• PL
  • EN
  • szukaj

    Aktualności

    \”Wolność pod ostrzałem\”



    25-11-2014

    Promowanie rozwiązań wolnościowych – to cel serialu „Wolność pod ostrzałem”, serii dziesięciu krótkich odcinków przedstawiających różne wycinki polskiej rzeczywistości.

    – Ten serial to nasz pomysł na promowanie wolnościowych rozwiązań wśród młodych ludzi, którzy dopiero zaczynają interesować się działalnością publiczną. Chcemy pokazać, że rozwiązania oparte o dobrowolność i rynek są lepsze od tych, które zasadzają się na przymusie i kontroli – powiedział Marcin Chmielowski, wiceprezes Fundacji Wolności i Przedsiębiorczości, gospodarz serialu.

    „Wolność pod ostrzałem” to dziesięć krótkich odcinków przedstawiających różne wycinki polskiej rzeczywistości. W serialu mowa jest między innymi o biurokracji, społeczeństwie obywatelskim, realiach prowadzenia firmy, czy emigracji. Zdjęcia były kręcone w Krakowie, Katowicach, Warszawie i Londynie. W serialu zobaczymy między innymi prof. Leszka Balcerowicza, prof. Roberta Gwiazdowskiego, Przemysława Wiplera, Jarosława Gowina, czy Matthew Tyrmanda. To produkcja zrealizowana w pełni za prywatne środki przez Fundację Wolności i Przedsiębiorczości.

    – Ważne dla nas jest to, że serial jest udaną próbą zbudowania wolnościowej koalicji, w której przedstawiciele różnych organizacji mówią wspólnie o tym, co chcieliby zmienić i podają pomysły na to, jak to zrobić. To ważny głos w debacie publicznej, pokazujący, że libertarianie i wolnorynkowcy się łączą, a trzeciosektorowe organizacje harmonijnie ze sobą współpracują – powiedział podczas konferencji prasowej Marcin Nowacki z ZPP. Odcinki nie pozostawiają widza z zarysowanym problemem, a pokazują w jaki sposób rozwiązać, w oparciu o idee libertariańskie, ważne społeczne kwestie. Dobrowolność i wolny wybór są lepsze niż przymus, takie jest przesłanie serialu.

    – Dobrze, że taka produkcja powstała. Fundacja Wolności i Przedsiębiorczości zrobiła świetną robotę, bo skuteczne informowanie o korzyściach płynących z właściwego, czyli klasycznego liberalizmu, mogłoby wyglądać w Polsce lepiej. Serial wypełnia tę ważną niszę – powiedział prof. Robert Gwiazdowski, Prezes WEI.

    Odcinki serialu można oglądać na stronie www.wolnoscpodostrzalem.pl, gdzie będą się ukazywać co poniedziałek, przez dziesięć najbliższych tygodni.

    Kilka tygodni temu odbyła się premiera w chicagowskiej telewizji polonijnej Polvision, serial cieszy się tam sporym zainteresowaniem i zbiera pozytywne opinie. W Polsce serial został zainagurowany podczas konferencji prasowej zorganizowanej w Kafe Zielony Niedźwiedź – klubie ZPP. Wspólnie z prezesem i wiceprezesem Fundacji o samym serialu i ruchu wolnościowym w Polsce rozmawiali prof. Robert Gwiazdowski z Warsaw Enterprise Institute i Marcin Nowacki ze Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

    Najnowsze artykuły

    Informacja prasowa – Debata: NIS2: Czy jesteśmy gotowi na nowe zasady cyberbezpieczeństwa w kluczowych sektorach gospodarki?

    Dyrektywa NIS2 zbliża się wielkimi krokami, stawiając przed wieloma sektorami gospodarki szerokie wyzwania w zakresie cyberbezpieczeństwa, szczególnie w obszarze healthcare. Czy jesteśmy gotowi na nowe zasady, które mają podnieść poziom ochrony sieci i systemów informatycznych?

    Propozycja rządu w sprawie składki zdrowotnej dla firm jest uczciwa, dyskutujmy o szczegółach – Komentarz Związku Przedsiębiorców i Pracodawców

    Niemal 600 tysięcy zamkniętych lub zawieszonych działalności gospodarczych w 2023 roku to rezultat lawinowo rosnących kosztów, w tym m.in. kosztów pracy, energii, czy półproduktów, ale także tych związanych z podwyżkami podatków i składek. Szczególnie skokowy wzrost dotyczył w ostatnim czasie składek zdrowotnych odprowadzanych przez przedsiębiorców. Jest to skutek zmian wprowadzonych w ramach Polskiego Ładu – ryczałtowe, a więc stałe do tej pory składki stały się składkami proporcjonalnymi i uzależnionymi od uzyskiwanego dochodu. Dla wielu firm oznaczało to nawet kilkukrotny wzrost miesięcznej wysokości składki zdrowotnej.

    NAJLEPSZE POLSKIE FIRMY ZOSTAŁY PONOWNIE UHONOROWANE NAGRODĄ “DOBRA FIRMA”

    W czwartkowe popołudnie, po zakończeniu konferencji “Finanse dla Rozwoju 2024” ogłoszono zwycięzców czwartej już edycji programu Dobra Firma, organizowanego przez Związek Przedsiębiorców i Pracodawców. Nagrody zostały przyznane wyróżniającym się innowatorom, inwestorom, pracodawcom i najbardziej efektywnym przedsiębiorstwom. Wśród nagrodzonych znalazły się firmy z różnych sektorów, takich jak m.in. branża hotelowa, spedycyjna, inwestycyjna czy budowlana.

    Dla członków ZPP

    Nasze strony

    Subskrybuj nasze newslettery