• PL
  • EN
  • szukaj

    Aktualności

    Centrum Finansów ZPP na start!



    03.12.2015

    Kredyty obrotowe i inwestycyjne, restrukturyzacje i procesy układowe z bankami, refinansowanie i optymalizacja kosztów oraz warunków finansowych – to tylko niektóre z obszarów, w których wsparcia przedsiębiorcom sektora MSP udzielą eksperci nowo powołanego Centrum Finansów Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

    Projekt, realizowany we współpracy ze spółką ICRA – pierwszym w Polsce niezależnym brokerem kredytowym, został oparty na trzech filarach: finansowaniu dla MSP, cotygodniowych dyżurach dla przedsiębiorców zainteresowanych usługą oraz wsparciu firm pozyskujących środki z funduszy europejskich w zarządzaniu finansami.

    Pod hasłem „finansowanie dla MSP” kryje się praca profesjonalnych negocjatorów kredytowych, którzy pomogą małym i średnim firmom optymalizować koszty i warunki kredytów. Oni wezmą na siebie kontakt z bankiem – mówi Cezary Kaźmierczak, Prezes ZPP. I dodaje – Wszystkich wątpiących chciałbym uprzedzić – nie pobieramy prowizji od banków.

    Stałą częścią pracy Centrum Finansów ZPP będą cotygodniowe dyżury dla przedsiębiorstw, podczas których firmy będą mogły skonsultować dostępne instrumenty finansowania. Z kolei raz do roku będzie publikowany raport o finansowaniu przedsiębiorstw i działalności gospodarczej w Polsce.

    Centrum Finansów ZPP zostało powołane jako wyspecjalizowana agenda zajmująca się wsparciem przedsiębiorców w procesie pozyskiwania finansowania na działalność oraz inwestycje. Centrum tworzą eksperci ICRA – podmiotu, który specjalizuje się w profesjonalnych negocjacjach z bankami, które realizuje w imieniu i na rzecz firm. Dyrektorem Centrum Finansów ZPP został Krzysztof Dresler – prezes zarządu ICRA Sp. z o.o. 

    Więcej informacji.

    Najnowsze artykuły

    Apel do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy

    Szanowny Panie Prezydencie, zwracamy się do Pana z apelem o podpisanie ustawy wprowadzającej zmiany w konstrukcji składki zdrowotnej dla przedsiębiorców. Proponowana regulacja stanowi długo oczekiwaną odpowiedź na realne problemy mikroprzedsiębiorców, szczególnie tych funkcjonujących w małych miejscowościach. To właśnie te podmioty – niewielkie, lokalne firmy – najbardziej odczuły negatywne skutki reform podatkowo-składkowych wprowadzonych w 2022 roku. Jak pokazują dane, od tamtego czasu liczba zawieszanych i zamykanych działalności gospodarczych wyraźnie rośnie – tylko w 2022 roku zawieszono ich aż o 24% więcej niż rok wcześniej, a trend ten utrzymuje się w kolejnych latach. Zjawisko to prowadzi do osłabienia lokalnych społeczności, ograniczenia dostępu mieszkańców do podstawowych usług oraz przyczynia się do postępującego wyludniania mniejszych miejscowości.

    ZPP zabiera głos w sprawie Clean Industrial Deal: uwagi i stanowisko

    Związek Przedsiębiorców i Pracodawców pozytywnie ocenia cele Pakietu dla Czystego Przemysłu, jednak podkreśla konieczność dostosowania strategii do realiów krajowych. Transformacja energetyczna powinna iść w parze z utrzymaniem konkurencyjności przemysłu oraz stabilnością cen energii.

    Inkluzywność jako konieczność, nie opcja – wnioski z okrągłego stołu o sytuacji osób z chorobami przewlekłymi na rynku pracy, części projektu ZPP „Każdy talent na wagę złota – Inkluzywni w zatrudnianiu”

    Okrągły stół ZPP w ramach kampanii „Każdy talent na wagę złota – Inkluzywni w zatrudnianiu” poświęcony był roli osób z chorobami przewlekłymi na rynku pracy. W obliczu starzejącego się społeczeństwa i rosnącego deficytu pracowników, temat aktywizacji zawodowej tej grupy nabiera nowego, nie tylko etycznego, ale też gospodarczego wymiaru. W debacie udział wzięli parlamentarzyści, przedstawiciele firm oraz organizacji pozarządowych, a także eksperci z dziedziny HR i prawa pracy.

    Dla członków ZPP

    Nasze strony

    Subskrybuj nasze newslettery