• PL
  • EN
  • szukaj

    Aktualności

    Patronat ZPP



    03-09-2014

    Instytut Allerhanda zaprasza do udziału w III. Polskim Kongresie Regulacji Rynków Finansowych – FinReg 2014. To najważniejsza i największa polska konferencja dedykowana regulacjom finansowym. Udział w niej wezmą wszystkie instytucje odpowiedzialne za kreowanie ładu finansowego i nadzorowanie stabilności finansowej w Polsce i Unii Europejskiej. Dyskusja z udziałem przedstawicieli Ministerstwa Finansów, Komisji Nadzoru Finansowego, Giełdy Papierów Wartościowych, Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, Narodowego Banku Polskiego, Związku Banków Polskich oraz świata nauki i biznesu będzie dotyczyć najnowszych przepisów regulujących działalność polskich banków, firm inwestycyjnych, uczestników rynku kapitałowego, funduszy emerytalnych i towarzystw ubezpieczeniowych.

    Objęliśmy patronat nad wydarzeniem.

    Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 15 października (sesje policy oriented) i 16 października (sesje scholar oriented) 2014 r. w Warszawie. Trzon merytoryczny pierwszego kongresowego dnia stanowią następujące bloki tematyczne:

    • prawo bankowe wobec wyzwań regulacji europejskich – problemy struktury i konstytucjonalności nowych/starych instrumentów,
    • regulacje rynku kapitałowego – ochrona prawna inwestorów,
    • regulacje rynku ubezpieczeń – rekomendacje KNF i EIOPA,
    • prawne uwarunkowania bezpieczeństwa infrastruktury finansowej.

     

    Agenda Kongresu znajduje się tutaj.
    Rejestracja możliwa jest tutaj.
    Zachęcamy również do odwiedzania strony internetowej Oficyny Allerhanda, prezentującej dorobek poprzednich Kongresów dedykowanych regulacjom rynków finansowych w formie książkowej.

    Najnowsze artykuły

    Apel do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy

    Szanowny Panie Prezydencie, zwracamy się do Pana z apelem o podpisanie ustawy wprowadzającej zmiany w konstrukcji składki zdrowotnej dla przedsiębiorców. Proponowana regulacja stanowi długo oczekiwaną odpowiedź na realne problemy mikroprzedsiębiorców, szczególnie tych funkcjonujących w małych miejscowościach. To właśnie te podmioty – niewielkie, lokalne firmy – najbardziej odczuły negatywne skutki reform podatkowo-składkowych wprowadzonych w 2022 roku. Jak pokazują dane, od tamtego czasu liczba zawieszanych i zamykanych działalności gospodarczych wyraźnie rośnie – tylko w 2022 roku zawieszono ich aż o 24% więcej niż rok wcześniej, a trend ten utrzymuje się w kolejnych latach. Zjawisko to prowadzi do osłabienia lokalnych społeczności, ograniczenia dostępu mieszkańców do podstawowych usług oraz przyczynia się do postępującego wyludniania mniejszych miejscowości.

    ZPP zabiera głos w sprawie Clean Industrial Deal: uwagi i stanowisko

    Związek Przedsiębiorców i Pracodawców pozytywnie ocenia cele Pakietu dla Czystego Przemysłu, jednak podkreśla konieczność dostosowania strategii do realiów krajowych. Transformacja energetyczna powinna iść w parze z utrzymaniem konkurencyjności przemysłu oraz stabilnością cen energii.

    Inkluzywność jako konieczność, nie opcja – wnioski z okrągłego stołu o sytuacji osób z chorobami przewlekłymi na rynku pracy, części projektu ZPP „Każdy talent na wagę złota – Inkluzywni w zatrudnianiu”

    Okrągły stół ZPP w ramach kampanii „Każdy talent na wagę złota – Inkluzywni w zatrudnianiu” poświęcony był roli osób z chorobami przewlekłymi na rynku pracy. W obliczu starzejącego się społeczeństwa i rosnącego deficytu pracowników, temat aktywizacji zawodowej tej grupy nabiera nowego, nie tylko etycznego, ale też gospodarczego wymiaru. W debacie udział wzięli parlamentarzyści, przedstawiciele firm oraz organizacji pozarządowych, a także eksperci z dziedziny HR i prawa pracy.

    Dla członków ZPP

    Nasze strony

    Subskrybuj nasze newslettery