Media

Przedsiębiorcy chcą prywatyzacji w energetyce

Aktualny stan i perspektywy rozwoju polskiej energetyki to nasz największy problem w kontekście konkurencyjności całej gospodarki. Zaniechania i brak strategicznego myślenia niebezpiecznie zbliżają nas do systemowej recesji i spadku poziomu życia obywateli. Polska pilnie potrzebuje doktryny energetycznej uwzględniającej procesy zachodzące na świecie, a nie tylko życzeniowego myślenie polityków – pisze w mocnym raporcie Związek Przedsiębiorców […]

Zniesienie 30-krotności. Rząd odkopuje pomysł. Pracodawcy i związkowcy biją na alarm

Cezary Kaźmierczak, prezes ZPP tłumaczy, że “piątka Kaczyńskiego” może pociągnąć za sobą konieczność zadłużania kraju i podnoszenia podatków. A jedną z niebezpośrednich form podnoszenia danin jest właśnie zniesienie limitu 30-krotności. Przez ten pomysł 350 tys. najlepiej zarabiających zapłaci nawet kilkukrotnie wyższe składki niż obecnie.

Test przedsiębiorcy wraca. Ministerstwo Finansów jest już po pierwszych próbach

– To kuriozalny pomysł. Zacznie się nam wytwórnia patologii i kombinowania. Przedsiębiorcy zaczną szukać obejścia szybciej niż Ministerstwo Finansów zacznie pracować nad szczegółami przepisów. To zła zmiana – mówi Cezary Kaźmierczak, szef Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

ZPP: utrata 4 tys. aptek załamałaby system dystrybucji leków

Postulowana przez ZAPPA likwidacja 4 tysięcy aptek w Polsce zniszczyłaby polski system dystrybucji leków – uważa Marcin Nowacki, wiceprezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

Test przedsiębiorcy wystraszył jednoosobowe biznesy. Przepisów nie ma, pomysły na obejście już tak

– Wykonalność takiego przepisu jest absurdalna, rząd się ośmiesza i podważa jakiekolwiek zaufanie do instytucji państwa – przekonywał w rozmowie z Money.pl Cezary Kaźmierczak, szef Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Znajdą się sposoby na obejście tych bzdurnych przepisów. Pojawią się trójkąty, faktury będą wystawiane dwóm osobnym firmom i sprawa się będzie kręcić – puentował Kaźmierczak.

Euro w Polsce. Eksperci widzą w deklaracjach PiS kontekst wyborczy. “Polskie ZOO”

Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, ocenił w rozmowie z Money.pl, że “podgrzanie” tematu wspólnej waluty to pomysł PiS na polaryzację społeczeństwa i sceny politycznej. On sam czuje się nieco zaskoczony wyborem tego tematu, ale spodziewa się, że opozycyjne partie również go wykorzystają. – Jak PiS mówi, że krowa jest biała, PO musi powiedzieć, […]