Forum Gospodarki o Obiegu Zamkniętym

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców jest organizacją zrzeszającą między innymi firmy wprowadzające towary w opakowaniach na rynek, firmy zajmujące się gospodarką odpadami komunalnymi oraz organizacje odzysku. Łącznie firmy te stanowią istotną część rynku odpadami opakowaniowymi w Polsce.
Z racji na nowe wyzwania i cele, które stawia przed tym rynkiem Europejski Pakiet o Gospodarce Obiegu Zamkniętego, powołaliśmy w ramach ZPP Forum Gospodarki o Obiegu Zamkniętym, w ramach którego pracujemy nad  rozwiązaniami podnoszącymi efektywność rynku gospodarki odpadami opakowaniowymi.

 

Cele Forum:

  • opracowanie założeń dla nowego systemu gospodarki odpadami opakowaniowymi, zgodnych z wymaganiami określonymi w Pakiecie Gospodarki o Obiegu Zamkniętym,
  • współpraca w zakresie prac legislacyjnych prowadzonych w Polsce i na poziomie instytucji Unii Europejskich w zakresie gospodarki odpadami,
  • przygotowywanie i podejmowanie wspólnych stanowisk legislacyjnych,
  • wspólne prowadzenie projektów o charakterze analitycznym oraz publikacja raportów,
  • współpraca w zakresie komunikacji dotycząca gospodarki odpadami.

 

W prace Forum zaangażowane są osoby z dużym doświadczeniem i wiedzą w zakresie gospodarki odpadami  w Polsce. Są to m.in. przedstawiciele naszych członkowskich organizacji: Związku Pracodawców Gospodarki Odpadami, Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań S.A. oraz Polskiej Izby Gospodarki Odpadami. Jednocześnie współpracujemy z kluczowymi instytucjami w tej tematyce, m.in. Ministerstwem Środowiska oraz Ministerstwem Rozwoju.

 

FOTORELACJA ZE SPOTKANIA FORUM 
3 lutego 2017

 

ZPP

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter - ZPP w Brukseli
Kliknij tutaj

Zostań członkiem ZPP.

Dołącz do nas!

Podając swójj adres e-mail wyrażasz zgodę na otrzymywanie informacji od Związku Przedsiębiorców i Pracodawców