• PL
  • EN
  • szukaj

    Aktualności

    Nowe możliwości dla przedsiębiorców sektora MSP



    Nowe nabory wniosków dla przedsiębiorców w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości

    W ciągu najbliższych tygodni Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosi nabory wniosków w ramach dwóch konkursów, które mogą zainteresować małych i średnich przedsiębiorców.
    W ramach Działania 6.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka firmy z sektora MSP mogą się ubiegać o dotację do przygotowania strategii rozwoju eksportu swoich towarów i usług oraz – w drugim etapie – do realizacji założeń tej strategii, na przykład poprzez udział w targach czy spotkaniach networkingowych. PARP czeka z ogłoszeniem konkursu na opublikowanie stosownego rozporządzenia przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.
    Niebawem zostanie również ogłoszony pilotażowy konkurs w ramach programu „Wsparcie w ramach dużego bonu”, w którym MŚP mogą uzyskać 80% dofinansowania do kosztów współpracy z jednostkami naukowymi, polegającego na tworzeniu nowych lub ulepszaniu obecnie oferowanych produktów czy posiadanych środków i technologii produkcji. Budżet programu w 2013 r. wyniesie 2 miliony złotych, wartość wsparcia dla jednego przedsiębiorstwa nie może przekroczyć 50 tysięcy złotych.
    Szczegółowe informacje: www.parp.gov.pl

    Poznaliśmy wstępne założenia nowego programu dla przedsiębiorców

    Ministerstwo Rozwoju Regionalnego zaprezentowało wstępne założenia Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020, który ma zastąpić realizowany obecnie PO Innowacyjna Gospodarka.
    Zgodnie z treścią dokumentu, w kolejnych siedmiu latach rząd będzie wspierał głównie projekty skierowane na rozwój nowych technologii oraz stymulowanie współpracy pomiędzy przedsiębiorstwami, a sektorem nauki. Ważnym elementem programu ma być również wspieranie umiędzynarodowienia polskich przedsiębiorstw, m.in. poprzez udział w targach i innych imprezach promocyjno-wystawienniczych.
    W najbliższym czasie Ministerstwo przeprowadzi cykl konsultacji społecznych, stosownie do których Program będzie modyfikowany przed jego przyjęciem i wysłaniem do Brukseli.
    Szczegółowe informacje: http://www.funduszeeuropejskie.gov.pl

     

    W razie zainteresowania którymkolwiek z powyższych tematów, prosimy o kontakt z firmą SMARTBOX – partnerem Związku Przedsiębiorców i Pracodawców w zakresie pozyskiwania dotacji unijnych.


    Dla członków Związku przewidziane atrakcyjne rabaty!

    Kontakt:
    smartbox@smartbox.net.pl
    www.smartbox.net.pl

    Najnowsze artykuły

    Apel do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy

    Szanowny Panie Prezydencie, zwracamy się do Pana z apelem o podpisanie ustawy wprowadzającej zmiany w konstrukcji składki zdrowotnej dla przedsiębiorców. Proponowana regulacja stanowi długo oczekiwaną odpowiedź na realne problemy mikroprzedsiębiorców, szczególnie tych funkcjonujących w małych miejscowościach. To właśnie te podmioty – niewielkie, lokalne firmy – najbardziej odczuły negatywne skutki reform podatkowo-składkowych wprowadzonych w 2022 roku. Jak pokazują dane, od tamtego czasu liczba zawieszanych i zamykanych działalności gospodarczych wyraźnie rośnie – tylko w 2022 roku zawieszono ich aż o 24% więcej niż rok wcześniej, a trend ten utrzymuje się w kolejnych latach. Zjawisko to prowadzi do osłabienia lokalnych społeczności, ograniczenia dostępu mieszkańców do podstawowych usług oraz przyczynia się do postępującego wyludniania mniejszych miejscowości.

    ZPP zabiera głos w sprawie Clean Industrial Deal: uwagi i stanowisko

    Związek Przedsiębiorców i Pracodawców pozytywnie ocenia cele Pakietu dla Czystego Przemysłu, jednak podkreśla konieczność dostosowania strategii do realiów krajowych. Transformacja energetyczna powinna iść w parze z utrzymaniem konkurencyjności przemysłu oraz stabilnością cen energii.

    Inkluzywność jako konieczność, nie opcja – wnioski z okrągłego stołu o sytuacji osób z chorobami przewlekłymi na rynku pracy, części projektu ZPP „Każdy talent na wagę złota – Inkluzywni w zatrudnianiu”

    Okrągły stół ZPP w ramach kampanii „Każdy talent na wagę złota – Inkluzywni w zatrudnianiu” poświęcony był roli osób z chorobami przewlekłymi na rynku pracy. W obliczu starzejącego się społeczeństwa i rosnącego deficytu pracowników, temat aktywizacji zawodowej tej grupy nabiera nowego, nie tylko etycznego, ale też gospodarczego wymiaru. W debacie udział wzięli parlamentarzyści, przedstawiciele firm oraz organizacji pozarządowych, a także eksperci z dziedziny HR i prawa pracy.

    Dla członków ZPP

    Nasze strony

    Subskrybuj nasze newslettery