• PL
  • EN
  • szukaj

    Aktualności

    KONIEC PRAC SEJMOWYCH NAD PROJEKTEM USTAWY UMORZENIOWEJ DLA PRZEDSIĘBIORCÓW



    Zgodnie z dążeniami Związku Przedsiębiorców i Pracodawców dla jak najszybszego rozwiązania problemu drobnych przedsiębiorców, w dniu 7 listopada 2012 r. na 25. posiedzeniu Sejmu VII kadencji w punkcie 4 porządku dziennego przedstawiono Sprawozdanie Komisji Polityki Społecznej i Rodziny o poselskim projekcie ustawy o umorzeniu należności powstałych z tytułu niezapłaconych składek na ubezpieczenia społeczne osób prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą (druki nr 382 i 790), które zaprezentowała jako sprawozdawca Komisji – Pani poseł Izabela Katarzyna Mrzygłocka wraz z wnioskiem o jego przyjęcie.

    W imieniu klubów oświadczenia przedstawili posłowie: Agnieszka Hanajczyk (PO), Stanisław Szwed (PiS), Zofia Popiołek (RP), Piotr Walkowski (PSL), Zbigniew Matuszczak (SLD), Tomasz Górski (SP).
    Wszystkie kluby parlamentarne, ponad podziałami, poparły ustawę umorzeniową, o co Związek Przedsiębiorców i Pracodawców zabiegał od wielu miesięcy dla dobra jej przyszłych beneficjentów.

    Link do transmisji z 25. posiedzenia Sejmu VII kadencji (pkt.4 od godz.12.20. – 13.20.):

    http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/transmisje.xsp?unid=B50B7F65A8852821C1257AA8002A68F2

    Na 9 listopada 2012 r. (w bloku głosowań) zaplanowano III już czytanie projektu, głosowanie i w efekcie zakończenie nad ustawą umorzeniową prac w Sejmie.

    W związku ze zbliżającym się terminem zakończenia w Sejmie prac nad ustawą umorzeniową dla przedsiębiorców (III czytanie w piątek 09.11.2012.r.) i planowane przekazanie jej do dalszego procedowania w Senacie, Związek Przedsiębiorców i Pracodawców skoncentrował swoje działania na lobbowaniu na rzecz jak najszybszego skierowania projektu ustawy pod obrady Senatu oraz do prac w Komisji Rodziny i Polityki Społecznej.

    O ile nie wystąpią nieprzewidziane okoliczności, projekt ustawy umorzeniowej będzie mógł być procedowany już na kolejnym posiedzeniu senackiej Komisji Rodziny i Polityki Społecznej, którego planowany termin przypada w okolicach połowy listopada 2012 r., a wówczas głosowanie nad ustawą mogłoby się odbyć na następnym 21. lub 22. posiedzeniu Senatu jeszcze z końcem tego miesiąca.

    Pragnę również poinformować, że otrzymaliśmy zapewnienie, że Komisja przyjęła z pełnym zrozumieniem i bardzo życzliwie potrzebę jak najszybszego ustawowego uregulowania sytuacji przedsiębiorców poszkodowanych przez ZUS.  

    Najnowsze artykuły

    Memorandum ZPP w sprawie propozycji działań Polski w trakcie jej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej w obszarze energetyki i polityki klimatycznej

    11 grudnia 2024 r., Warszawa Memorandum ZPP w sprawie propozycji działań Polski w trakcie jej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej w obszarze energetyki i polityki klimatycznej   Polska prezydencja w Radzie UE powinna skupić się na kompleksowym i sprawiedliwym rozwiązaniu problemu ubóstwa energetycznego. Kluczowe działania powinny obejmować wdrożenie zrównoważonych polityk, które oferują natychmiastową pomoc poprzez […]

    Komentarz ZPP dotyczący rozwoju produktowych magazynów energii

    Warszawa, 10 grudnia 2024 r. Komentarz ZPP dotyczący rozwoju produktowych magazynów energii   Produktowe magazyny energii proponowane przez branżę cementową to innowacyjne rozwiązanie, w którym energia elektryczna jest efektywnie wykorzystywana w cementowni poprzez elastyczne zwiększanie produkcji w momentach nadmiaru taniej energii z OZE. Zakłady „magazynują” energię w formie wytworzonych produktów, które można przechowywać i sprzedać później, unikając strat […]

    Wspólna biała księga dotycząca relacji handlowych między Unią Europejską a Ukrainą

    W przededniu prezydencji Polski w Radzie UE, wiodące organizacje pracodawców z Polski i Ukrainy opublikowały białą księgę dotyczącą relacji handlowych między Unią Europejską a Ukrainą. To kolejny etap współpracy Związku Przedsiębiorców i Pracodawców (ZPP) Polski oraz Federacji Pracodawców Ukrainy (FEU)…

    Dla członków ZPP

    Nasze strony

    Subskrybuj nasze newslettery