• PL
  • EN
  • szukaj

    Aktualności

    Program spotkań_luty 2014.



    27-01-2014

    Kafe Zielony Niedźwiedź
    (ul. Smolna 4, Warszawa, czynne: 8.00-23.00)
    PROGRAM  SPOTKAŃ LUTY 2014


    30 stycznia (czwartek), godzina 11.00

    Think tanki vs. Minister Pracy. Z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem, Ministrem Pracy i Polityki Społecznej, o ZUS porozmawiają: Mariusz Pawlak (ZPP), Marcin Chludziński (Fundacja Republikańska), Maciej Rapkiewicz (Instytut Sobieskiego), Paweł Dobrowolski (Warsaw Enterprise Institute). Spotkanie poprowadzi Bartosz Marczuk (Rzeczpospolita).

    Organizator: ZPP. Wstęp wolny.

    31 stycznia (piątek), godzina 11.00

    Innowator. Nagrody samorządowe.

    Organizator: Centrum im. Adama Smitha. Wstęp z zaproszeniami.

    4 lutego (wtorek), godzina 13.00

    Lunch prasowy. Przemysł zbrojeniowy w Polsce.

    Organizator: Klub Prasowy Niedźwiedzi. Wstęp z zaproszeniami.

    4 lutego (wtorek), godzina 18.00

    Warunki prowadzenia biznesu w Polsce. Co zmienić? Spotkanie z Cezarym Kaźmierczakiem (Prezes ZPP), Marcinem Nowackim (Dyrektor ZPP) i Mariuszem Pawlakiem (Główny Ekonomista ZPP).

    Organizator: ZPP. Wstęp wolny.

    11 lutego (wtorek), godzina 18.00

    Dlaczego nie dostaniecie emerytur? Spotkanie z prof. Robertem Gwiazdowskim.

    Organizator: ZPP. Wstęp wolny.

    25 lutego (wtorek), godzina 18.00

    Business Opener. Spotkanie networkingowe ZPP: Business – Media – Polityka.

    Organizator: ZPP. Wstęp z zaproszeniami.

    5 marca (środa), godzina 13.00

    Lunch prasowy. Mieszkania dla młodych zamiast złudzeń.

    Organizator: Klub Prasowy Niedźwiedzi. Wstęp z zaproszeniami.

    5 marca (środa), godzina 18.00

    Czego biznes oczekuje od m. st. Warszawa? Dyskusja: Michał Olszewski (Wiceprezydent Warszawy), Jerzy Bartnik (Prezes Związku Rzemiosła Polskiego), Aleksander Baron (Kampania „Zostawcie w spokoju dobrą żywność”), Cezary Kaźmierczak (Prezes ZPP). Prowadzi Tomasz Wróblewski (tocowazne.pl)

    Organizator: ZPP. Wstęp wolny.

    12 marca (środa), godzina 14.00

    Spotkanie Enrico Rivietto, winiarza z Barolo z polskimi winiarzami na temat: „Etos pracy winiarza”.

    Organizator: Kampania „Zostawcie w spokoju dobrą żywność”. Wstęp wolny dla winiarzy i zainteresowanych po uprzednim zgłoszeniu.

    15 marca (sobota), godzina 11.00

    „Dzień jabłecznika i cydru”. Spotkanie z producentami z Polski i dyskusja. Organizator: Kampania „Zostawcie w spokoju dobrą żywność” i SlowFood Polska. Wstęp wolny po uprzednim zgłoszeniu.

    17 marca, godzina 11.00

    Konferencja „Marka polskiej wódki” z udziałem Tadeusza Dordy, właściciela  Polmosu Siedlce, autora sukcesu wódek Chopin, Młody Ziemniak i Krzeska.

    Organizator: Kafe Zielony Niedźwiedź. Wstęp wolny.

    Najnowsze artykuły

    Stanowisko ZPP w sprawie pierwszego roku rządu w gospodarce

    Zgodnie z prognozami Komisji Europejskiej, nasz PKB wzrośnie w 2024 roku o 3%, a w 2025 już o 3,6%, dzięki czemu Polska pozostanie jednym z najszybciej rozwijających się państw w Unii Europejskiej. Tempo wzrostu jest oczywiście podyktowane szeregiem czynników, w tym m.in. koniunkturą na świecie – w ciągu ostatniej dekady wybitnie Polsce sprzyjającą – jednak złą i ograniczającą firmy polityką gospodarczą można popsuć nawet najlepszy okres prosperity, a i świat robi się coraz bardziej niestabilny, co naturalnie negatywnie wpływa na sytuację państw rozwijających się. Po upływających w grudniu dwunastu miesiącach od zaprzysiężenia nowego rządu, trzeba stwierdzić, że w tych skomplikowanych okolicznościach poradził on sobie w wymiarze gospodarczym nieźle – co potwierdzają dane przytoczone na wstępie.

    Memorandum ZPP w sprawie propozycji działań Polski w trakcie jej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej w obszarze energetyki i polityki klimatycznej

    11 grudnia 2024 r., Warszawa Memorandum ZPP w sprawie propozycji działań Polski w trakcie jej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej w obszarze energetyki i polityki klimatycznej   Polska prezydencja w Radzie UE powinna skupić się na kompleksowym i sprawiedliwym rozwiązaniu problemu ubóstwa energetycznego. Kluczowe działania powinny obejmować wdrożenie zrównoważonych polityk, które oferują natychmiastową pomoc poprzez […]

    Komentarz ZPP dotyczący rozwoju produktowych magazynów energii

    Warszawa, 10 grudnia 2024 r. Komentarz ZPP dotyczący rozwoju produktowych magazynów energii   Produktowe magazyny energii proponowane przez branżę cementową to innowacyjne rozwiązanie, w którym energia elektryczna jest efektywnie wykorzystywana w cementowni poprzez elastyczne zwiększanie produkcji w momentach nadmiaru taniej energii z OZE. Zakłady „magazynują” energię w formie wytworzonych produktów, które można przechowywać i sprzedać później, unikając strat […]

    Dla członków ZPP

    Nasze strony

    Subskrybuj nasze newslettery