• PL
  • EN
  • szukaj

    Aktualności

    Nowy Zarząd WEI wybrany



    10-04-2014

    9 kwietnia 2014 r. Rada Fundacji Warsaw Enterprise Institute powołała nowy Zarząd. Wiceprezesami WEI zostali Tomasz Wróblewski  i Andrzej Talaga, wieloletni redaktorzy i menadżerowie mediów. Prezesem Fundacji pozostaje prof. Robert Gwiazdowski.

    Tomasz Wróblewski będzie odpowiadał za Agendę Gospodarka oraz nowy portal Fundacji, a Andrzej Talaga za Agendę Bezpieczeństwo.

    Fundacja Warsaw Enterprise Institute jest zapleczem intelektualnym i eksperckim Związku Przedsiębiorców i Pracodawców i merytorycznie skupia się wokół czterech kluczowych agend dla Polski: Gospodarki, Bezpieczeństwa, Państwa i Demografii.

    – Mam nadzieję, że w ciągu pół roku uda nam się odłączyć od WEI kroplówkę ZPP i Fundacja zacznie działać samodzielnie, a w ciągu roku stanie się jednym z największych wolnorynkowych think tanków w Polsce – powiedział Tomasz Pruszczyński, wiceprezes ZPP.

    Do końca kwietnia Fundacja uruchomi portal informacyjno-publicystyczny. – Będzie to codziennie aktualizowany portal z własnymi treściami – komentarzami, stanowiskami i memorandami tematycznymi, własnym serwisem blogowym, rozbudowanym serwisem video oraz serwisami programowymi i branżowymi – powiedziała Katarzyna Bańbor, wydawca nowego portalu. Redaktorem naczelnym portalu będzie Tomasz Wróblewski.

    Dodatkowe informacje:
    Nel Gwiazdowska
    Email/ n.gwiazdowska@wei.org.pl

    Najnowsze artykuły

    Apel do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy

    Szanowny Panie Prezydencie, zwracamy się do Pana z apelem o podpisanie ustawy wprowadzającej zmiany w konstrukcji składki zdrowotnej dla przedsiębiorców. Proponowana regulacja stanowi długo oczekiwaną odpowiedź na realne problemy mikroprzedsiębiorców, szczególnie tych funkcjonujących w małych miejscowościach. To właśnie te podmioty – niewielkie, lokalne firmy – najbardziej odczuły negatywne skutki reform podatkowo-składkowych wprowadzonych w 2022 roku. Jak pokazują dane, od tamtego czasu liczba zawieszanych i zamykanych działalności gospodarczych wyraźnie rośnie – tylko w 2022 roku zawieszono ich aż o 24% więcej niż rok wcześniej, a trend ten utrzymuje się w kolejnych latach. Zjawisko to prowadzi do osłabienia lokalnych społeczności, ograniczenia dostępu mieszkańców do podstawowych usług oraz przyczynia się do postępującego wyludniania mniejszych miejscowości.

    ZPP zabiera głos w sprawie Clean Industrial Deal: uwagi i stanowisko

    Związek Przedsiębiorców i Pracodawców pozytywnie ocenia cele Pakietu dla Czystego Przemysłu, jednak podkreśla konieczność dostosowania strategii do realiów krajowych. Transformacja energetyczna powinna iść w parze z utrzymaniem konkurencyjności przemysłu oraz stabilnością cen energii.

    Inkluzywność jako konieczność, nie opcja – wnioski z okrągłego stołu o sytuacji osób z chorobami przewlekłymi na rynku pracy, części projektu ZPP „Każdy talent na wagę złota – Inkluzywni w zatrudnianiu”

    Okrągły stół ZPP w ramach kampanii „Każdy talent na wagę złota – Inkluzywni w zatrudnianiu” poświęcony był roli osób z chorobami przewlekłymi na rynku pracy. W obliczu starzejącego się społeczeństwa i rosnącego deficytu pracowników, temat aktywizacji zawodowej tej grupy nabiera nowego, nie tylko etycznego, ale też gospodarczego wymiaru. W debacie udział wzięli parlamentarzyści, przedstawiciele firm oraz organizacji pozarządowych, a także eksperci z dziedziny HR i prawa pracy.

    Dla członków ZPP

    Nasze strony

    Subskrybuj nasze newslettery