• PL
  • EN
  • szukaj

    Aktualności

    Pracuj jako… Pracuj w…



    14-03-2014

    W czwartek, 13 marca 2014 r. na Uczelni Łazarskiego w Warszawie odbyła się debata poświęcona rynkowi pracy w obszarze „Mała firma vs. korporacja vs. freelance”. W gronie prelegentów znaleźli się m.in. Cezary Kaźmierczak, Prezes ZPP oraz Robert Okulski, rzecznik ZPP w województwie mazowieckim, ekspert ZPP ds. podatkowych, doradca podatkowy.

    Wśród kluczowych zagadnień debaty znalazły się m.in. 

    • Wady i zalety prowadzenia własnej firmy.
    • Z jakich programów pomocowych można korzystać tworząc pierwszą firmę?
    • Jakie predyspozycje powinien mieć idealny przedsiębiorca?
    • Jak zrobić karierę w korporacji? Czy korporacja zabija kreatywność i zmusza do żołnierskiego posłuszeństwa?
    • Na mailu i telefonie, czyli praca zdalna – coś dla tych, którzy chcieliby pracować w Polsce, a mieszkają w Tajlandii, czy Indonezji.
    • Praca dla kilku firm jednocześnie, czyli o wolnych strzelcach.

     

    Dyskusja odbyła się w ramach cyklu spotkań z udziałem menedżerów i przedstawicieli branży HR pt. „Pracuj jako… Pracuj w…”. Celem projektu jest zapoznanie studentów i absolwentów ze specyfiką rynku, profilem poszukiwanych specjalistów oraz możliwymi ścieżkami kariery. Debatę poprowadziła dziennikarka Polskiego Radia Justyna Dźbik.

    Najnowsze artykuły

    Apel do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy

    Szanowny Panie Prezydencie, zwracamy się do Pana z apelem o podpisanie ustawy wprowadzającej zmiany w konstrukcji składki zdrowotnej dla przedsiębiorców. Proponowana regulacja stanowi długo oczekiwaną odpowiedź na realne problemy mikroprzedsiębiorców, szczególnie tych funkcjonujących w małych miejscowościach. To właśnie te podmioty – niewielkie, lokalne firmy – najbardziej odczuły negatywne skutki reform podatkowo-składkowych wprowadzonych w 2022 roku. Jak pokazują dane, od tamtego czasu liczba zawieszanych i zamykanych działalności gospodarczych wyraźnie rośnie – tylko w 2022 roku zawieszono ich aż o 24% więcej niż rok wcześniej, a trend ten utrzymuje się w kolejnych latach. Zjawisko to prowadzi do osłabienia lokalnych społeczności, ograniczenia dostępu mieszkańców do podstawowych usług oraz przyczynia się do postępującego wyludniania mniejszych miejscowości.

    ZPP zabiera głos w sprawie Clean Industrial Deal: uwagi i stanowisko

    Związek Przedsiębiorców i Pracodawców pozytywnie ocenia cele Pakietu dla Czystego Przemysłu, jednak podkreśla konieczność dostosowania strategii do realiów krajowych. Transformacja energetyczna powinna iść w parze z utrzymaniem konkurencyjności przemysłu oraz stabilnością cen energii.

    Inkluzywność jako konieczność, nie opcja – wnioski z okrągłego stołu o sytuacji osób z chorobami przewlekłymi na rynku pracy, części projektu ZPP „Każdy talent na wagę złota – Inkluzywni w zatrudnianiu”

    Okrągły stół ZPP w ramach kampanii „Każdy talent na wagę złota – Inkluzywni w zatrudnianiu” poświęcony był roli osób z chorobami przewlekłymi na rynku pracy. W obliczu starzejącego się społeczeństwa i rosnącego deficytu pracowników, temat aktywizacji zawodowej tej grupy nabiera nowego, nie tylko etycznego, ale też gospodarczego wymiaru. W debacie udział wzięli parlamentarzyści, przedstawiciele firm oraz organizacji pozarządowych, a także eksperci z dziedziny HR i prawa pracy.

    Dla członków ZPP

    Nasze strony

    Subskrybuj nasze newslettery