szukaj

Aktualności

ZPP przeciwko dyktatowi w RDS – pismo Cezarego Kaźmierczaka do Prezydenta RP Andrzeja DudyWarszawa, 3 października 2019 r. 

 

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców przeciwko dyktatowi w Radzie Dialogu Społecznego – pismo Cezarego Kaźmierczaka do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy


W dniu dzisiejszym prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców i Wiceprzewodniczący Rady Dialogu Społecznego Cezary Kaźmierczak wysłał do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy pismo w sprawie powołania nowego przewodniczącego Rady Dialogu Społecznego.

Zgodnie z przepisami ustawy o Radzie Dialogu Społecznego, strony społeczne wskazują nowego przewodniczącego. W tym roku zobowiązana do tego jest strona pracodawców Rady. Ustawodawca w przepisach w żaden sposób nie odniósł się do procedury głosowania, zatem trzeba uznać, że jego wolą było, aby kandydatura nowego przewodniczącego ustalana była przez każdą ze stron jednomyślnie i stanowiła rezultat konsensusu wszystkich organizacji. W odniesieniu do kandydatury pana Andrzeja Malinowskiego, takiej jednomyślności nie ma.

Nie zgadzamy się na to, żebyśmy jako jedyna prawdziwie neutralna politycznie reprezentatywna organizacja pracodawców, byli notorycznie ignorowani przy podejmowaniu ważnych decyzji – podkreśla Cezary KaźmierczakZgodnie z przepisami nowy przewodniczący nie jest wybierany w drodze głosowania, a jest wskazywany przez stronę. My też tę stronę tworzymy i na kandydaturę przedstawioną przez resztę organizacji się nie zgadzamy.

2 października 2019 roku do Prezydenta RP Andrzeja Dudy trafiło pismo przewodniczącej RDS Doroty Gardias, informujące że cztery spośród pięciu reprezentatywnych organizacji pracodawców wskazały pana Andrzeja Malinowskiego na przewodniczącego RDS. Związek Przedsiębiorców i Pracodawców nie wyraża zgody na tę kandydaturę.

3.10.2019 List Prezesa ZPP do Prezydenta RP ws. próby nominowania A. Malinowskiego na przewodniczącego RDS

 

Fot. Free-Photos / pixabay.com

ZPP

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter - ZPP w Brukseli
Kliknij tutaj

Zostań członkiem ZPP.

Dołącz do nas!

Podając swójj adres e-mail wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji od Związku Przedsiębiorców i Pracodawców

Nasze strony

Nasze newslettery

Facebook