• PL
  • EN
  • szukaj

    Aktualności

    Mariusz Jas nowym członkiem Rady Nadzorczej ZPP



    Warszawa, 13 grudnia 2018

     

    Mariusz Jas nowym członkiem Rady Nadzorczej ZPP

     

    Postanowieniem z 29 listopada 2018 roku, Sąd Rejonowy dla M. St. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, Mariusz Jas będący członkiem ZPP, został powołany do Rady Nadzorczej Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. 

    Mariusz Jas jest przedsiębiorcą, konsultantem i menadżerem projektów. Z branżą interaktywną związany od 2006 roku. W Agencji iArt odpowiada za proces analizy biznesowej oraz tworzenia strategii. Jako architekt biznesu w 4Real doradza m.in. w zakresie modeli biznesowych oraz szeroko rozumianego marketingu internetowego.

    Biznesowe podejście do zarządzania wdrażał przez kilka lat również w sektorze publicznym. Odpowiadał wtedy m.in. za projekty związane z regionalną polityką rozwoju przedsiębiorczości, innowacyjnością, transferem technologii, animacją klastrów, współpracą nauki z biznesem.

    Pasjonat dobrze wykonywanej pracy, prozy Ayn Rand i sportów zespołowych.

    ********************************************************************************
    1. Rada Nadzorcza jest organem kontrolnym Związku, i składa się z od 3 do 5 członków wybranych przez Walne Zgromadzenie Członków.
    2. Rada Nadzorcza składa się z Przewodniczącego, Wiceprzewodniczącego i Członków Rady.
    3. Kadencja Rady Nadzorczej trwa 6 lat.
    4. Do kompetencji Rady Nadzorczej należą:

    1) powoływanie i odwoływanie Członków Zarządu,

    2) udzielanie absolutorium Członkom Zarządu,

    3) kontrola bieżącej pracy, działalności gospodarczej i finansowej Związku i realizacji uchwał jego organów,

    4) zatwierdzanie okresowych oraz rocznych sprawozdań finansowych Związku,

    5) zatwierdzanie okresowych oraz rocznych sprawozdań z działalności Związku,

    6) występowanie z wnioskiem o zwołanie Walnego Zgromadzenia Członków, zwoływanie Walnego Zgromadzenia Członków gdyby nie zostało zwołane przez Zarząd w trybie przewidzianym w niniejszym Statucie,

    7) rozpatrywanie skarg Członków Związku lub Członków Korporacyjnych na działalność Zarządu,

    8) uchwalanie Regulaminu Zarządu.

    5. Rada Nadzorcza podejmuje uchwały zwykłą większością głosów z zastrzeżeniem ust. 7 i 8.
    6. Członkowie Rady Nadzorczej mogą brać udział w posiedzeniach za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość zapewniających wszystkim osobom uczestniczącym w posiedzeniu wzajemną słyszalność. Taki udział stanowi osobiste stawiennictwo w posiedzeniu, przy czym protokół z posiedzenia powinien zostać sporządzony w formie pisemnej i podpisany przez wszystkich uczestników w terminie 14 dni.
    7. Członkowie Rady Nadzorczej mogą podejmować uchwały w sposób obiegowy za pomocą wymiany korespondencji pocztą lub za pośrednictwem kuriera, telefaksem lub pocztą elektroniczną, o ile żaden członek Rady Nadzorczej nie sprzeciwi się takiej formie podjęcia uchwały. Głosy oddane telefaksem lub pocztą elektroniczną powinny być potwierdzone w formie pisemnej i przekazane Przewodniczącemu Rady Nadzorczej osobiście, listem poleconym lub przesyłką kurierską w terminie 14 dni.

     

    Postanowienie Sądu Rejonowego dla M. St. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego

    Najnowsze artykuły

    Stanowisko ZPP w sprawie pierwszego roku rządu w gospodarce

    Zgodnie z prognozami Komisji Europejskiej, nasz PKB wzrośnie w 2024 roku o 3%, a w 2025 już o 3,6%, dzięki czemu Polska pozostanie jednym z najszybciej rozwijających się państw w Unii Europejskiej. Tempo wzrostu jest oczywiście podyktowane szeregiem czynników, w tym m.in. koniunkturą na świecie – w ciągu ostatniej dekady wybitnie Polsce sprzyjającą – jednak złą i ograniczającą firmy polityką gospodarczą można popsuć nawet najlepszy okres prosperity, a i świat robi się coraz bardziej niestabilny, co naturalnie negatywnie wpływa na sytuację państw rozwijających się. Po upływających w grudniu dwunastu miesiącach od zaprzysiężenia nowego rządu, trzeba stwierdzić, że w tych skomplikowanych okolicznościach poradził on sobie w wymiarze gospodarczym nieźle – co potwierdzają dane przytoczone na wstępie.

    Memorandum ZPP w sprawie propozycji działań Polski w trakcie jej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej w obszarze energetyki i polityki klimatycznej

    11 grudnia 2024 r., Warszawa Memorandum ZPP w sprawie propozycji działań Polski w trakcie jej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej w obszarze energetyki i polityki klimatycznej   Polska prezydencja w Radzie UE powinna skupić się na kompleksowym i sprawiedliwym rozwiązaniu problemu ubóstwa energetycznego. Kluczowe działania powinny obejmować wdrożenie zrównoważonych polityk, które oferują natychmiastową pomoc poprzez […]

    Komentarz ZPP dotyczący rozwoju produktowych magazynów energii

    Warszawa, 10 grudnia 2024 r. Komentarz ZPP dotyczący rozwoju produktowych magazynów energii   Produktowe magazyny energii proponowane przez branżę cementową to innowacyjne rozwiązanie, w którym energia elektryczna jest efektywnie wykorzystywana w cementowni poprzez elastyczne zwiększanie produkcji w momentach nadmiaru taniej energii z OZE. Zakłady „magazynują” energię w formie wytworzonych produktów, które można przechowywać i sprzedać później, unikając strat […]

    Dla członków ZPP

    Nasze strony

    Subskrybuj nasze newslettery