• PL
  • EN
  • szukaj

    Aktualności

    OMNI INNOWACYJNIE.



    13-12-2013

    Spółka Omni3D z Poznania – zrzeszona w ZPP – dla swoich drukarek i ich oprogramowania zdobyła opinię o innowacyjności. Dzięki niej klienci mogą skorzystać z ulgi technologicznej i odliczyć dodatkowo 50% wartości kosztu wdrożenia technologii druku 3D w swojej firmie jeszcze w 2013 roku.

    Opinia o innowacyjności jest niezależną opinią na temat danej technologii, którą przedsiębiorca chce u siebie wdrożyć. Zgodnie z wymogiem stawianym przez Ministerstwo Gospodarki, taka opinia jest dowodem na to, że inwestycja zakłada zastosowanie nowoczesnej technologii, dającej w efekcie nowy produkt.

    Od 2006 r. każda firma wdrażająca u siebie innowacyjną technologię może skorzystać ze wsparcia ze strony państwa. Dzięki ustawie o niektórych formach wspierania działalności innowacyjnej z 29 lipca 2005 r. (Dz. U. nr 179, poz. 1484), przedsiębiorcy inwestujący w nowe technologie mogą skorzystać ze wsparcia ze strony państwa. Ustawa wprowadza instrument ulgi podatkowej z tytułu nabycia nowych technologii, która polega na odliczeniu od podstawy opodatkowania części wydatków na nabycie nowej technologii. Odliczenie nie może przekroczyć 50% kwoty wydatków związanych z zakupem technologii i jest możliwe tylko za ten rok rozliczeniowy, w którym dokonano zakupu.

    Firma  Omni3D  jest  najbardziej  rozpoznawalną i  najszybciej  rozwijającą się firmą dostarczającą technologię  druku  przestrzennego  oraz  produkującą drukarki 3D w Polsce.  Opinię o innowacyjności zdobyła w grudniu 2013 r. Dokument wydał Instytut Technologii Mechanicznej Politechniki Poznańskiej. 

    Więcej informacji:
    Anna Mikołajczak
    Email/ anna.mikolajczak@kolko.com.pl
    Tel/ 602 15 19 19

    Najnowsze artykuły

    Stanowisko ZPP w sprawie pierwszego roku rządu w gospodarce

    Zgodnie z prognozami Komisji Europejskiej, nasz PKB wzrośnie w 2024 roku o 3%, a w 2025 już o 3,6%, dzięki czemu Polska pozostanie jednym z najszybciej rozwijających się państw w Unii Europejskiej. Tempo wzrostu jest oczywiście podyktowane szeregiem czynników, w tym m.in. koniunkturą na świecie – w ciągu ostatniej dekady wybitnie Polsce sprzyjającą – jednak złą i ograniczającą firmy polityką gospodarczą można popsuć nawet najlepszy okres prosperity, a i świat robi się coraz bardziej niestabilny, co naturalnie negatywnie wpływa na sytuację państw rozwijających się. Po upływających w grudniu dwunastu miesiącach od zaprzysiężenia nowego rządu, trzeba stwierdzić, że w tych skomplikowanych okolicznościach poradził on sobie w wymiarze gospodarczym nieźle – co potwierdzają dane przytoczone na wstępie.

    Memorandum ZPP w sprawie propozycji działań Polski w trakcie jej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej w obszarze energetyki i polityki klimatycznej

    11 grudnia 2024 r., Warszawa Memorandum ZPP w sprawie propozycji działań Polski w trakcie jej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej w obszarze energetyki i polityki klimatycznej   Polska prezydencja w Radzie UE powinna skupić się na kompleksowym i sprawiedliwym rozwiązaniu problemu ubóstwa energetycznego. Kluczowe działania powinny obejmować wdrożenie zrównoważonych polityk, które oferują natychmiastową pomoc poprzez […]

    Komentarz ZPP dotyczący rozwoju produktowych magazynów energii

    Warszawa, 10 grudnia 2024 r. Komentarz ZPP dotyczący rozwoju produktowych magazynów energii   Produktowe magazyny energii proponowane przez branżę cementową to innowacyjne rozwiązanie, w którym energia elektryczna jest efektywnie wykorzystywana w cementowni poprzez elastyczne zwiększanie produkcji w momentach nadmiaru taniej energii z OZE. Zakłady „magazynują” energię w formie wytworzonych produktów, które można przechowywać i sprzedać później, unikając strat […]

    Dla członków ZPP

    Nasze strony

    Subskrybuj nasze newslettery