• PL
  • EN
  • szukaj

    Aktualności

    Misje Handlowe ZPP: na start Białoruś i Gruzja



    03-04-2014

    Związek Przedsiębiorców i Pracodawców rusza z programem Misji Handlowych. W pierwszym okresie aktywności będą one skierowane na obszar byłych krajów komunistycznych, bo tam są największe możliwości dla polskich przedsiębiorców.

    Pierwsza misja wyruszy w dniach 9-11 czerwca br. na Białoruś. Misja jest adresowana głównie do firm z sektora budowlanego i pokrewnych. W programie znajdują się m.in. prezentacje dotyczące zasad prowadzenia biznesu, eksportu i importu towarów, a co najważniejsze: szereg spotkań z zainteresowanymi współpracą białoruskimi przedsiębiorcami.

    Kilka dni później, w dniach 15-18 czerwca br. planowana jest misja do Gruzji. Do tego kraju ZPP zaprasza przede wszystkim przedsiębiorców z sektora rolno-spożywczego. Plan misji jest podobny. Główną częścią programu będą bezpośrednie spotkania z gruzińskimi przedsiębiorcami.

    – Impulsem do uruchomienia programu Misji Handlowych były oczekiwania formułowane przez naszych członków. Firmy chcą się rozwijać, a Wschód to niejako naturalny kierunek ekspansji. Nasza oferta jest kierowana do średnich firm – powiedział Cezary Kaźmierczak, Prezes ZPP.

    W przygotowaniu są misje na Ukrainę, do Kazachstanu, Armenii oraz Królewca, które wyruszą jesienią. ZPP bada też zainteresowanie przedsiębiorców innymi kierunkami.

    – Dzięki The Warsaw Network, projektowi fundacji WEI, mamy znakomite kontakty na całym obszarze postsowieckim i właściwie wszędzie możemy zorganizować efektywny biznesowo wyjazd. Planujemy – w zależności od zapotrzebowania – organizować 4-8 misji rocznie – powiedział Marcin Nowacki, dyrektor ds. relacji publicznych ZPP.

    ZPP będzie również organizowało indywidualne, dedykowane wyjazdy na zlecenie pojedynczych firm.

     

    Dodatkowe informacje:
    Joanna Nowek
    Tel/ 504-287-817
    Email/ j.nowek@zpp.net.pl

    Najnowsze artykuły

    Apel do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy

    Szanowny Panie Prezydencie, zwracamy się do Pana z apelem o podpisanie ustawy wprowadzającej zmiany w konstrukcji składki zdrowotnej dla przedsiębiorców. Proponowana regulacja stanowi długo oczekiwaną odpowiedź na realne problemy mikroprzedsiębiorców, szczególnie tych funkcjonujących w małych miejscowościach. To właśnie te podmioty – niewielkie, lokalne firmy – najbardziej odczuły negatywne skutki reform podatkowo-składkowych wprowadzonych w 2022 roku. Jak pokazują dane, od tamtego czasu liczba zawieszanych i zamykanych działalności gospodarczych wyraźnie rośnie – tylko w 2022 roku zawieszono ich aż o 24% więcej niż rok wcześniej, a trend ten utrzymuje się w kolejnych latach. Zjawisko to prowadzi do osłabienia lokalnych społeczności, ograniczenia dostępu mieszkańców do podstawowych usług oraz przyczynia się do postępującego wyludniania mniejszych miejscowości.

    ZPP zabiera głos w sprawie Clean Industrial Deal: uwagi i stanowisko

    Związek Przedsiębiorców i Pracodawców pozytywnie ocenia cele Pakietu dla Czystego Przemysłu, jednak podkreśla konieczność dostosowania strategii do realiów krajowych. Transformacja energetyczna powinna iść w parze z utrzymaniem konkurencyjności przemysłu oraz stabilnością cen energii.

    Inkluzywność jako konieczność, nie opcja – wnioski z okrągłego stołu o sytuacji osób z chorobami przewlekłymi na rynku pracy, części projektu ZPP „Każdy talent na wagę złota – Inkluzywni w zatrudnianiu”

    Okrągły stół ZPP w ramach kampanii „Każdy talent na wagę złota – Inkluzywni w zatrudnianiu” poświęcony był roli osób z chorobami przewlekłymi na rynku pracy. W obliczu starzejącego się społeczeństwa i rosnącego deficytu pracowników, temat aktywizacji zawodowej tej grupy nabiera nowego, nie tylko etycznego, ale też gospodarczego wymiaru. W debacie udział wzięli parlamentarzyści, przedstawiciele firm oraz organizacji pozarządowych, a także eksperci z dziedziny HR i prawa pracy.

    Dla członków ZPP

    Nasze strony

    Subskrybuj nasze newslettery