• PL
  • EN
  • szukaj

    Aktualności

    LIST OTWARTY DO MINISTRA OBRONY W SPRAWIE ZDZESIATKOWANIA BIAŁORUSKIEJ ARMII BEZ WOJNY



    LIST OTWARTY DO MINISTRA OBRONY W SPRAWIE ZDZESIATKOWANIA BIAŁORUSKIEJ ARMII BEZ WOJNY

    Warszawa. 18 października 2024

    Władysław Kosiniak-Kamysz
    Wicepremier, Minister Obrony Narodowej
    Warszawa

    Szanowny Panie Premierze,
    przez wiele lat Polska była miejscem osiedlania się młodych Białorusinów. Miało i ma to duże znaczenie dla gospodarki – wysoko wykfalifikowana siła robocza, przede wszystkim informatycy, przyczyniają się do rozwoju polskiej gospodarki oraz często pomijane znaczenie militarne – pozbawiamy Łukaszenkę rekruta, do potencjalnej wojny z nami.

    Informatycy z Białorusi z uwagi na czynniki kulturowe i geograficzne, chętnie się do nas przeprowadzają. Inne kraje muszą płacić za relokację tego typu imigrantów! Tymczasem Polskę to nie kosztuje nic. Czemu my to marnujemy likwidując w zasadzie możliwość osiedlania się młodych Białorusinów?

    Ale w porządku – jeśli gospodarka jest drugorzędna, bo w tej masie Łukaszenka wyśle nam 100 szpiegów (których i tak wyśle tylko innymi sposobami), to jest jeszcze aspekt militarny – a to już Pana robota.

    Pan się zapisze w historii Polski jako minister obrony, który bez wojny, zdziesiątkował armię białoruską i uczynił ją niezdolną do jakiejkolwiek wojny przeciw nam.

    Niech Pan przygotuje i wdroży Program Bocian, który każdemu Białorusinowi w wieku 18-55 lat da z automatu prawo pobytu w Polsce (oczywiście z babą i dziećmi). Najpierw czasowe na 3 lata a jak nie będzie występów kryminalnych na stałe.

    W ten tani, łatwy i korzystny dla gospodarki sposób możemy pozbawić Łukaszenkę 100 tysięcy + rekruta i bardzo osłabić jego wojska.

    Premierze! Energii i odwagi!

    Z poważaniem,

    Cezary Kaźmierczak
    Prezes ZPP

     

    Zobacz: List otwarty do Ministra Obrony w sprawie zdzesiatkowania białoruskiej armii bez wojny

    Najnowsze artykuły

    Stanowisko ZPP ws. projektu ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej

    Co do zasady Związek Przedsiębiorców i Pracodawców (ZPP) pozytywnie ocenia kierunek ewolucji rządowego projektu ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (druk nr 949). Naszą aprobatę budzi przede wszystkim usunięcie na etapie dyskusji w ramach Rady Ministrów przepisu obligującego wszystkich przedsiębiorców do zatrudniania cudzoziemców wyłącznie na umowę o pracę. Niestety, w aktualnej wersji prawa pozostawiono artykuł 6, w tym ust. 1. pkt 1 i ust. 1 pkt 2, które przewidują taki wymóg w odniesieniu do agencji pracy tymczasowej (APT) sprowadzających nad Wisłę pracowników tymczasowych. Jako ZPP dostrzegamy wynikające z takiej propozycji ryzyka – analogicznie do tych generowanych przez wcześniej obecny w regulacji postulat wprowadzenia obowiązkowych umów o pracę z cudzoziemcami dla wszystkich firm.

    Komentarz ZPP w sprawie ustawy z dnia 21 listopada 2024 r. o zmianie ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi oraz niektórych innych ustaw oraz Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady dotyczącej oczyszczania ścieków komunalnych.

    Warszawa, 30 stycznia 2025 r. Komentarz ZPP w sprawie ustawy z dnia 21 listopada 2024 r. o zmianie ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi oraz niektórych innych ustaw oraz Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady dotyczącej oczyszczania ścieków komunalnych. Już w 2025 r. w Polsce ma zacząć obowiązywać system kaucyjny. Sejm przyjął nowelizację ustawy z […]

    Apel Związku Przedsiębiorców i Pracodawców ws. konieczności szybkiego procedowania tzw. ustawy wiatrakowej

    Obawy o rosnące ceny energii i niepewność dotycząca skali podwyżek są istotnym czynnikiem hamującym inwestycje w Polsce i innych państwach członkowskich. Kolejne odsłony koniecznych programów chroniących odbiorców przed wysokimi cenami stanowią duży koszt dla budżetu państwa.

    Dla członków ZPP

    Nasze strony

    Subskrybuj nasze newslettery