Wiadomości z Brukseli

Przedmiotem głosowania w Komisji ds. Transportu (TRAN) były trzy raporty Europosłów Wim Van de Camp, Merja Kyllönen i Ismail Ertug dotyczące aspektów rynkowych i socjalnych Pakietu Mobilności – czasu pracy kierowców, delegowania w transporcie, a także dostępu do rynku.

Strona 1 z 11

ZPP NEWS BRUKSELA

Zapisz się i otrzymuj najnowsze informacje

Wydarzenia

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców wraz z SME Connect i European Enterprise Alliance ma przyjemność zaprosić Państwa do udziału w Okrągłym Stole na temat europejskiej płacy minimalnej, który odbędzie się 23 kwietnia w godzinach 10:00-13:00 za pośrednictwem platformy ZOOM Wszyscy zgadzają się, że każdy pracownik powinien być w stanie zarobić na godne życie i że odpowiednie płace są […]

Data: 2021-04-23
Miejsce: ZOOM

Grupa EPL w Parlamencie Europejskim zaprasza do wzięcia udziału w EPP Data Summit, podczas którego dyskusja będzie dotyczyła przyszłości danych z europejskim przemysłem i innymi zainteresowanymi stronami, a także z nową administracją Prezydenta Bidena. W załączeniu wersja robocza programu i link do rejestracji.

Data: 2021-04-15
Miejsce: Webex

Biuro w Brukseli Polskiego Instytutu Stosunków Międzynarodowych oraz Austro-French Centre for Rapprochement in Europe (ÖFZ/CFA) z Wiednia i Institut Montaigne w Paryżu, we współpracy z Globsec Policy Institute, Bratislava, EUROPEUM Institute for European Policy w Pradze oraz Institute for Foreign Affairs and Trade w Budapeszcie zapraszają do udziału w konferencji online: Perspektywy Europy Centralnej na Przyszłość Europy […]

Data: 2021-04-13
Miejsce: ZOOM Webinar

Regulacje

VIDEO Dr Mileny Angelovej, Quaestor, Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny: ‘Where, how and by whom should wages be decided?’.


Draft listu Związku Przedsiębiorców i Pracodawców do Instytucji Europejskich w sprawie Europejskiej Płacy Minimalnej.


Stanowisko Związku Przedsiębiorców i Pracodawców w sprawie Europejskiej Płacy Minimalnej.


Stanowiska, prezentacje, deklaracje

EEA Press release: ‘Mobility Package I: European Commission publishes study results’.


W pogoni za technologiczną suwerennością czy nowym protekcjonizmem? Dyskusja o nowym kierunku polityki europejskiej ze szczególnym naciskiem na Digital Services Act.


Protekcjonizm wewnątrz Unii Europejskiej i jak go zwalczyć?


Informacje i noty prasowe

European Minimum Wage Statistics by EUROSTAT Minimum wages, January 2011 and January 2021 (EUR per month and %).


European Commission Press Corner: Advancing the EU social market economy: adequate minimum wages for workers across Member States. 


‘European Research Area: The EESC hails its overhaul as a real New Deal for Europe’s R&I’.


Związek Przedsiębiorców i Pracodawców
Przedstawicielstwo ZPP w Unii Europejskiej
Square de Meeûs 38/40, 1000 Bruxelles

Dyrektor Przedstawicielstwa ZPP w UE
Agata Boutanos
Email: a.boutanos@zpp.net.pl
Tel:  + 32 476 590 602