• PL
  • EN
  • szukaj

    Aktualności

    Seminarium Fundacji Republikańskiej



    04.12.2015

    W imieniu Fundacji Republikańskiej, serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji: “Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w Polsce w kontekście Europejskiej Agendy Cyfrowej”.

    Objęliśmy patronat nad wydarzeniem.

    Wydarzenie będzie miało miejsce 9 grudnia 2015 od godziny 10.00 do 13.30 w Centrum Prasowym Polskiej Agencji Prasowej przy ulicy Brackiej 6/8 w Warszawie.

    W seminarium wezmą udział politycy, eksperci i działacze społeczeństwa obywatelskiego zaangażowani w szeroko pojętą cyfryzację i likwidowanie barier prawnych, technologicznych, infrastrukturalnych oraz edukacyjnych, które hamują ten proces. Uczestnicy będą dyskutować o tym, jak budować kompetencje cyfrowe Polaków, które pozwolą lepiej korzystać z możliwości jakie daje Internet.

    Swój udział potwierdzili, m.in Witold Kołodziejski – wiceminister cyfryzacji, poseł Maciej Małecki z komisji cyfryzacji, Dominik Batorski z Uniwersytetu Warszawskiego, Alek Tarkowski oraz Justyna Jasiewicz z Cyfrowego Centrum, Artur Marcinkowski z Fundacji “Widzialni”, Ewa Krupa z Fundacji Orange, Tomasz Filipowicz z Fundacji Republikańskiej, Marta Kokoszka z Google Polska, a także przedstawiciel Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Panele dyskusyjne prowadzić będą zastępca redaktora naczelnego tygodnika „WPROST” Mariusz Staniszewski oraz dziennikarka „Rzeczpospolitej” oraz tygodnika „Do Rzeczy” Edyta Holdyńska. Po seminarium zapraszamy na lunch.

    Tłem dla wydarzenia jest Europejska Agenda Cyfrowa – jedna z inicjatyw przewodnich planu rozwoju Europa 2020 zainicjowanego przez Komisję Europejską w 2010 roku, mająca na celu przyspieszenie upowszechnienia szybkiego Internetu i czerpania korzyści z jednolitego rynku cyfrowego dla gospodarstw domowych i firm.

    Program wydarzenia

    Partnerzy i patroni medialni wydarzenia:

    Zapisz

    Najnowsze artykuły

    Stanowisko ZPP w sprawie pierwszego roku rządu w gospodarce

    Zgodnie z prognozami Komisji Europejskiej, nasz PKB wzrośnie w 2024 roku o 3%, a w 2025 już o 3,6%, dzięki czemu Polska pozostanie jednym z najszybciej rozwijających się państw w Unii Europejskiej. Tempo wzrostu jest oczywiście podyktowane szeregiem czynników, w tym m.in. koniunkturą na świecie – w ciągu ostatniej dekady wybitnie Polsce sprzyjającą – jednak złą i ograniczającą firmy polityką gospodarczą można popsuć nawet najlepszy okres prosperity, a i świat robi się coraz bardziej niestabilny, co naturalnie negatywnie wpływa na sytuację państw rozwijających się. Po upływających w grudniu dwunastu miesiącach od zaprzysiężenia nowego rządu, trzeba stwierdzić, że w tych skomplikowanych okolicznościach poradził on sobie w wymiarze gospodarczym nieźle – co potwierdzają dane przytoczone na wstępie.

    Memorandum ZPP w sprawie propozycji działań Polski w trakcie jej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej w obszarze energetyki i polityki klimatycznej

    11 grudnia 2024 r., Warszawa Memorandum ZPP w sprawie propozycji działań Polski w trakcie jej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej w obszarze energetyki i polityki klimatycznej   Polska prezydencja w Radzie UE powinna skupić się na kompleksowym i sprawiedliwym rozwiązaniu problemu ubóstwa energetycznego. Kluczowe działania powinny obejmować wdrożenie zrównoważonych polityk, które oferują natychmiastową pomoc poprzez […]

    Komentarz ZPP dotyczący rozwoju produktowych magazynów energii

    Warszawa, 10 grudnia 2024 r. Komentarz ZPP dotyczący rozwoju produktowych magazynów energii   Produktowe magazyny energii proponowane przez branżę cementową to innowacyjne rozwiązanie, w którym energia elektryczna jest efektywnie wykorzystywana w cementowni poprzez elastyczne zwiększanie produkcji w momentach nadmiaru taniej energii z OZE. Zakłady „magazynują” energię w formie wytworzonych produktów, które można przechowywać i sprzedać później, unikając strat […]

    Dla członków ZPP

    Nasze strony

    Subskrybuj nasze newslettery