek Przedsiębiorców i Pracodawców z zadowoleniem przyjmuje rozpoczęcie konsultacji dotyczących długo wyczekiwanego projektu nowelizacji ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, który ma wdrożyć przepisy unijnego Aktu o usługach cyfrowych (DSA). Od samego początku byliśmy aktywnym uczestnikiem procesu legislacyjnego, mającego na celu kształtowanie ostatecznej wersji DSA.

    Raport ZPP Bruksela |Focus on Europe| – Konkurencyjność UE w perspektywie globalnej

    Filarem integracji europejskiej przez dziesięciolecia była współpraca gospodarcza (w szczególności utworzenie unii celnej oraz stworzenie wspólnego rynku opartego na likwidowaniu barier w przepływie osób, usług, towarów oraz kapitału). Takie podejście, wraz z dalszym rozszerzaniem Wspólnoty o nowe kraje członkowskie, przyniosło Unii Europejskiej znaczące korzyści gospodarcze, o czym świadczy fakt, że w latach 1970-1980 PKB Unii Europejskiej istotnie wzrosło i osiągnęło poziom wyższy niż PKB Stanów Zjednoczonych.

    Dla członków ZPP

    Nasze strony

    Subskrybuj nasze newslettery