• PL
  • EN
  • szukaj

    Aktualności

    E. IWONA CHEŁKOWSKA-KAMIONKA PRAWNIKIEM ZPP



    Miło nam poinformować, że w marcu br. współpracę z ZPP rozpoczęła Kancelaria Prawna R. Comi, E. I. Chełkowska-Kamionka, R. Worobiej, Sp. J.

    Specjalizacją kancelarii jest prawo żywnościowe, prawo własności intelektualnej i przemysłowej, prawo zamówień publicznych, prawo Unii Europejskiej, obsługa prawna cudzoziemców, obsługa prawna przedsiębiorców, prawo nieruchomości, sprawy sądowe z zakresu prawa spadkowego i rodzinnego, sprawy z zakresu prawa budowlanego i zagospodarowania przestrzennego, prawo pracy, prawo podatkowe i dopłaty unijne, legislacja oraz prawo administracyjne.

    E. Iwona Chełkowska – Kamionka, reprezentującą kancelarię we współpracy z ZPP specjalizuje się w prawie cywilnym, handlowym, gospodarczym oraz prawie pracy i ubezpieczeń społecznych. Posiada doświadczenie w zakresie prawa inwestycji zagranicznych w Polsce. Jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego, ukończyła kurs prawa gospodarczego w Kopenhadze w 1993r. Odbyła praktykę w Hamline University Law School (Minneapolis, MN, USA) oraz praktykę w firmie prawniczej Oppenheimer Wolf & Donnelly w St. Paul, Minnesota, USA w 1991r. Na listę Radców Prawnych Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie wpisana została w 1978r. Do 1989 była radcą prawnym w przedsiębiorstwach przemysłu kosmetycznego „Pollena”, w Zakładzie Doświadczalnym Polskiej Akademii Nauk w Jabłonnej oraz w Instytucie Melioracji Użytków Zielonych Falenty. W latach 2005-2011r. była członkiem zarządu TELFA – Trans European Law Firm Alliance. Do 2011 roku była też członkiem zarządu Polsko-Hiszpańskiej Izby Gospodarczej. Od 1989 do 2012r. była Wspólnikiem w Kancelarii Radców Prawnych „Kalwas i Wspólnicy” s.c.

    Od 2012 roku p. E. Iwona Chełkowska-Kamionka jest Wspólnikiem w Kancelarii R. Comi, E. I. Chełkowska-Kamionka, R. Worobiej Kancelaria Prawna Sp.j.

    Najnowsze artykuły

    Stanowisko ZPP ws. projektu ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej

    Co do zasady Związek Przedsiębiorców i Pracodawców (ZPP) pozytywnie ocenia kierunek ewolucji rządowego projektu ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (druk nr 949). Naszą aprobatę budzi przede wszystkim usunięcie na etapie dyskusji w ramach Rady Ministrów przepisu obligującego wszystkich przedsiębiorców do zatrudniania cudzoziemców wyłącznie na umowę o pracę. Niestety, w aktualnej wersji prawa pozostawiono artykuł 6, w tym ust. 1. pkt 1 i ust. 1 pkt 2, które przewidują taki wymóg w odniesieniu do agencji pracy tymczasowej (APT) sprowadzających nad Wisłę pracowników tymczasowych. Jako ZPP dostrzegamy wynikające z takiej propozycji ryzyka – analogicznie do tych generowanych przez wcześniej obecny w regulacji postulat wprowadzenia obowiązkowych umów o pracę z cudzoziemcami dla wszystkich firm.

    Komentarz ZPP w sprawie ustawy z dnia 21 listopada 2024 r. o zmianie ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi oraz niektórych innych ustaw oraz Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady dotyczącej oczyszczania ścieków komunalnych.

    Warszawa, 30 stycznia 2025 r. Komentarz ZPP w sprawie ustawy z dnia 21 listopada 2024 r. o zmianie ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi oraz niektórych innych ustaw oraz Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady dotyczącej oczyszczania ścieków komunalnych. Już w 2025 r. w Polsce ma zacząć obowiązywać system kaucyjny. Sejm przyjął nowelizację ustawy z […]

    Apel Związku Przedsiębiorców i Pracodawców ws. konieczności szybkiego procedowania tzw. ustawy wiatrakowej

    Obawy o rosnące ceny energii i niepewność dotycząca skali podwyżek są istotnym czynnikiem hamującym inwestycje w Polsce i innych państwach członkowskich. Kolejne odsłony koniecznych programów chroniących odbiorców przed wysokimi cenami stanowią duży koszt dla budżetu państwa.

    Dla członków ZPP

    Nasze strony

    Subskrybuj nasze newslettery