Do grona Ambasadorów ZPP dołączył Tomasz Wróblewski.
Tomasz Wróblewski był od początku związany z naszą organizacją i brał aktywny udział w jej tworzeniu. Współtworzył i redagował podstawowe dokumenty ZPP, m.in. Manifest ZPP.
Krótka biografia naszego nowego Ambasadora: publicysta i twórca takich tytułów jak “Newsweek Polska”, “Forbes Polska” . Zaczynał swoją pracę zawodową w Stanach Zjednoczonych. Po studiach na University of Houston współpracował z Newsweekiem i Washington Post. Był korespondentem Radia Wolna Europa w Waszyngtonie, a po 1989 roku niezależnych polskich mediów. Tworzył między innymi waszyngtońskie biuro radia RMF.
Po powrocie do Polski kolejno pełnił funkcje dyrektora anteny RMF, zastępcy naczelnego “Wprost” a następnie naczelnego i wydawcy “Newsweek Polska” i “Forbes”. Do 2008 roku był wiceprezesem wydawnictwa Polskapresse. Następnie redaktorem Naczelnym Dziennika Gazeta Prawna i Naczelnym Rzeczpospolitej. Wykładał na Collegium Civitas.
Wśród licznych publikacji znalazła się książka “Bill Clinton – ani chwili do stracenia”, “Pisać Skutecznie” i artykuły na łamach “Polityki”, “Wprost”, “Newsweek US” “Washington Post” “Wall Street Journal”.
Aktualności
TOMASZ WRÓBLEWSKI AMBASADOREM ZPP
Szara strefa – dlaczego nadal istnieje i jak znaleźć dodatkowe dochody dla państwa?
Największy udział w tworzeniu szarej strefy mają przedsiębiorstwa, które nie wykazują części dochodów. Szczególnie jest to widoczne w handlu i naprawie pojazdów oraz zakwaterowaniu i gastronomii. Szacunkowy rozmiar szarej strefy z tych branż w tworzeniu PKB wynosi 3 proc. Natomiast budownictwa na poziomie 1,7 proc., a przemysłu – 1,1 proc.
Apel Związku Przedsiębiorców i Pracodawców oraz organizacji branżowych sektora energii odnawialnej ws. rozwoju magazynów energii w Polsce
Szanowny Panie Ministrze, Szanowna Pani Ministro, w imieniu Związku Przedsiębiorców i Pracodawców oraz organizacji branżowych reprezentujących sektor odnawialnych źródeł energii i magazynowania energii, pragniemy wyrazić głębokie zaniepokojenie zapisami projektu rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie oraz rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy – Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw w kontekście ograniczeń dla instalowania magazynów energii
Europa na drodze do bezpiecznej i taniej energii – debata w Biurze Parlamentu Europejskiego w Warszawie
Warszawa, czerwiec 2025 r. – W Biurze Parlamentu Europejskiego w Warszawie odbyła się debata pt. „Europa na drodze do bezpiecznej i taniej energii”. Spotkanie zgromadziło kluczowych przedstawicieli instytucji publicznych oraz sektora energetycznego, którzy dyskutowali o przyszłości energetycznej Europy w kontekście rosnących wyzwań geopolitycznych, transformacji klimatycznej i przemian gospodarczych.