• PL
  • EN
  • szukaj

    Aktualności

    Kolejni Eksperci ZPP wybrani!



    17-02-2014

    Powody do satysfakcji są dwa. To nazwiska kolejnych, nowo wybranych ekspertów Związku Przedsiębiorców i Pracodawców – Piotra Pośnika oraz Michała Zdyba, na co dzień współpracujących z kancelarią BWW Law & Tax. Piotr Pośnik został ekspertem w dziedzinie prawo, natomiast Michał Zdyb będzie doradzał w kwestiach podatkowych.

    Witamy w naszym gronie!

    Piotr Pośnik

    Jest adwokatem współpracującym z kancelarią BWW Law & Tax. Specjalizuje się w sporach cywilnych i gospodarczych oraz postępowaniach administracyjnych. Posiada bogate doświadczenie w reprezentowaniu klientów przed sądami cywilnymi oraz gospodarczymi, w postępowaniach upadłościowych i naprawczych, jak również w postępowaniach przed organami i sądami administracyjnymi. Interesuje się także prawem własności intelektualnej. Ostatnio reprezentował m.in. Polimex-Mostostal w sporze związanym z procesem inwestycyjnym oraz spółkę należącą do funduszu inwestycyjnego BPH TFI w sporze dotyczącym zwrotu nieruchomości wielkopowierzchniowej, jak również spółki z Grupy Curtis oraz Grupy First Property w postępowaniach administracyjnych i sądowo-administracyjnych. Piotr Pośnik jest autorem publikacji z zakresu prawa, w tym w Rzeczpospolitej, Gazecie Prawnej oraz Palestrze.

    Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, prawo studiował również na International University Audentes w Tallinie. Absolwent studiów podyplomowych „Psychologia w praktyce wymiaru sprawiedliwości” w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Obecnie jest studentem studiów podyplomowych z zakresu prawa własności intelektualnej w Centrum Prawa Własności Intelektualnej im. H. Grocjusza w Warszawie.

    Michał Zdyb  

    Jest doradcą podatkowym współpracującym z kancelarią BWW Law & Tax. Posiada dziesięć lat doświadczenia zawodowego zdobytego m.in. w firmach konsultingowych z tzw. Wielkiej Czwórki w dedykowanych zespołach świadczących usługi doradcze m.in.  dla branży medycznej oraz edukacyjnej. Uczestniczył w wielu projektach, które obejmowały m.in. wdrożenie efektywnych podatkowo struktur prowadzenia działalności gospodarczej, restrukturyzację działalności pod kątem optymalizacji podatkowej oraz optymalizację podatkową procesów dystrybucyjnych i promocyjnych. Jest autorem nowatorskiego rozwiązania umożliwiającego odzyskanie podatku VAT przez spółdzielnie mieszkaniowe. Posiada również bogate doświadczenie w zakresie doradztwa podatkowego dla podmiotów z sektora ochrony zdrowia oraz branży edukacyjnej. Obszarem jego szczególnego zainteresowania jest międzynarodowe prawo podatkowe. Michał Zdyb jest autorem ponad stu publikacji podatkowych w prasie fachowej (Dziennik Gazeta Prawna, Rzeczpospolita, Przegląd Podatkowy, Prawo i Podatki), w tym dwóch książek wydanych przez wydawnictwo Difin: Międzynarodowe Prawo Podatkowe oraz Oddziały i przedstawicielstwa podmiotów zagranicznych w Polsce. Jest doświadczonym trenerem z zakresu prawa podatkowego (przeprowadził ponad 50 szkoleń podatkowych) oraz wykładowcą akademickim (m.in. Szkoła Główna Handlowa w Warszawie). Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Aktualnie przygotowuje rozprawę doktorską na temat zjawiska nabywania korzyści umownych –treaty shopping.

    Najnowsze artykuły

    Transformacja w kierunku autonomicznego transportu w Polsce — rynek, wyzwania i szanse

    Dziś premiera raportu ZPP “Transformacja w kierunku autonomicznego transportu w Polsce – rynek, wyzwania i szanse” Dlaczego ten raport jest przełomowy? Polska ma mocne argumenty, żeby stać się potęgą tworzenia i adaptacji technologii pojazdów autonomicznych: • 3. miejsce w UE jako producent części samochodowych • 10. miejsce na świecie jako eksporter podzespołów • 13,5 % PKB pochodzi z sektora motoryzacyjnego • 439 tys. wyprodukowanych pojazdów (2021) • 7,6 % wszystkich zatrudnionych w Polsce pracuje w motoryzacji

    Apel do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy

    Szanowny Panie Prezydencie, zwracamy się do Pana z apelem o podpisanie ustawy wprowadzającej zmiany w konstrukcji składki zdrowotnej dla przedsiębiorców. Proponowana regulacja stanowi długo oczekiwaną odpowiedź na realne problemy mikroprzedsiębiorców, szczególnie tych funkcjonujących w małych miejscowościach. To właśnie te podmioty – niewielkie, lokalne firmy – najbardziej odczuły negatywne skutki reform podatkowo-składkowych wprowadzonych w 2022 roku. Jak pokazują dane, od tamtego czasu liczba zawieszanych i zamykanych działalności gospodarczych wyraźnie rośnie – tylko w 2022 roku zawieszono ich aż o 24% więcej niż rok wcześniej, a trend ten utrzymuje się w kolejnych latach. Zjawisko to prowadzi do osłabienia lokalnych społeczności, ograniczenia dostępu mieszkańców do podstawowych usług oraz przyczynia się do postępującego wyludniania mniejszych miejscowości.

    ZPP zabiera głos w sprawie Clean Industrial Deal: uwagi i stanowisko

    Związek Przedsiębiorców i Pracodawców pozytywnie ocenia cele Pakietu dla Czystego Przemysłu, jednak podkreśla konieczność dostosowania strategii do realiów krajowych. Transformacja energetyczna powinna iść w parze z utrzymaniem konkurencyjności przemysłu oraz stabilnością cen energii.

    Dla członków ZPP

    Nasze strony

    Subskrybuj nasze newslettery