• PL
  • EN
  • szukaj

    Aktualności

    Rybnik buduje lokalne struktury ZPP.



    7 listopada w Rybniku odbyło się spotkanie inicjujące budowę struktur lokalnych Związku Przedsiębiorców i Pracodawców w powiecie rybnickim. Spotkanie poprowadził Jarosław Cieciura, Rzecznik ZPP w Rybniku, który zaprezentował cele ZPP, a także przekonywał o konieczności organizowania się i wspólnego działania na rzecz przedsiębiorczości.

    Gościem specjalnym spotkania był Tomasz Pruszczyński, wiceprezes ZPP, przedsiębiorca z Rybnika, który opowiedział o początkach Związku oraz ideach mu przyświecających.

    Obecni na spotkaniu przedsiębiorcy potwierdzili chęć regularnych spotkań, podczas których będziemy omawiać powstające, czy też planowane inicjatywy, wymieniać doświadczenia, a także poszerzać kontakty biznesowe. 

    Kolejne spotkanie odbędzie się w styczniu. Zapraszamy już teraz!

    Najnowsze artykuły

    Raport ZPP Bruksela |Focus on Europe| – Konkurencyjność UE w perspektywie globalnej

    Filarem integracji europejskiej przez dziesięciolecia była współpraca gospodarcza (w szczególności utworzenie unii celnej oraz stworzenie wspólnego rynku opartego na likwidowaniu barier w przepływie osób, usług, towarów oraz kapitału). Takie podejście, wraz z dalszym rozszerzaniem Wspólnoty o nowe kraje członkowskie, przyniosło Unii Europejskiej znaczące korzyści gospodarcze, o czym świadczy fakt, że w latach 1970-1980 PKB Unii Europejskiej istotnie wzrosło i osiągnęło poziom wyższy niż PKB Stanów Zjednoczonych.

    Raport ZPP Bruksela |Focus on Europe| – Niedostateczna reprezentacja regionu Europy środkowo-wschodniej w instytucjach UE

    Unia Europejska (UE), złożona mozaika narodów i polityk, nieustannie zmienia swoje oblicze, aby dostosować się do zmieniającej się dynamiki geopolitycznej i wewnętrznej. Europa Środkowo-Wschodnia (EŚW), ze swoją bogatą historią, różnorodnością kulturową i rozwijającymi się gospodarkami, stanowi kluczowy filar tej europejskiej narracji.

    Stanowisko ZPP w sprawie założeń dotyczących polityki partycypacji i transparentności Ministerstwa Cyfryzacji

    Od ponad dwudziestu lat obserwujemy dynamiczny rozwój cyfryzacji, charakteryzujący się szerokim wykorzystaniem nowych technologii przez praktycznie wszystkie sektory gospodarki. Od przedsiębiorstw po instytucje publiczne, aż po organizacje pozarządowe i obywateli.  Ta cyfrowa rewolucja, choć zakorzeniona w świecie internetu, znacznie wykracza poza jego ramy.

    Dla członków ZPP

    Nasze strony

    Subskrybuj nasze newslettery