Warsaw Enterprise Institute

Warsaw Enterprise Institute koncentruje się na czterech obszarach kluczowych dla otoczenia biznesowego i poprawy dobrobytu Polski:

• Państwa i Prawa
• Bezpieczeństwa
• Gospodarki
• Demografii

WEI prowadzi badania, analizy, projekty edukacyjne, publikuje komentarze, stanowiska, memoranda oraz raporty. Przygotowuje rozwiązania zarówno dla instytucji państwowych, jak i niezależnych podmiotów społecznych czy komercyjnych.

WEI jest wyłącznym polskim partnerem światowego raportu o wolności gospodarczej The Heritage Foundation i Wall Street Journal. Prowadzi również szereg innych programów i projektów, takich jak The Warsaw Network (sieć think tanków z byłego obszaru postsowieckiego), Plusy Ujemne (portal, na którym oceniamy istotne zmiany i nowości legislacyjne), Obiecanki Cacanki (serwis obietnic wyborczych), Agenda Polska (seria publikacji z zakresu strategii rozwoju Polski, rozwiązań systemowych i punktowej naprawy prawa), Świetlica Wolności (formacyjne miejsce spotkań i wykładów dla zdroworozsądkowej młodzieży).

Od maja 2014 roku jest wydawcą codziennego serwisu internetowego zajmującego się głównymi obszarami zainteresowania Instytutu.

Prezesem jest Tomasz Wróblewski.
 
Więcej informacji na stronie WEI: