• PL
  • EN
  • szukaj

    Aktualności

    Liberty English Camp



    – Liberty English Camp to przedsięwzięcie uświadamiające wagę wolności osobistej i gospodarczej oraz roli własności prywatnej w wolnym społeczeństwie – tak o obozie mówi Jacek Spendel, prezes Fundacji Wolności i Przedsiębiorczości oraz główny organizator. Związek Przedsiębiorców i Pracodawców objął patronat nad wydarzeniem.

    Liberty English Camp, organizowany przez Fundację Wolności i Przedsiębiorczości oraz Language of Liberty Institute, to obóz łączący doskonalenie języka angielskiego z nauką ekonomii wolnorynkowej. Tegoroczna edycja obozu odbędzie się w dniach 8-13 września w Ponikwii, górskiej miejscowości położonej tuż obok Wadowic.

    Zajęcia podczas obozu realizowane są w formie dyskusji w małych grupach, warsztatów poświęconych zakładaniu własnej firmy, debat oksfordzkich, oraz innych, twórczych aktywności. Prowadzą je native speakerzy z różnych zakątków świata.

    Oferta Liberty English Camp jest skierowana do ludzi młodych (między 17 a 35 rokiem życia), którzy pragną poprawić swoje umiejętności językowe oraz pogłębić swoją wiedzę na temat idei wolności i przedsiębiorczości.

    Organizatorzy zapewniają uczestnikom noclegi, pełne wyżywienie, profesjonalną kadrę, komplet materiałów szkoleniowych, a także dodatkowe atrakcje, takie jak darmowe książki, czy atrakcyjne nagrody konkursowe. Koszt obozu wynosi jedynie 600 zł.

    Więcej informacji i rejestracja na Liberty English Camp na stronie internetowej:
    http://fundacjawip.org/liberty-english-camp/

    ZGŁOSZENIA TYLKO DO 15 sierpnia.

    Kontakt:
    Michał Machaj
    Koordynator Obozu Liberty English Camp 2013
    tel. +48 663-564-002
    libertycamp@wp.pl

     

    Najnowsze artykuły

    Apel do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy

    Szanowny Panie Prezydencie, zwracamy się do Pana z apelem o podpisanie ustawy wprowadzającej zmiany w konstrukcji składki zdrowotnej dla przedsiębiorców. Proponowana regulacja stanowi długo oczekiwaną odpowiedź na realne problemy mikroprzedsiębiorców, szczególnie tych funkcjonujących w małych miejscowościach. To właśnie te podmioty – niewielkie, lokalne firmy – najbardziej odczuły negatywne skutki reform podatkowo-składkowych wprowadzonych w 2022 roku. Jak pokazują dane, od tamtego czasu liczba zawieszanych i zamykanych działalności gospodarczych wyraźnie rośnie – tylko w 2022 roku zawieszono ich aż o 24% więcej niż rok wcześniej, a trend ten utrzymuje się w kolejnych latach. Zjawisko to prowadzi do osłabienia lokalnych społeczności, ograniczenia dostępu mieszkańców do podstawowych usług oraz przyczynia się do postępującego wyludniania mniejszych miejscowości.

    ZPP zabiera głos w sprawie Clean Industrial Deal: uwagi i stanowisko

    Związek Przedsiębiorców i Pracodawców pozytywnie ocenia cele Pakietu dla Czystego Przemysłu, jednak podkreśla konieczność dostosowania strategii do realiów krajowych. Transformacja energetyczna powinna iść w parze z utrzymaniem konkurencyjności przemysłu oraz stabilnością cen energii.

    Inkluzywność jako konieczność, nie opcja – wnioski z okrągłego stołu o sytuacji osób z chorobami przewlekłymi na rynku pracy, części projektu ZPP „Każdy talent na wagę złota – Inkluzywni w zatrudnianiu”

    Okrągły stół ZPP w ramach kampanii „Każdy talent na wagę złota – Inkluzywni w zatrudnianiu” poświęcony był roli osób z chorobami przewlekłymi na rynku pracy. W obliczu starzejącego się społeczeństwa i rosnącego deficytu pracowników, temat aktywizacji zawodowej tej grupy nabiera nowego, nie tylko etycznego, ale też gospodarczego wymiaru. W debacie udział wzięli parlamentarzyści, przedstawiciele firm oraz organizacji pozarządowych, a także eksperci z dziedziny HR i prawa pracy.

    Dla członków ZPP

    Nasze strony

    Subskrybuj nasze newslettery