• PL
  • EN
  • szukaj

    Aktualności

    Program spotkań_luty 2014.



    27-01-2014

    Kafe Zielony Niedźwiedź
    (ul. Smolna 4, Warszawa, czynne: 8.00-23.00)
    PROGRAM  SPOTKAŃ LUTY 2014


    30 stycznia (czwartek), godzina 11.00

    Think tanki vs. Minister Pracy. Z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem, Ministrem Pracy i Polityki Społecznej, o ZUS porozmawiają: Mariusz Pawlak (ZPP), Marcin Chludziński (Fundacja Republikańska), Maciej Rapkiewicz (Instytut Sobieskiego), Paweł Dobrowolski (Warsaw Enterprise Institute). Spotkanie poprowadzi Bartosz Marczuk (Rzeczpospolita).

    Organizator: ZPP. Wstęp wolny.

    31 stycznia (piątek), godzina 11.00

    Innowator. Nagrody samorządowe.

    Organizator: Centrum im. Adama Smitha. Wstęp z zaproszeniami.

    4 lutego (wtorek), godzina 13.00

    Lunch prasowy. Przemysł zbrojeniowy w Polsce.

    Organizator: Klub Prasowy Niedźwiedzi. Wstęp z zaproszeniami.

    4 lutego (wtorek), godzina 18.00

    Warunki prowadzenia biznesu w Polsce. Co zmienić? Spotkanie z Cezarym Kaźmierczakiem (Prezes ZPP), Marcinem Nowackim (Dyrektor ZPP) i Mariuszem Pawlakiem (Główny Ekonomista ZPP).

    Organizator: ZPP. Wstęp wolny.

    11 lutego (wtorek), godzina 18.00

    Dlaczego nie dostaniecie emerytur? Spotkanie z prof. Robertem Gwiazdowskim.

    Organizator: ZPP. Wstęp wolny.

    25 lutego (wtorek), godzina 18.00

    Business Opener. Spotkanie networkingowe ZPP: Business – Media – Polityka.

    Organizator: ZPP. Wstęp z zaproszeniami.

    5 marca (środa), godzina 13.00

    Lunch prasowy. Mieszkania dla młodych zamiast złudzeń.

    Organizator: Klub Prasowy Niedźwiedzi. Wstęp z zaproszeniami.

    5 marca (środa), godzina 18.00

    Czego biznes oczekuje od m. st. Warszawa? Dyskusja: Michał Olszewski (Wiceprezydent Warszawy), Jerzy Bartnik (Prezes Związku Rzemiosła Polskiego), Aleksander Baron (Kampania „Zostawcie w spokoju dobrą żywność”), Cezary Kaźmierczak (Prezes ZPP). Prowadzi Tomasz Wróblewski (tocowazne.pl)

    Organizator: ZPP. Wstęp wolny.

    12 marca (środa), godzina 14.00

    Spotkanie Enrico Rivietto, winiarza z Barolo z polskimi winiarzami na temat: „Etos pracy winiarza”.

    Organizator: Kampania „Zostawcie w spokoju dobrą żywność”. Wstęp wolny dla winiarzy i zainteresowanych po uprzednim zgłoszeniu.

    15 marca (sobota), godzina 11.00

    „Dzień jabłecznika i cydru”. Spotkanie z producentami z Polski i dyskusja. Organizator: Kampania „Zostawcie w spokoju dobrą żywność” i SlowFood Polska. Wstęp wolny po uprzednim zgłoszeniu.

    17 marca, godzina 11.00

    Konferencja „Marka polskiej wódki” z udziałem Tadeusza Dordy, właściciela  Polmosu Siedlce, autora sukcesu wódek Chopin, Młody Ziemniak i Krzeska.

    Organizator: Kafe Zielony Niedźwiedź. Wstęp wolny.

    Najnowsze artykuły

    Apel do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy

    Szanowny Panie Prezydencie, zwracamy się do Pana z apelem o podpisanie ustawy wprowadzającej zmiany w konstrukcji składki zdrowotnej dla przedsiębiorców. Proponowana regulacja stanowi długo oczekiwaną odpowiedź na realne problemy mikroprzedsiębiorców, szczególnie tych funkcjonujących w małych miejscowościach. To właśnie te podmioty – niewielkie, lokalne firmy – najbardziej odczuły negatywne skutki reform podatkowo-składkowych wprowadzonych w 2022 roku. Jak pokazują dane, od tamtego czasu liczba zawieszanych i zamykanych działalności gospodarczych wyraźnie rośnie – tylko w 2022 roku zawieszono ich aż o 24% więcej niż rok wcześniej, a trend ten utrzymuje się w kolejnych latach. Zjawisko to prowadzi do osłabienia lokalnych społeczności, ograniczenia dostępu mieszkańców do podstawowych usług oraz przyczynia się do postępującego wyludniania mniejszych miejscowości.

    ZPP zabiera głos w sprawie Clean Industrial Deal: uwagi i stanowisko

    Związek Przedsiębiorców i Pracodawców pozytywnie ocenia cele Pakietu dla Czystego Przemysłu, jednak podkreśla konieczność dostosowania strategii do realiów krajowych. Transformacja energetyczna powinna iść w parze z utrzymaniem konkurencyjności przemysłu oraz stabilnością cen energii.

    Inkluzywność jako konieczność, nie opcja – wnioski z okrągłego stołu o sytuacji osób z chorobami przewlekłymi na rynku pracy, części projektu ZPP „Każdy talent na wagę złota – Inkluzywni w zatrudnianiu”

    Okrągły stół ZPP w ramach kampanii „Każdy talent na wagę złota – Inkluzywni w zatrudnianiu” poświęcony był roli osób z chorobami przewlekłymi na rynku pracy. W obliczu starzejącego się społeczeństwa i rosnącego deficytu pracowników, temat aktywizacji zawodowej tej grupy nabiera nowego, nie tylko etycznego, ale też gospodarczego wymiaru. W debacie udział wzięli parlamentarzyści, przedstawiciele firm oraz organizacji pozarządowych, a także eksperci z dziedziny HR i prawa pracy.

    Dla członków ZPP

    Nasze strony

    Subskrybuj nasze newslettery