Media

ZPP: Obniżenie podatku miedziowego nie rozwiązuje problemu

– Konstrukcja podatku miedziowego powoduje, że inwestycje w zakresie tego sektora wydobywczego stają się znacznie mniej opłacalne – podkreśla Związek Przedsiębiorców i Pracodawców. W Sejmie pojawił się projekt obniżenia tego podatku o 15 proc, jednak zdaniem ZPP tego typu niewielka redukcja nie powoduje rozwiązania głównego problemu, tj. antyinwestycyjnej konstrukcji daniny.

Polska już jest spóźniona we wdrażaniu technologii 5G

Technologia 5G, umożliwiająca błyskawiczny przesył ogromnych ilości danych w mobilnym internecie, zmieni świat oraz Polskę. Ale konieczne są decyzje rządu i regulatorów, aby nasz kraj dogonił liderów, którzy tę technologię zaczynają już wdrażać – wynika z debaty redakcyjnej Tygodnik Sieci, w której udział wzięli Cezary Kaźmierczak, prezes ZPP, Sławomir Chmielewski, członek Zarządu KIGEiT i dyrektor […]

Badanie ZPP: najwięcej przeciwników zakazu handlu jest w małych miastach i wśród pracowników handlu

“Widzimy wyraźnie, że ludzie, dostrzegając jak uciążliwe są regulacje obowiązujące w tej chwili, i jak dokuczliwy może być całkowity zakaz handlu od 2020 roku, przychylniej oceniają to, co było rok temu, czyli dwie niedziele handlowe w miesiącu” – ocenił, cytowany w komunikacie, prezes ZPP Cezary Kaźmierczak. 

Test przedsiębiorcy wystraszył jednoosobowe biznesy. Przepisów nie ma, pomysły na obejście już tak

– Wykonalność takiego przepisu jest absurdalna, rząd się ośmiesza i podważa jakiekolwiek zaufanie do instytucji państwa – przekonywał w rozmowie z Money.pl Cezary Kaźmierczak, szef Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Znajdą się sposoby na obejście tych bzdurnych przepisów. Pojawią się trójkąty, faktury będą wystawiane dwóm osobnym firmom i sprawa się będzie kręcić – puentował Kaźmierczak.

Pracodawcy przeciwni ograniczeniu stosowania podatku liniowego

1 kwietnia Związek Przedsiębiorców i Pracodawców wystosował stanowisko ws. zmian w rozliczeniach podatkowych. ZPP wyraża niepokój w kontekście postulowanych zmian możliwości rozliczania się przedsiębiorców za pomocą podatku liniowego.

Nowe przepisy dotyczące minimalnej odległości ferm od budynków mieszkalnych

– Już dziś utworzenie zwykłej obory na wsi graniczy z cudem. A będzie jeszcze gorzej – komentuje propozycję Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. I dodaje, że w Polsce kwestia uprawy rolnej stoi na głowie. Wieś coraz rzadziej jej służy, a coraz częściej jest po prostu miejscem zamieszkania osób niezwiązanych z rolnictwem.